See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DIS Handledning
Beschreibung: Tierps kommun upphandlar handledning för anställda i kommunens verksamheter via dynamiskt inköpssystem. Avrop kommmmer främst att göras för individ och familjeomsorg samt utbildning. Förutom Tierps kommun kommer även Heby kommun och Älvkarleby, Knivsta och Östhammar kommun att avropa från DIS.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80590000 Tutorendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133018:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: DIS kan förlängas med 2 år vid två tillfällen
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80590000 Handledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Optioner: