See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bygg- och järnhandelsvaror Ovanåkers kommun 2026
Beschreibung: Upphandlingen avser ramavtal för bygg- och järnhandelsvaror samt personlig skyddsutrustning för Bollnäs och Ovanåkers kommun. Planerad avtalsstart 2026-09-01.
Interne Kennung: 16224
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44140000 Zu Baustoffen gehörige Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44190000 Verschiedene Baustoffe, 44191000 Verschiedene Holzbaustoffe, 44192000 Diverse sonstige Baustoffe, 44316000 Eisenwaren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bygghandelsvaror Ovanåker
Beschreibung: Detta anbudsområde avser bygghandelsvaror Ovanåkers kommun.
Interne Kennung: Bygghandelsvaror Ovanåker
Los: LOT-0002
Titel: Järnhandelsvaror Ovanåker
Beschreibung: Detta anbudsområde avser järnhandelsvaror Ovanåkers kommun.
Interne Kennung: Järnhandelsvaror Ovanåker
Los: LOT-0003
Titel: Personlig skyddutrustning Ovanåker
Beschreibung: Detta anbudsområde avser personlig skyddsutrustning Ovanåkers kommun.
Interne Kennung: Personlig skyddutrustning Ovanåker
Los: LOT-0004
Titel: Bygghandelsvaror Bollnäs
Beschreibung: Detta anbudsområde avser bygghandelsvaror Bollnäs kommun och Borab.
Interne Kennung: Bygghandelsvaror Bollnäs
Los: LOT-0005
Titel: Järnhandelsvaror Bollnäs
Beschreibung: Detta anbudsområde avser järnhandelsvaror Bollnäs kommun och Borab.
Interne Kennung: Järnhandelsvaror Bollnäs
Los: LOT-0006
Titel: Personlig skyddutrustning Bollnäs
Beschreibung: Detta anbudsområde avser Personlig skyddutrustning Bollnäs kommun och Borab.
Interne Kennung: Personlig skyddutrustning Bollnäs