437868-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Trzebownisko w 2027 roku”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Trzebownisko w 2027 roku”.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na: 1.1. odbiorze transporcie i zagospodarowaniu zmieszanych i selektywnie zebranych odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Trzebownisko, 1.2. zapewnieniu, wyposażeniu i obsłudze co najmniej jednego stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych dla mieszkańców Gminy Trzebownisko na terenie Gminy albo oddalonego maksymalnie do 5 km od budynku Urzędu Gminy Trzebownisko, a także zorganizowaniu mobilnej zbiórki odpadów problemowych wraz z zagospodarowaniem odpadów zebranych w trakcie tej zbiórki, 1.3. przeprowadzeniu działań edukacyjnych w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi, w szczególności w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Trzebownisko, 1.4. wyposażeniu właścicieli nieruchomości w pojemniki i worki na odpady komunalne w okresie obowiązywania umowy. 1.5. świadczeniu usług dodatkowych dla właścicieli nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi załącznik nr 5 do SWZ. 2. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych z terenu Gminy Trzebownisko, w okresie od 1 stycznia 2027 r. do 31.12.2027 r. wyniesie około 8 543,00 Mg.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung„Usługa odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Trzebownisko w 2027 roku”.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Prawo opcji 1.1. „Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w rozumieniu art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. 1.2. Prawo opcji polega na możliwości zwiększenia zakresu przedmiotu zamówienia w stosunku do zamówienia podstawowego, na warunkach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy oraz zgodnie z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym. 1.3. Zakres oraz ilości objęte prawem opcji zostały określone w Formularzu ofertowym. Zamawiający zastrzega, że skorzystanie z prawa opcji jest jego uprawnieniem, a nie obowiązkiem, i będzie uzależnione od faktycznych potrzeb Zamawiającego. 1.4. Uruchomienie prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia przez Zamawiającego w trakcie realizacji umowy. 1.5. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w sytuacji, gdy będzie zachodziła konieczność: 1) odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych poszczególnych frakcji odebranych z nieruchomości w ilości większej niż przewidziana w zamówieniu dla usługi podstawowej, 2) zagospodarowania większej ilości poszczególnych rodzajów odpadów zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, odpadów zebranych w trakcie Mobilnej Zbiórki Odpadów, odpadów tekstylnych odebranych z nieruchomości na podstawie zgłoszenia przez właściciela/zarządcę, niż przewidziana w zamówieniu dla usługi podstawowej. Szczegółowy zakres w ramach opcji określono w załączniku nr 1 do SWZ- oferta Wykonawcy.