2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 2.000.000,00 zł na sfinansowanie deficytu budżetu gminy oraz na spłatę zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 2.000.000,00 zł (dwa miliony złotych) na sfinansowanie deficytu budżetu gminy oraz na spłatę zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów. Celem zamawiającego jest pełna realizacja zaplanowanych w budżecie gminy na 2026 rok zadań własnych gminy oraz spłata kredytów zaciągniętych w latach ubiegłych. Pozostałe informacje niezbędne do wyliczenia ceny oferty: 1) Postawienie kredytu do dyspozycji w jednej transzy w dniu 22 sierpnia 2026 roku (termin ten ustala się tylko do wyliczenia ceny oferty) w kwocie 2.000.000,00 zł. 2) Oprocentowanie kredytu będzie miało charakter zmienny i ustalane będzie według średniej stopy WIBOR 1M (do wyliczenia ceny oferty należy przyjąć według notowań na dzień 22 czerwca 2026 r. – 3,76%) powiększonej o stałą w okresie kredytowania marżę. Średnia stopa WIBOR 1M będzie ustalana jako miesięczna średnia arytmetyczna stóp dziennych obowiązujących w miesiącu poprzedzającym okres, za który naliczane będą odsetki. 3) Oprocentowanie kredytu ustalane będzie w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca i będzie ono obowiązywało przez cały okres miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostało ono ustalone. 4) Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane będą w okresach miesięcznych i pobierane w okresach kwartalnych w ostatnim dniu roboczym miesiąca kończącego kwartał kalendarzowy, za okres za który odsetki te zostały naliczone, przy czym spłata ostatniej raty odsetek nastąpi w dniu 30 listopada 2046 r. 5) Wykorzystanie kredytu postawionego przez Bank do dyspozycji następować będzie w formie przelania kredytu na rachunek wskazany przez Kredytobiorcę, na podstawie dyspozycji Kredytobiorcy złożonych w banku. 6) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykorzystania kredytu w niepełnej kwocie w przypadku zaistnienia okoliczności, których nie można było wcześniej przewidzieć bez konsekwencji finansowych ze strony Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa. 7) Planowane terminy spłaty oraz wysokości rat kredytu: 30.01.2027 r. – 15.000 zł, 30.01.2028 r. – 15.000 zł, 30.01.2029 r. – 15.000 zł, 30.01.2030 r. – 15.000 zł, 30.01.2031 r. – 15.000 zł, 30.01.2032 r. – 15.000 zł, 30.01.2033 r. – 15.000 zł, 30.01.2034 r. – 15.000 zł, 30.01.2035 r. – 15.000 zł, 30.09.2036 r. – 15.000 zł, 30.09.2037 r. – 15.000 zł, 30.09.2038 r. – 15.000 zł, 30.09.2039 r. – 15.000 zł, 30.09.2040 r. – 15.000 zł, 30.11.2041 r. – 15.000 zł, 30.11.2042 r. – 15.000 zł, 30.11.2043 r. – 200.000 zł, 30.09.2044 r. – 100.000 zł, 30.11.2045 r. – 20.000 zł, 30.07.2046 r. – 720.000 zł, 30.11.2046 r. – 720.000 zł. 8) Kredyt zostanie udzielony na okres od dnia podpisania umowy do 30.11.2046 roku. 9) Zamawiającemu przysługuje prawo wykorzystania kredytu w kwocie niższej niż kwota 2.000.000,00 PLN, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów (opłat, prowizji itp.). Kredyt będzie wykorzystywany do 31 grudnia 2026 roku („na żądania” tj. po pisemnej dyspozycji do uruchomienia kredytu na rachunek Gminy. 10) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ. 11) Gmina nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 .par. 1 pkt.5 k.p.c.. 12) Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą będą dokonywane w złotych polskich (PLN). 13) Zamawiający wyraża zgodę na kontrasygnatę skarbnika na umowie kredytu, wekslu, deklaracji wekslowej. 14) Na rachunkach Gminy w bankach nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 15) Gmina nie posiada zaległych zobowiązań w bankach. 16) W Gminie nie był prowadzony program postepowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych. 17) W Gminie nie były prowadzone za pośrednictwem komornika sądowego działania windykacyjne wszczynane na wniosek banków. 18) Do naliczania odsetek od kredytu należy przyjąć kalendarz rzeczywisty tj. rok 365/366 dni (rzeczywista liczba dni w miesiącu). 19) Zamawiający nie udzielił poręczeń i gwarancji innym podmiotom. 20) Zamawiający nie posiada zaległych zobowiązań wobec ZUS lub US. 21) Zamawiający nie posiada podmiotów powiązanych kapitałowo z Gminą. 22) Zabezpieczenie kredytu stanowić będzie weksel in blanco na warunkach określonych w deklaracji wekslowej. 23) Kredytobiorca nie wyraża zgody na wprowadzenie do umowy kredytowej klauzuli następującej treści: „W przypadku gdy stawka WIBOR 1M osiągnie poziom poniżej 0 (zera), strony niniejszej umowy zgodnie postanawiają, że do czasu osiągniecia przez stawkę bazową wartości dodatniej, do wyliczenia stopy procentowej przyjęta zostanie stawka bazowa WIBOR 1M równa 0 (zero) powiększona o marżę Banku”. 24) Zamawiający zastrzega sobie możliwość: a. wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu bez ponoszenia dodatkowych prowizji i opłat bez konieczności uzyskiwania zgody banku; b. rezygnacji z części przyznanego kredytu bez ponoszenia dodatkowych prowizji i opłat bez konieczności uzyskiwania zgody banku, c. dokonania przesunięcia terminu spłaty poszczególnych rat kredytowych w całym okresie objętym umową, po uprzednim zawiadomieniu banku o takim zamiarze, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów wynikających ze zmiany harmonogramu spłaty kredytu, d. wydłużenia okresu spłaty kredytu po uprzednim złożeniu stosownego wniosku do banku, pod warunkiem posiadania zdolności do spłaty kredytu w okresie wydłużonego kredytowania. 25) Kwota należności z tytułu prowizji, płatna będzie jednorazowo, najpóźniej w dniu uruchomienia kredytu. 26) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ. 27) Wykonawca, będzie terminowo przekazywał środki pieniężne na rachunek Zamawiającego. 28) Zamawiający nie posiada zobowiązań z tyt. wykupu wierzytelności, forfaitingu, faktoringu, eFinancingu, leasingu. 29) Wykonawca wybrany do realizacji zamówienia zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu projektu umowy w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie. Po akceptacji projektu...
Interne Kennung: RRz.271.1.9.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen, 66100000 Bank- und Investmentdienstleistungen, 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 2.000.000,00 zł na sfinansowanie deficytu budżetu gminy oraz na spłatę zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów”
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia Wspólny Słownik Zamówień Kod (CPV): 66000000-0 – Usługi finansowe i ubezpieczeniowe, 66100000-1 – Usługi bankowe i inwestycyjne, 66110000-4 – Usługi bankowe, 66113000-5 – Usługi udzielania kredytu. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 2.000.000,00 zł (dwa miliony złotych) na sfinansowanie deficytu budżetu gminy i spłatę zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów. Celem zamawiającego jest pełna realizacja zaplanowanych w budżecie gminy na 2026 rok zadań własnych gminy oraz spłata kredytów zaciągniętych w latach ubiegłych.