2. Verfahren
Verfahren
Titel: Däck och däckservice tunga fordon
Beschreibung: Detta ramavtal avser inköp av däck samt däckservice och däckförvaring till upphandlande enheters fordon.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34350000 Reifen für Normalbeanspruchung und Hochleistungsreifen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34351100 Reifen für Kraftfahrzeuge, 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen, 50116500 Reifenreparatur, einschließlich Montieren und Auswuchten, 50116510 Reifenrunderneuerung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen, 50116500 Reifenreparatur, einschließlich Montieren und Auswuchten, 50116510 Reifenrunderneuerung, 34351100 Reifen für Kraftfahrzeuge
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34351100 Bildäck, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering, 50116510 Regummering av däck
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering, 50116510 Regummering av däck, 34351100 Bildäck