439160-2026 - Wettbewerb
Polen – Laborreagenzien – Sukcesywna dostawa odczynników na potrzeby jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa odczynników na potrzeby jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników specjalistycznych biochemicznych: izolacja DNA, izolacja RNA, izolacje wirusowe DNA/RNA, izolacja plazmidów, polimerazy DNA, Hot Start PCR, real-time PCR i RT PCR, produkty elektroforezy, bufory, do zaawansowanych badań pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn.: „Arkusz asortymentowo-cenowy”, stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn.: „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
Interne KennungA0CZZ000.240.37.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników specjalistycznych biochemicznych: izolacja DNA, izolacja RNA, izolacje wirusowe DNA/RNA, izolacja plazmidów, polimerazy DNA, Hot Start PCR, real-time PCR i RT PCR, produkty elektroforezy, bufory, do zaawansowanych badań pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn.: „Arkusz asortymentowo-cenowy”, stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumencie pn.: „Projektowane postanowienia umowy”, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. Postanowienia ogólne dot. przedmiotu zamówienia: 1. Dostawa przedmiotu zamówienia będzie realizowana sukcesywnie według bieżących potrzeb Zamawiającego w częściach, na podstawie zamówień cząstkowych określających wielkość i zakres rzeczowy zamawianego przedmiotu zamówienia; 2. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa tj. obejmować cały asortyment przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oferty, której treść pozwoli Zamawiającemu na zweryfikowanie oferty pod względem jej zgodności z treścią SWZ. Treść oferty Wykonawcy musi odpowiadać treści specyfikacji warunków zamówienia. Tym samym Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia Arkusza asortymentowo-cenowego – stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ, poprzez podanie cen jednostkowych niezbędnych do rozliczenia umowy, a także do wyliczenia ceny ofertowej w Formularzu Ofertowym. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje zakres podstawowy – odczynniki podstawowe, ujęte w pozycjach asortymentowych w Załączniku nr 8 do SWZ oraz zakres opcjonalny – odczynniki opcjonalne. 4. Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt i ryzyko udostępnić Zamawiającemu karty charakterystyki, w tym karty charakterystyki substancji niebezpiecznych, najpóźniej w dniu ich pierwszej dostawy w ramach zawartej umowy, z zastrzeżeniem przypadków, gdy posiadanie karty charakterystyki dla określonej substancji lub preparatów nie jest wymagane. Kierując się zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym dbając o pozytywny, jak najmniej oddziałujący na środowisko wpływ realizacji zamówienia – Zamawiający dopuszcza i preferuje przekazanie kart charakterystyki w formie elektronicznej – mailem lub poprzez wskazanie linku do strony internetowej, z której Zamawiający samodzielnie będzie mógł pobrać odpowiedni dokument oraz zdecydować o potrzebie/konieczności jego wydruku. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z części zamówienia podstawowego maksymalnie o 25% wartości brutto zamówienia podstawowego, a tym samym Zamawiający zobowiązuje się do zakupu przedmiotu zamówienia podstawowego w wysokości co najmniej 75% wartości oferty brutto. 6. W celu zapewnienia porównywalności ofert, Zamawiający wymaga, aby oferowane odczynniki były w opakowaniach o wielkościach zgodnych z podanymi przez Zamawiającego.
Optionen
Beschreibung der OptionenPrawo opcji - zamówienie odczynników opcjonalnych: 1 Zamawiającemu przysługuje prawo opcji polegające na zakupie odczynników opcjonalnych do kwoty wartości wynagrodzenia dodatkowego brutto, o którym mowa w § 3 ust. 2 pkt 2.2 umowy, w zależności od potrzeb i posiadanych środków finansowych przez Zamawiającego. Przez odczynniki opcjonalne Zamawiający rozumie odczynniki te same, co wskazane w „Arkuszu asortymentowo-cenowym” stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ i inne niż te, które przedstawiono w „Arkuszu asortymentowo-cenowym”, zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego, w szczególności mogą być to odczynniki o innej czystości lub pojemności niż określone w Arkuszu lub odczynniki w ogóle w nim niej ujęte. Przedmiotowe zamówienia mogą być realizowane do wartości wynagrodzenia dodatkowego brutto, określonego w § 3 ust. 2 pkt. 2.2 umowy, po cenie nie wyższej niż cena katalogowa producenta danego odczynnika. 2 Skorzystanie przez Zamawiającego z zamówień opcjonalnych jest możliwe zarówno w okresie trwania umowy wskazanym w § 4 ust. 1 zdanie pierwsze umowy („Pierwotny termin obowiązywania umowy”), jak również po jej przedłużeniu na podstawie § 14 ust. 1 pkt. 1 umowy. 3 Wynagrodzenie dodatkowe Wykonawcy zależeć będzie od ilości faktycznie zakupionych odczynników opcjonalnych, zgodnie z przyjętym sposobem realizacji przedmiotu zamówienia w ramach zamówień opcjonalnych. 4 Zamówienie na opcjonalne odczynniki będzie realizowane na zasadach określonych w umowie.