439399-2026 - Wettbewerb
Polen – Entwicklung von Leistungsumfangsabkommen – Rozbudowa infrastruktury bezpieczeństwa brzegu sieci na rzecz sądów powszechnych apelacji gdańskiej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa infrastruktury bezpieczeństwa brzegu sieci na rzecz sądów powszechnych apelacji gdańskiej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych, nieużywanych oraz sprawnych technicznie: urządzeń bezpieczeństwa brzegu sieci, brzegowych modemów LTE / Wireless WAN Router; zakup usług wsparcia producenta dla obecnie posiadanych urządzeń na rzecz sądów powszechnych apelacji gdańskiej; zakup subskrypcji oraz szkolenia dla 9 pracowników Oddziału Informatycznego Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Zakres zamówienia obejmuje: 1. dostawę nw. urządzeń bezpieczeństwa brzegu sieci wraz z gwarancją producenta i subskrypcjami na wszystkie funkcje bezpieczeństwa: a) urządzenie bezpieczeństwa brzegu sieci – standardowe – 12 szt., b) urządzenie bezpieczeństwa brzegu sieci – ponadstandardowe – 12 szt. 2. dostawę brzegowych modemów LTE / Wireless WAN Router – 6 sztuk. Przedmiotem zamówienia jest również: 1. dostawa wsparcia producenta obecnie posiadanych urządzeń, na rzecz sądów powszechnych apelacji gdańskiej do dnia 30 lipca 2027 roku, 2. dostawa 2500 sztuk subskrypcji FortiEndpoint – Zero Trust Connect (FC3-10-EMS04-428-01-12) na okres 12 miesięcy na rzecz Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, 3. dostawa FortiDeceptor na okres 12 miesięcy dla posiadanych urządzeń, maszyn i subskrypcji składających się na platformę FortiDeceptor rzecz Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, w związku z wygaśnięciem obecnie posiadanych subskrypcji w dniu 19.12.2026 r., 4. przeprowadzenie szkolenia – protokół BGP (Border Gateway Protocol) dla 9 pracowników Oddziału Informatycznego Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.
Interne KennungI.261.8.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensMożliwość zastosowania przepisu art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, tj. skrócenie terminu składania ofert do 15 dni uzasadnia przedmiot zamówienia dotyczący dostawy takiego rodzaju urządzeń, które nie utrudniają wyceny Wykonawcom zajmującym się jego sprzedażą. Obecna sytuacja rynkowa (braki komponentów) wydłużyła terminy dostaw (5 dni do nawet 3 tygodni), dłuższe prowadzenie postępowania może skutkować brakiem aktualizacji bezpieczeństwa, co stworzy realne ryzyko dla nienaruszalności sieci oraz może doprowadzić do paraliżu pracy jednostek sądowych. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni wynika z dbałości o ciągłość działania kluczowych systemów teleinformatycznych.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72591000 Entwicklung von Leistungsumfangsabkommen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 80510000 Spezialausbildung
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungI.261.8.2028