2. Verfahren
Verfahren
Titel: Harjun Oppimiskeskus Oy - Vakuutusten hankinta
Beschreibung: Harjun Oppimiskeskus Oy pyytää tarjouksia vakuutusturvasta ja siihen liittyvistä palveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Vakuutusturva ja sen laajuus on kuvattu tarjouspyynnössä. Ensimmäinen vakuutuskausi on 1.1.2027-31.12.2027. Tämän jälkeen vakuutuskausi on kalenterivuosi. Hankintayksiköllä on oikeus vakuutuskausien aikana kilpailuttaa vakuutukset uudelleen ja siirtää vakuutukset kilpailutuksen voittajalle. Vakuutukset ovat voimassa toistaiseksi voimassa olevana vuoden kerrallaan.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-052012-LOT-0001