438514-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY JAROSŁAW
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY JAROSŁAW
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn.: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Jarosław, w tym: 1) odbiór i zagospodarowanie zmieszanych, pozostałych z segregacji odpadów komunalnych odebranych bezpośrednio od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Jarosław; 2) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych selektywnie z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Vorherige Bekanntmachung: 513972-2021
Interne Kennung: UG.271.11.2021
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 w przeprowadzeniu postępowania przetargowego Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Jarosław i skrócenie terminu składania ofert. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości odbioru śmieci z terenu Gminy Jarosław. Brak realizacji tej usługi niewątpliwie wpłynąłby negatywnie na bezpieczeństwo zdrowia mieszkańców oraz na ochronę środowiska. Obecnie obowiązująca umowa na Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Jarosław zawarta jest na okres do 31.12.2020 roku. Wyznaczenie terminu składania ofert bez skrócenia go, tj. 35-dniowego, mogłoby oprowadzić do niemożności udzielenia zamówienia w terminie zabezpieczającym ciągłość realizacji usługi, zgodnie z uchwałą KIO z dnia 9 maja 2019 r., sygn. KIO/KD 39/19.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn.: ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE GMINY JAROSŁAW. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w Gminie Jarosław w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r., poz. 2010) oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa podkarpackiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław. Od właścicieli nieruchomości, na których powstają odpady odbierana i zagospodarowana będzie każda ilość odpadów komunalnych wystawionych przed nieruchomościami tj.: a) zmieszane odpady komunalne - wraz z odbiorem odpadów zmieszanych dopuszcza się odbiór popiołu w workach z nieruchomości jednorodzinnych, b) zbierane selektywnie odpady komunalne (tj. tworzywa sztuczne, szkło, papier i tektura, metal) oraz odpady ulegające biodegradacji ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów z zastrzeżeniem, iż bioodpady powstające na terenie nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym nie będą odbierane od właścicieli tych nieruchomości, którzy zadeklarowali kompostowanie bioodpadów i korzystają z ulgi z tego tytułu. 2) Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanych na terenie oczyszczalni ścieków we wsi Tuczempy przy ul. Sanowej 21 i we wsi Kostków numer 95A, dostarczonych przez właścicieli nieruchomości. 3) Dostarczenie do nieruchomości zamieszkałych worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w ramach zaoferowanej ceny. 3. Na terenie Gminy Jarosław obowiązywał będzie system mieszany zbiórki odpadów komunalnych, tj. pojemnikowo – workowy. Wywóz odpadów zmieszanych oraz segregowanych odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jarosław. 4. Odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi ww. Uchwałą Nr VII/188/2019 Rady Gminy Jarosław z dnia 17 października 2019 r. – stanowiącą załącznik nr 11 do SIWZ. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do – SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA I SPOSOBU JEGO REALIZACJI. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia lub zmniejszenia liczby obsługiwanych nieruchomości w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Zmiana liczby obsługiwanych nieruchomości nie będzie powodować zmiany umowy, ani zmiany wartości zamówienia. 19.13. Tajemnica przedsiębiorstwa: Protokół, oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w postępowaniu o zamówienie publiczne są jawne. Jeśli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), Wykonawca powinien nie później niż w terminie składania ofert, zastrzec, że nie mogą one być udostępnione oraz wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, powinien przekazać je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku. Zamawiający udostępni na wniosek zainteresowanego jawną część dokumentacji.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen