439228-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Werbekampagnen – Achiziție Servicii de organizare campanii periodice de informare și conștientizare asupra PDDTJ pentru proiectul ”Informăm, Dezvoltăm – Aptitudini și Mentorat pentru Viitor – ID – AMV”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție Servicii de organizare campanii periodice de informare și conștientizare asupra PDDTJ pentru proiectul ”Informăm, Dezvoltăm – Aptitudini și Mentorat pentru Viitor – ID – AMV”
Beschreibung: Activitatea ,,Servicii de organizare campanii periodice de informare și conștientizare asupra PDDTJ are ca scop încheierea’’ unui contract pentru achiziționarea de servicii de publicitate/promovare privind conștientizarea asupra PTJ, în vederea desfășurării activităților din cadrul proiectului ”Informăm, Dezvoltăm – Aptitudini și Mentorat pentru Viitor – ID – AMV” COD SMIS 346715, în conformitate cu contractul de finanțare nr. 1/639/PTJ_P7/01.10.2025 şi cu respectarea prevederilor din Ghidul de identitate vizuală, activități ce vizează creșterea gradului de conștientizare la nivelul teritoriului județului Prahova privind oportunitățile PTJ. În vederea realizării scopului nemijlocit al proiectului, se vor organiza 4 campanii periodice de informare și conștientizare asupra PDDTJ la nivelul județului Prahova, la care se estimează participarea a minim 20 de persoane/eveniment, cetățeni, reprezentanți ai IMM-urilor, tineri antreprenori din județul Prahova, autorități locale și reprezentanți ai mass media. Activitățile vor contribui direct la atingerea indicatorilor de rezultat ai proiectului ID-AMV, facilitând transferul de cunoștințe și orientarea în carieră a beneficiarilor. Campaniile de comunicare și sensibilizare vor fi concepute din perspectiva conștientizării procesului de tranziție la neutralitate climatică, precum și cu privire la schimbările ce vor apărea pe piața muncii ca urmare a diversificării activității economice și necesitatea înființării unor noi domenii de specializare și vor fi adaptate la diferitele comunități (rural-urban) și categorii sociale (femei-bărbați, tineri-vârstnici, activi-inactivi din punct de vedere economic) afectate. Prin proiectul propus se urmărește o buna implementare a PDDTJ prin derularea de acțiuni de conștientizare a populației și a tuturor actorilor socio-economici din județ. La începutul implementării proiectului se va realiza un studiu de piața pentru măsurarea gradului de conștientizare a beneficiarilor asupra PDDTJ la nivelul județului Prahova, studiu care va sta la baza masurilor de conștientizare ce vor consta, în principal, în campanii periodice de comunicare în vederea informării și sensibilizării organizațiilor și comunităților afectate. La campaniile de conștientizare se estimează participarea a cât mai multor cetățeni, reprezentanți ai IMM-urilor, antreprenori, potențiali beneficiari ai proiectelor finanțate prin Programul Dezvoltare Durabilă Tranziție Justă, autorități publice locale interesați de subiectele abordate, aproximativ 20 de persoane/eveniment pentru a asigura caracterul interactiv și transferul real de cunoștințe. Prestatorul va asigura organizarea și desfășurarea a 4 campanii de informare și conștientizare asupra PDDTJ pentru cetățenii interesați din județul Prahova și 4 conferințe de presă organizate imediat, după fiecare campanie. În conformitate cu prevederile art. 160 din Legea 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achiziție publică are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 22 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabilește ca termenul limită în care vă răspunde tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare, este în a 12 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 15236/2842889/2026.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79341400 Werbekampagnen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul achiziției Încheierea unui contract privind ,,Servicii de organizare campanii periodice de informare și conștientizare asupra PDDTJ’’, în vederea desfășurării activităților din cadrul proiectului ”lnformăm, Dezvoltăm — Aptitudini și Mentorat pentru Viitor — ID — AMV” COD SMIS 346715, în conformitate cu contractul de finanțare nr. 1/639/PTJ P 7/01.10.2025 și cu respectarea prevederilor din Ghidul de identitate vizuală -activități ce vizează creșterea gradului de conștientizare la nivelul teritoriului județului Prahova privind oportunitățile PTJ. Activitatea ,,Servicii de organizare campanii periodice de informare și conștientizare asupra PDDTJ are ca scop încheierea’’ unui contract pentru achiziționarea de servicii de publicitate/promovare privind conștientizarea asupra PTJ, în vederea desfășurării activităților din cadrul proiectului ”Informăm, Dezvoltăm – Aptitudini și Mentorat pentru Viitor – ID – AMV” COD SMIS 346715, în conformitate cu contractul de finanțare nr. 1/639/PTJ_P7/01.10.2025 şi cu respectarea prevederilor din Ghidul de identitate vizuală, activități ce vizează creșterea gradului de conștientizare la nivelul teritoriului județului Prahova privind oportunitățile PTJ.
Interne Kennung: 1