439508-2026 - Wettbewerb
Polen – Diverse Nahrungsmittel – Dostawy artykułów spożywczych RZGW Gliwice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy artykułów spożywczych RZGW Gliwice
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są dostawy artykułów spożywczych dla RZGW Gliwice oraz jednostek podległych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 2 do SWZ oraz Załącznik nr 5 do SWZ. Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji.
Interne KennungC.ROZ.270.2.141.2026.APS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15812100 Konditorwaren, 15830000 Zucker und zugehörige Erzeugnisse, 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte, 15864100 Teebeutel, 15894000 Verarbeitete Lebensmittel, 15981000 Mineralwasser, 15981200 Kohlensäurehaltiges Mineralwasser
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung4.1 Przedmiotem zamówienia są dostawy artykułów spożywczych dla RZGW Gliwice oraz jednostek podległych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 2 do SWZ oraz Załącznik nr 5 do SWZ. 4.2. Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji. 4.2.1. Prawo opcji polegać będzie na: • realizacji dostaw zgodnie z Umową po cenach określonych w ofercie Wykonawcy, po zakończeniu pierwotnego terminu realizacji Umowy (12 miesięcy) przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy, • zwiększeniu zakresu zobowiązania umownego, tj. dodatkowej realizacji dostaw w zakresie wskazanym w formularzu ofertowym, po cenach określonych w ofercie Wykonawcy, które nie przekroczy 20% wartości maksymalnej umowy w ramach zamówienia podstawowego, o której mowa w § 1 ust. 4 Umowy. 4.1.2. Zamawiający może skorzystać z obu wariantów prawa opcji tak łącznie, jak i każdego z osobna według własnego wyboru. Łączna wartość realizacji prawa opcji, niezależenie od liczby i rodzaju wykorzystanych wariantów opcji, nie przekroczy 220% wartości maksymalnej umowy w ramach zamówienia podstawowego, o której mowa w § 1 ust. 4 Umowy. 4.1.3. W celu skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 Umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej w terminie nie krótszym niż 10 dni przed terminem zakończenia terminu podstawowego, ze wskazaniem okresu o jaki zostanie przedłużony termin wykonania Umowy. 4.1.4. W celu skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w ust. 2 pkt 2 Umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w formie pisemnej, w terminie obowiązywania Umowy (termin podstawowy i termin z opcji), o potrzebie realizacji dodatkowych dostaw w ramach prawa opcji. 4.1.5. Wykonawca po otrzymaniu informacji, o której mowa w ust. 4 i/lub ust. 5 Umowy zobowiązany będzie do świadczenia dostaw na zasadach określonych w Umowie., w szczególności przy zastosowaniu cen jednostkowych określonych w Formularzu Asortymentowo-Cenowym. 4.1.6. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, wyłącznie w zależności od zapotrzebowania i możliwości finansowych Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.