439877-2026 - Ergebnis
Polen – Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten – Budowa dwutorowego torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Solskiego od ronda Kujawskiego do pętli Bielicka wraz z pętlą Bielicka
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa dwutorowego torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Solskiego od ronda Kujawskiego do pętli Bielicka wraz z pętlą Bielicka
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w rozumieniu art. 7 pkt 21 Pzp, polegające na przebudowie w rozumieniu art. 3 pkt. 7a i budowie w rozumieniu art. 3 pkt. 6 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Zamówienie obejmuje realizację inwestycji pn.:„Budowa dwutorowego torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Solskiego od ronda Kujawskiego do pętli Bielicka wraz z pętlą Bielicka”. 2. Zadanie podzielone jest na dwa Etapy: 1) Etap I – odcinek od Ronda Kujawskiego do ul. Bielickiej wraz z pętlą tramwajową (od Początku Opracowania do lokalizacji w km 1+250 (tor A)). 2) Etap II – odcinek od pętli tramwajowej na ul. Bieleckiej do końca zakresu opracowania (od lokalizacji w km 1+250 (tor A), do Końca Opracowania). 3.Przedmiot zamówienia realizowany będzie wspólnie przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy oraz Miejskie Wodociągi i Komunikacja Spółka z o.o. w Bydgoszczy. Na podstawie art.38 ust.2 Pzp oraz Porozumienia zawartego w dniu 18.07.2025 r. pomiędzy MWiK a ZDMiKP, Zamawiającym upoważnionym do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia w imieniu i na rzecz wspólnie występujących Zamawiających jest ZDMiKP. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki wykonania zamówienia zostały zawarte w projektowanych postanowieniach umowy z załącznikami, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ, w tym: •w opisie przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami, w dokumentacji projektowej opracowanej przez PROGREG Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Dekarzy 7C oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiące załącznik Nr 2 do projektowanych postanowień Umowy, •we wzorze formularza ofertowego - zał. nr 2 do SWZ, •we wzorze kosztorysu ofertowego zawierającego przedmiar robót dla zakresu ZDMiKP - zał. Nr 3-1 do SWZ, •we wzorze kosztorysu ofertowego zawierającego przedmiar robót dla zakresu MWiK - zał. Nr 3-2 do SWZ. 5. Zakres ZDMIKP podlega dofinansowaniu w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). 6. Zakres MWIK obejmuje budowę i demontaż: -kanalizacji deszczowej (z wyłączeniem robót związanych z elementami kanalizacji deszczowej w postaci przykanalików, wpustów, odwodnień liniowych), -kanalizacji sanitarnej (z wyłączeniem robót związanych z przyłączami kanalizacyjnymi niebędącymi własnością MWiK), -sieci wodociągowej (z wyłączeniem robót związanych z przyłączami wodociągowymi niebędącymi własnością MWiK), zgodnie ze wzorem kosztorysu ofertowego zawierającego przedmiar robót dla zakresu MWiK. 7. Zamawiający nie stawia bezwzględnego wymogu przeprowadzania wizji lokalnej, ale sugeruje przeprowadzenie jej w interesie Wykonawcy bez udziału Zamawiającego. 8. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust.1 Pzp, wymaga aby wykonawca lub podwykonawca przy realizacji zamówienia (w całym okresie obowiązywania umowy) zatrudnił na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy (art.22 §1), osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia roboty, pracowników fizycznych, monterów branżowych, pracowników ogólnobudowlanych, operatorów/kierowców maszyn i pojazdów budowlanych. Wymóg ten nie dotyczy: projektantów, kierujących budową, wykonujących obsługę geodezyjną, czy dostawców materiałów budowlanych (osób wykonujących na rzecz Wykonawcy lub podwykonawcy czynności i prace osobiście lub w ramach swojej działalności gospodarczej oraz wykonujących takie czynności i prace wspólników spółek osobowych). Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego w tym zakresie znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią zał. Nr 1 do SWZ. 9. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy, z uwzględnieniem zakazu opisanego w pkt V.11.SWZ. W zakresie podwykonawstwa, zastosowanie mają przepisy art.462-465 Pzp. Wykonawca jest zobowiązany wskazać w Ofercie oraz w JEDZ części zamówienia (w % lub zakres rzeczowy), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Brak oświadczenia wykonawcy w tym zakresie oznaczać będzie, że wykonawca zamierza samodzielnie realizować całość zamówienia. Wykonawca odpowiada za działania, uchybienia, zaniedbania podwykonawcy, jak za swoje działania. 10. Minimalna wartość świadczenia stron–80% wartości zamówienia. 11. Zamawiający nie przewiduje możliwość skorzystania z opcji, o której mowa w art.441 ust.1 Pzp. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art.214 ust.1 pkt 7 Pzp. 13. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Uzasadnienie braku podziału zamówienia na części: Zamówienie nie zostało podzielone na części ze względów technicznych. Roboty są ściśle powiązane ze sobą i stanowią jedną całość i spełniają funkcję gospodarczą i techniczną. Opierają się na jednej dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, oraz stanowią jeden projekt budowlany, na który składa się całość robót budowlanych w zakresie budownictwa. Realizacja przedsięwzięcia inwestycyjnego wymaga realizacji w ramach jednego zadania z uwagi na konieczność zapewnienia ścisłej współpracy i koordynacji międzybranżowej. Ujęcie poszczególnych etapów inwestycji w ramach jednego zadania pozwoli zapewnić sprawną realizację robót budowlanych oraz ograniczyć utrudnienia i uciążliwości dla otoczenia w związku z wykonaniem tej inwestycji. Realizacja zadania w ramach jednego zamówienia eliminuje problemy związane z komunikacją między podmiotami oraz błędy wynikające z przekazywania materiałów niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia. Brak podziału na części nie ogranicza dostępu do zamówienia wykonawcom z sektora MŚP. 14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 15. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung798218-2025
Interne KennungNZ.2531.38.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w rozumieniu art. 7 pkt 21 Pzp, polegające na przebudowie w rozumieniu art. 3 pkt. 7a i budowie w rozumieniu art. 3 pkt. 6 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Zamówienie obejmuje realizację inwestycji pn.: „Budowa dwutorowego torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Solskiego od ronda Kujawskiego do pętli Bielicka wraz z pętlą Bielicka”. 2.Zadanie podzielone jest na dwa Etapy: a) Etap I – odcinek od Ronda Kujawskiego do ul. Bielickiej wraz z pętlą tramwajową (od Początku Opracowania do lokalizacji w km 1+250 (tor A)), b) Etap II – odcinek od pętli tramwajowej na ul. Bieleckiej do końca zakresu opracowania (od lokalizacji w km 1+250 (tor A), do Końca Opracowania). 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki wykonania zamówienia zostały zawarte w projektowanych postanowieniach umowy z załącznikami, stanowiących załącznik nr 1 do SWZ, w tym: •w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) wraz z załącznikami, w dokumentacji projektowej opracowanej przez PROGREG Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Dekarzy 7C (DP) oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), stanowiące załącznik Nr 2 do projektowanych postanowień Umowy, •we wzorze formularza ofertowego stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ, •we wzorze kosztorysu ofertowego zawierającego przedmiar robót dla zakresu ZDMiKP stanowiącym załącznik Nr 3-1 do SWZ, •we wzorze kosztorysu ofertowego zawierającego przedmiar robót dla zakresu MWiK stanowiącym załącznik Nr 3-2 do SWZ. 4. Przedmiot zamówienia realizowany będzie wspólnie przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy oraz Miejskie Wodociągi i Komunikacja Spółka z o.o. w Bydgoszczy. Na podstawie art. 38 ust. 2 Pzp oraz Porozumienia zawartego w dniu 18.07.2025 r. pomiędzy MWiK a ZDMiKP, Zamawiającym upoważnionym do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia w imieniu i na rzecz wspólnie występujących Zamawiających jest Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy 5. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów: 1). Zamawiający ZDMiKP wdrożył procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych, która opisana została w Zarządzeniu nr 20/2024 Dyrektora ZDMiKP w Bydgoszczy z dnia 18 września 2024 r. z załącznikami dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy https://bip.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/procedura-zgloszen-w-zdmikp 2) Zamawiający MWiK wprowadził wewnętrzną procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych. Zgłoszenie sygnalisty dokonywane jest według wzoru karty zgłoszenia, stanowiącej załącznik nr 1 do ww. procedury, które należy przesłać drogą elektroniczną na adres: sygnalista@mwik.bydgoszcz.pl. Wzór karty zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej Zamawiającego: mwik.bydgoszcz.pl w zakładce Kontakt w sekcji Informacja dla sygnalistów. Każdorazowa osoba zainteresowana może uzyskać wgląd do treści procedury w siedzibie Zamawiającego. 6. Z uwagi na zaangażowanie, w finansowanie przedmiotu zamówienia, środków pochodzących z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Zamawiający wskazuje możliwość zgłaszania podejrzenia o niezgodności procedur lub działań zamawiającego lub innych uczestników postępowania. Sygnały, zgłoszenia i lub skargi dotyczące wystąpienia niezgodności mogą przekazywać osoby fizyczne (uczestnicy postępowania lub ich pełnomocnicy i przedstawiciele, osoby zainteresowanie postępowaniem), instytucje uczestniczące postępowaniu, strona społeczna (stowarzyszenia, fundacje), za pomocą (zgłoszenie w każdej z poniższych form odnosi takie skutki, jakby było przekazane w formie pisemnej): 1) poczty tradycyjnej - w postaci przesyłki listowej na adres ministerstwa: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa, 2) skrzynki nadawczej ePUAP Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej lub Centrum Unijnych Projektów Transportowych lub z wykorzystaniem publicznej usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego lub publicznej usługi hybrydowej, o których mowa w ustawie z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych, 3) formularza internetowego e-Nieprawidłowości, dostępnego na stronie www.feniks.gov.pl, 4) mechanizmu sygnalistycznego rozumianego jako dedykowany adres e-mail: rownosc.feniks@mfipr.gov.pl lub naduzycia.feniks@mfipr.gov.pl, 5) doręczenia osobistego do kancelarii Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, ul. Wspólna 2/4, 00-926 Warszawa lub kancelarii Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa. 7. Uczestnicy postępowania zobowiązani są do działań zapewniających: 1) zapobieganie i przeciwdziałanie konfliktowi interesów, 2) zachowania wysokich standardów uczciwości i etycznego postępowania we wszystkich procesach związanych z realizacją procedury przetargowej w sprawie udzielenia zamówienia publicznego, 3) przeciwdziałania zmowom przetargowym, 4) wybrany Wykonawca do zamieszczenia na stronie internetowej wykonawcy lub w przypadku braku strony internetowej w miejscu uzgodnionym z zamawiającym i poinformowania jego pracowników o mechanizmach, o których mowa w ust. 1 i 2.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 Pzp.