2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ Z UWZGLĘDNIENIEM PUNKTÓW POBORU ENERGII ELEKTRYCZNEJ Z INSTALACJAMI OZE DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH GMINY KIELCE, GMINNYCH INSTYTUCJI KULTURY I SPÓŁEK PRAWA HANDLOWEGO
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest Zakup energii elektrycznej dla obiektów wskazanych w zał. nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne, Kodeksu Cywilnego oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie. Zawarta zostanie jedna umowa wynikająca z niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na „ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ Z UWZGLĘDNIENIEM PUNKTÓW POBORU ENERGII ELEKTRYCZNEJ Z INSTALACJAMI OZE DLA JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH GMINY KIELCE, GMINNYCH INSTYTUCJI KULTURY I SPÓŁEK PRAWA HANDLOWEGO”. Gmina Kielce podpisze jedną umowę w imieniu własnym, w imieniu gminnych jednostek organizacyjnych oraz gminnych instytucji kultury i spółek prawa handlowego, które zostały wskazane w zał. nr 1 do SWZ. Faktury za sprzedaż energii mają być wystawiane odrębnie na każdego Odbiorcę na punkty poboru energii przypisane do danego Odbiorcy. Szczegółowe informacje dotyczące zawierania umów przez poszczególne jednostki organizacyjne zawarte zostały w zał. nr 1 do SWZ. Obowiązkiem wybranego Wykonawcy będzie reprezentowanie Zamawiającego oraz jego jednostek organizacyjnych przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego w sprawach związanych ze zgłoszeniem zmiany sprzedawcy. Do wykonania ww. wymienionych czynności Wykonawca otrzyma stosowne pełnomocnictwo (zał. nr 4.1 do SWZ) 2. Zamawiający, działa w imieniu własnym oraz jednostek organizacyjnych Gminy Kielce, jak również w imieniu gminnych instytucji kultury i spółek prawa handlowego, które zostały wymienione w zał. nr 1 do SWZ. W zał. nr 1 do SWZ wskazano poszczególnych Nabywców i Odbiorców. Zamawiający, działa na podstawie podpisanych Porozumień o wspólnym prowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie art. 38 ust. 1 i ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r., poz. 793 z późn. zm.), które zostały podpisane odrębnie z poszczególnymi gminnymi instytucjami kultury i spółkami prawa handlowego. (Porozumienia do wglądu w siedzibie Zamawiającego). 3. Zamówienie – zakup energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ: 1) Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 54 972 772 kWh. 2) Szacunkowa wartość zamówienia w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2028 r. wynosi 27 486 386,00 zł.
Interne Kennung: CZM.adm.26.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001