2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przygotowanie i produkcja wydarzenia kulturalno-artystycznego pn. "Energa Magic Lights"
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i produkcja wydarzenia kulturalno – artystycznego pn. „Energa Magic Lights” o charakterze plenerowym z autorskim pokazem multimedialnym, oprawą laserów, cichą pirotechniką oraz efektami specjalnymi. Wydarzenie zaplanowano na 17 i 18 lipca 2026 roku w godzinach wieczornych i nocnych (18:00-1:00; dwa dni). 2. Teren wydarzenia obejmuje następujące lokalizacje w Grudziądzu: Błonia Nadwiślańskie, Skwer Andrzeja Wajdy, aleję Królowej Jadwigi, mury miejskie (aleja Biskupa Chrystiana), Górę Zamkową oraz ulice: Zamkową, Spichrzową, Ratuszową i Al. 23 Stycznia (od ul. Klasztornej do ronda im. ks. Prof. Janusza Pasierba). 3. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązuje się m.in. do: - przygotowania unikatowego pokazu (czas trwania minimum 20 minut), podczas którego zostaną wykorzystane profesjonalne urządzenia do zastosowań scenicznych: światła sceniczne, projektory laserowe, ładunki cichej pirotechniki, wytwornice dymu, efekty pirotechniczne oraz ekran LED, - oświetlenia murów miejskich, - przygotowania minimum jednej instalacji świetlnej, wodnej lub ogniowej, - podświetlenia Bramy Wodnej, - przeprowadzenia multimedialnego show muzycznego z występem artysty Der Spiegelman, - przygotowania strefy klubowej z technobusem, - stworzenia tunelu światła, - podświetlenia strefy Silent Disco przy ulicy Ratuszowej, - zapewnienia oświetlenia architektonicznego na Górze Zamkowej, Błoniach Nadwiślańskich oraz ulicach: Ratuszowej, Spichrzowej i Zamkowej, - postawienia sceny głównej o wymiarach minimum 6 metrów x 6 metrów, - zapewnienia minimum 6 sztuk wież layher na pirotechnikę lub oświetlenie, - obsługi technicznej całego wydarzenia, - zapewnienia projektanta i realizatora oświetlenia scenicznego, - zapewnienia projektanta i realizatora pokazu laserowego, - przeprowadzenia próby całego wydarzenia 16 lipca w godzinach 22:00 – 23:00. 4. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w terminie od dnia 17 do 19 lipca 2026 roku. 5. Wykonawca zadba, aby pokazy główne na Błoniach Nadwiślańskich były dostępne dla użytkowników z niepełnosprawnością (wydzielona, przystosowana strefa pod sceną). Działanie to ma na celu zapewnienie wszystkim uczestnikom wydarzenia równego dostępu do atrakcji oraz komfortowego i bezpiecznego uczestnictwa. 6. Proces produkcji wydarzenia będzie zgodny z podstawowymi konwencjami Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) i Konwencją ONZ o prawach dziecka oraz krajowymi przepisami dotyczącymi praw pracowniczych, bezpieczeństwa i higieny pracy, płacy minimalnej i zabezpieczenia społecznego. Warunki udziału w postępowaniu i podstawy wykluczenia. 1. Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust.1 ustawy Pzp oraz w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie lub art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Wykaz oświadczeń lub dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia. Na podstawie art. 217 ust. 2 ustawy Pzp, nie później niż wraz z zawarciem umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu następujące dokumenty: 1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (załącznik nr 3 do Zaproszenia); 3) Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia w zakresie podstaw wykluczenia wymienionych w § 2 ust. 2 w zw. z ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (załącznik nr 2 do Zaproszenia). Oświadczenia, podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17.02.2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. W niniejszym postępowaniu składanie oświadczeń, podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów odbywa się elektronicznie za pomocą platformy zakupowej https://platformazakupowa.pl/transakcja/1331195. Dokumenty winny być aktualne na dzień ich złożenia. Dokumenty składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79952100 Organisation von Kulturveranstaltungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71356000 Dienstleistungen im technischen Bereich
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i produkcja wydarzenia kulturalno – artystycznego pn. „Energa Magic Lights” o charakterze plenerowym z autorskim pokazem multimedialnym, oprawą laserów, cichą pirotechniką oraz efektami specjalnymi. Wydarzenie zaplanowano na 17 i 18 lipca 2026 roku w godzinach wieczornych i nocnych (18:00-1:00; dwa dni). 2. Teren wydarzenia obejmuje następujące lokalizacje w Grudziądzu: Błonia Nadwiślańskie, Skwer Andrzeja Wajdy, aleję Królowej Jadwigi, mury miejskie (aleja Biskupa Chrystiana), Górę Zamkową oraz ulice: Zamkową, Spichrzową, Ratuszową i Al. 23 Stycznia (od ul. Klasztornej do ronda im. ks. Prof. Janusza Pasierba). 3. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązuje się m.in. do: - przygotowania unikatowego pokazu (czas trwania minimum 20 minut), podczas którego zostaną wykorzystane profesjonalne urządzenia do zastosowań scenicznych: światła sceniczne, projektory laserowe, ładunki cichej pirotechniki, wytwornice dymu, efekty pirotechniczne oraz ekran LED, - oświetlenia murów miejskich, - przygotowania minimum jednej instalacji świetlnej, wodnej lub ogniowej, - podświetlenia Bramy Wodnej, - przeprowadzenia multimedialnego show muzycznego z występem artysty Der Spiegelman, - przygotowania strefy klubowej z technobusem, - stworzenia tunelu światła, - podświetlenia strefy Silent Disco przy ulicy Ratuszowej, - zapewnienia oświetlenia architektonicznego na Górze Zamkowej, Błoniach Nadwiślańskich oraz ulicach: Ratuszowej, Spichrzowej i Zamkowej, - postawienia sceny głównej o wymiarach minimum 6 metrów x 6 metrów, - zapewnienia minimum 6 sztuk wież layher na pirotechnikę lub oświetlenie, - obsługi technicznej całego wydarzenia, - zapewnienia projektanta i realizatora oświetlenia scenicznego, - zapewnienia projektanta i realizatora pokazu laserowego, - przeprowadzenia próby całego wydarzenia 16 lipca w godzinach 22:00 – 23:00. 4. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w terminie od dnia 17 do 19 lipca 2026 roku. 5. Wykonawca zadba, aby pokazy główne na Błoniach Nadwiślańskich były dostępne dla użytkowników z niepełnosprawnością (wydzielona, przystosowana strefa pod sceną). Działanie to ma na celu zapewnienie wszystkim uczestnikom wydarzenia równego dostępu do atrakcji oraz komfortowego i bezpiecznego uczestnictwa. 6. Proces produkcji wydarzenia będzie zgodny z podstawowymi konwencjami Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) i Konwencją ONZ o prawach dziecka oraz krajowymi przepisami dotyczącymi praw pracowniczych, bezpieczeństwa i higieny pracy, płacy minimalnej i zabezpieczenia społecznego.
Interne Kennung: PWM-II.0541.2.2026