2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jyväskylän Seudun Puhdistamo Oy:n suunnittelupalveluiden puitesopimus vuosille 2026–2028 (optio 2028-2030)
Beschreibung: Jyväskylän Seudun Puhdistamo Oy teettää puitesopimuksen jätevedenpuhdistamoihin liittyvistä suunnittelupalveluista ajanjaksoille 2026-2028 (+optio 2028–2030). Puitesopimus ja sen tehtäväkokonaisuudet jakautuvat kuuteen osa-alueeseen: - Osa-alue 1: Rakennussuunnittelupalvelut - Osa-alue 2: Maanrakennussuunnittelupalvelut - Osa-alue 3: LVI-suunnittelupalvelut - Osa-alue 4: Sähkösuunnittelupalvelut - Osa-alue 5: Koneisto- ja putkistosuunnittelupalvelut - Osa-alue 6: Prosessisuunnittelupalvelut Puitesopimuksen sisältö ja osa-alueisiin sisältyvät tehtävät on kuvattu tarkemmin tarjouspyyntöasiakirjoissa. Tarjoaja voi tarjota yhtä tai useampaa osa-aluetta.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa sovelletaan julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annetun lain (1397/2016, jäljempänä ”hankintalaki”) säännöksiä. Hankinta on hankintalain EU-kynnysarvon ylittävä palveluhankinta. Hankinnassa kilpailutetaan yksi puitesopimus. Hankintamenettelynä käytetään hankintalain 32 §:ssä tarkoitettua avointa menettelyä. Tarjouspyynnön perusteella kaikki halukkaat tarjoajat voivat jättää tarjouksen. Tarjouksen tekemistä ja toimittamista koskevat ohjeet sekä soveltuvuuden vähimmäisvaatimukset ja tarjoajien valintakriteerit on esitetty jäljempänä tässä tarjouspyynnössä sekä sen liitteissä. Tarjouksen tekemisestä tai siihen liittyvistä toimenpiteistä ei makseta toimittajille korvausta. Korvausta ei makseta myöskään siinä tapauksessa, että hankinta sittemmin keskeytetään. Sähköinen kilpailutus toteutetaan käyttäen HILMA-palvelua.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65100000 Wasserversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Jyväskylän Seudun Puhdistamo Oy teettää puitesopimuksen jätevedenpuhdistamoihin liittyvistä suunnittelupalveluista ajanjaksoille 2026-2028 (+optio 2029–2030). Puitesopimus ja sen tehtäväkokonaisuudet jakautuvat kuuteen osa-alueeseen: - Osa-alue 1: Rakennussuunnittelupalvelut - Osa-alue 2: Maanrakennussuunnittelupalvelut - Osa-alue 3: LVI-suunnittelupalvelut - Osa-alue 4: Sähkösuunnittelupalvelut - Osa-alue 5: Koneisto- ja putkistosuunnittelupalvelut - Osa-alue 6: Prosessisuunnittelupalvelut Puitesopimuksen sisältö ja osa-alueisiin sisältyvät tehtävät on kuvattu tarkemmin tarjouspyyntöasiakirjoissa. Tarjoaja voi tarjota yhtä tai useampaa osa-aluetta.
Interne Kennung: 2026-051654-LOT-0001