439942-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Oberflächenbeschichtungsarbeiten – R100 - Földi oldali infrastruktúra fejlesztés
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: R100 - Földi oldali infrastruktúra fejlesztés
Beschreibung: Fővállalkozási szerződés a Terminál fejlesztéshez kapcsolódó földi oldali úthálózat, parkoló és közmű hálózatok kiépítése („R100 - Landside”) tárgyában
Interne Kennung: EKR000936262026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233228 Oberflächenbeschichtungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: A beruházás tárgya a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér megközelítő út- és a hozzá kapcsolódó teljes közműhálózatának az átépítése kapacitásnövelési és korszerűsítési célzattal. A tervezett fejlesztés eredménye egy új út- és közmű hálózat, parkoló létesítmények, gyalogos utak. A tervezett úthálózat 53.000 m2. Az új úthálózat csatlakozik a jelenlegi érkező és induló szintekhez. A gyűjtő-, szerviz- és megkerülő utak 2, illetve 3 forgalmi sávos kialakításúak. A meglévő és az új hálózati elemek csatlakoztatásához szükséges egy új felüljáró műtárgy kiépítése (szabad nyílás 16,6 m). A jelenlegi terminál közvetlen közelében lévő parkolók elbontásra kerülnek, annak pótlására új, mintegy 1000 gépjármű számára parkolóhelyet biztosító létesítmény épül a „J” Portai úthoz csatlakozva (aszfalt burkolattal), a szükséges közművek és közvilágítás kiépítésével, a zöldfelületek rendezésével, valamint a szolgáltatásokhoz kapcsolódó épületek megvalósításával. A területen belül a teljes közműhálózat - csapadékvíz elvezetés főgyűjtő hálózata, a szennyvízelvezetés, az ivóvíz- és tűzivíz hálózat, valamint az IT és elektromos hálózat és a kapcsolódó alépítmények – átépül. A kivitelezési munka során minden újrahasznosításra alkalmas, útpályaszerkezet bontásából származó anyagot 100%-ban újra kell hasznosítani, vagy a lehető legrövidebb útvonalon a kijelölt depóniába kell szállítani és ott későbbi újrahasznosításra előkészíteni. Az elszállított és deponált anyagokat minősíteni kell, amely nyertes ajánlattevő kötelezettségét képezi. A munkaterületek tervezése, kijelölése és bekerítése során fokozott figyelmet kell fordítani a területen előforduló madárfajok, illetve emlősök egyedeinek védelmére, távol tartására. Nyertes ajánlattevő köteles gondoskodni arról, hogy a helyszínen az áttelepített és védettséget élvező növény és állatfajok ne jelenjenek meg újra. Nyertes ajánlattevő feladata a földi oldali út, parkoló és közmű rendszerek fejlesztése az alábbiak szerint: a) a Megrendelő által szolgáltatott kiviteli tervek és előírások alapján a bontási és kivitelezési munkák megvalósítása, a befejezett létesítmény átadása; b) a meglévő épületek, trafók 11kV- os betápláló kábeleinek kiváltásának, valamint a J portai parkoló mellé megtervezett autómosó tervezése és engedélyezésében való közreműködés és a létesítmény megvalósítása; b) a megvalósításához és forgalomba helyezéshez szükséges további dokumentáció összeállítása (forgalomtechnikai, bontási, organizációs tervek, stb., a Műszaki Leírásban meghatározottak szerint); c) helyreállítási munkák elvégzése, d) a műszaki átadás-átvételi dokumentáció és megvalósulási tervdokumentáció elkészítése; e) a jótállási/szavatossági időszakon belüli hibák kijavítása; f) a szerződés teljesítéséhez szükséges minden további, a közbeszerzési dokumentumokban részletezett feladat teljesítése. A kivitelezési munkákat a mindenkor hatályos jogszabályi előírások, nemzetközi és hazai légügyi hatósági előírások, szabványok, irányelvek és engedélyek figyelembevételével és az abban rögzített rendelkezések betartásával kell megvalósítani. A kivitelezés során biztosítandó a forgalom fenntartása, a reptéri üzem 0-24 órás folyamatos biztosítása érdekében. Az elvégzendő feladat részletesebb funkcionális leírását és a tételes feladatokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. A 321/2015. Korm. rendelet (továbbiakban: 321/2015 Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Az egyenértékűség igazolása nyertes ajánlattevő feladata a közbeszerzési dokumentumokban meghatározottak szerint.
Interne Kennung: EKR000936262026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45223300 Bau von Parkplätzen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233144 Bau von Überführungen, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Az Ajánlatkérő a Kbt.141. § (4) bekezdés a) pontjára tekintettel is rögzítik az alábbiakat: Ajánlatkérő a felhívásban rögzített alapfeladatokon felül további opciós feladatok megrendelésére (továbbiakban: opció) jogosult. A feladat részletesen a műszaki leírásban került meghatározásra. Az opció csak az ajánlatkérő oldalán biztosít választási lehetőséget, az ajánlattevőnek kötelező rá árajánlatot adni és megrendelés esetén a feladatot elvégezni. Az opcióként kért feladatokra is kötelező ajánlatot tenni, ennek hiányában az ajánlat érvénytelen. Ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy az opciót nem hívja le. Az opció igénybevételének részletes ismertetését a szerződéstervezet tartalmazza. Opciós feladat tárgya: Jövőben építendő vasútvonal által a projekt területen belüli érintett részterületen lévő, terv szerinti létesítmények komplett kivitelezése. Az érintett szilárd burkolatú felület kb 2.000 m2.