See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kaffe, te og maskiner
Beschreibung: Fællesindkøb Midt udbyder kaffe, te og maskiner til Horsens, Hedensted, Odder og Samsø Kommuner. Udbuddet indeholder 2 delaftaler; indkøb og levering af kaffe, te og relaterede produkter, samt indkøb, leje, service og levering af kaffemaskiner/-automater (delaftale 1) og indkøb og levering af flydende kaffe og relaterede produkter, samt leje, service og levering af kaffemaskiner/-automater (delaftale 2). Anslået forventet værdi for udbuddets aftaler udgør sammenlagt ca. 17.000.000 kr.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03131100 Kaffeebohnen, 15861000 Kaffee, 15863000 Tee, 15864100 Teebeutel, 15865000 Kräutertees, 39711310 Elektrische Kaffeemaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: indkøb og levering af kaffe, te og tilbehør samt køb og leje af kaffe/bryggemaskiner og service
Beschreibung: Delaftalen vedrører indkøb og levering af kaffe, te og tilbehør samt køb og leje af kaffe/bryggemaskiner og service hertil.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03131100 Kaffeebohnen, 15861000 Kaffee, 15865000 Kräutertees, 15900000 Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse, 39711310 Elektrische Kaffeemaschinen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: indkøb og levering af flydende kaffe og relaterede produkter, samt leje, service og levering af kaffemaskiner/-automater
Beschreibung: Delaftalen vedrører indkøb og levering af flydende kaffe og relaterede produkter, samt leje, service og levering af kaffemaskiner/-automater.
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03131100 Kaffeebohnen, 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte, 15861000 Kaffee, 39711310 Elektrische Kaffeemaschinen