2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia uczniów z terenu Gminy Miasta Gdańska do i z placówek edukacyjnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia uczniów z terenu Gminy Miasta Gdańska do i z placówek edukacyjnych z podziałem na 4 części, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy (PPU) stanowiącymi załącznik nr 4A (PPU dla części 1-3) i 4B (PPU dla części 4) do SWZ: Część 1: Dowożenie uczniów do wybranych placówek w Gdańsku, Część 2: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami do placówki w Gdańsku, Część 3: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami do placówek poza Gdańskiem - OBSZAR A (w promieniu 30 km od Sopotu), Część 4: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami do placówek poza Gdańskiem – OBSZAR B (w promieniu 30 km od Pruszcza Gdańskiego) z opcją. W zakresie części 4 przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie opcji, polegającej na możliwości rozszerzenia zakresu zamówienia o realizację dowozu i odwozu dzieci do i z Przedszkola/i w Pruszczu Gdańskim, obejmującego 10 dni roboczych w okresie ferii zimowych i 20 dni roboczych w okresie ferii letnich, według potrzeb Zamawiającego, zgodnie opisem przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowanymi postanowieniami umowy (załącznik nr 4B do SWZ).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: Dowożenie uczniów do wybranych placówek w Gdańsku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia uczniów do i z wybranych placówek w Gdańsku, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy (PPU) stanowiącymi załącznik nr 4A (PPU dla części 1-3) do SWZ.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami do placówki w Gdańsku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia uczniów niepełnosprawnych do i z placówki w Gdańsku, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy (PPU) stanowiącymi załącznik nr 4A (PPU dla części 1-3).
Interne Kennung: Część 2
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami do placówek poza Gdańskiem - OBSZAR A (w promieniu 30 km od Sopotu)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia uczniów z niepełnosprawnościami do i z placówek poza Gdańskiem (w promieniu 30 km od Sopotu), zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy (PPU) stanowiącymi załącznik nr 4A (PPU dla części 1-3).
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4: Dowożenie uczniów z niepełnosprawnościami do placówek poza Gdańskiem – OBSZAR B (w promieniu 30 km od Pruszcza Gdańskiego) z opcją
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia uczniów z niepełnosprawnościami do i z placówek poza Gdańskiem (w promieniu 30 km od Pruszcza Gdańskiego), zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy (PPU) stanowiącymi załącznik nr 4B (PPU dla części 4). W zakresie części 4 przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie opcji, polegającej na możliwości rozszerzenia zakresu zamówienia o realizację dowozu i odwozu dzieci do i z Przedszkola/i w Pruszczu Gdańskim, obejmującego 10 dni roboczych w okresie ferii zimowych i 20 dni roboczych w okresie ferii letnich, według potrzeb Zamawiającego, zgodnie opisem przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowanymi postanowieniami umowy (załącznik nr 4B do SWZ).
Interne Kennung: Część 4
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie opcji, polegającej na możliwości rozszerzenia zakresu zamówienia o realizację dowozu i odwozu dzieci do i z Przedszkola/i w Pruszczu Gdańskim, obejmującego 10 dni roboczych w okresie ferii zimowych i 20 dni roboczych w okresie ferii letnich, według potrzeb Zamawiającego, zgodnie z OPZ i umową. 2. W przypadku skorzystaniu z prawa opcji w zakresie świadczenia usług w okresie ferii letnich, okres obowiązywania Umowy ulega przedłużeniu o czas niezbędny do wykonania zamówienia opcjonalnego w tym zakresie, nie dłużej jednak niż do 31 sierpnia 2027 r. 3. Uruchomienie prawa opcji nastąpi w przypadku zgłoszenia przez Zamawiającego zapotrzebowania na realizację usługi w okresie ferii zimowych lub letnich. 4 Uprawnienie Zamawiającego do skorzystania z opcji może być wykorzystane w całości lub w części. 5 Korzystanie z opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo lub w częściach. 6. Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest przekazanie Wykonawcy przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w formie pisemnej lub elektronicznej (na adres e-mail wskazany par. 4 ust. 7 niniejszej umowy), nie później niż na 14 dni przed planowanym rozpoczęciem realizacji usługi w okresie ferii zimowych, a w przypadku realizacji usługi w okresie ferii letnich w terminie do 14 czerwca 2027 r. 7. W przypadku gdy Zamawiający składając w terminie do 14 czerwca 2027 r. oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji w zakresie realizacji usługi w okresie ferii letnich skorzysta z opcji tylko częściowo (np. opcja obejmie 10 z 20 dni), wówczas Zamawiający może złożyć kolejne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji nie później niż na 5 dni przed zakończeniem realizacji usługi świadczonej na podstawie wcześniejszego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. 8. W oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający wskaże termin (okres) realizacji usługi. 9. Brak skorzystania z prawa opcji lub skorzystanie z prawa opcji tylko w części nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. 10. W ramach opcji: a. Zamawiający wymaga zatrudnienia na umowę o pracę przez Wykonawcę jednego kierowcy i jednego opiekuna do jednego pojazdu. b. Zamawiający zakłada, że do realizacji tej usługi będzie niezbędny min. 1 pojazd kategorii M1(zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylającego dyrektywę 2007/46/WE. c. Wykonawca przewozów świadczyć będzie usługi zgodnie ze zgłoszonym przez Zamawiającego zapotrzebowaniem wskazanym w oświadczeniu o skorzystaniu z prawa opcji według harmonogramu przebiegu trasy sporządzonego na podstawie wykazu osób z adresami zamieszkania oraz adresami placówek edukacyjnych i informacji o godzinie rozpoczęcia i zakończenia zajęć. d. Harmonogram przebiegu trasy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w terminie do 7 dni roboczych, od przekazania przez Zamawiającego wykazu i informacji, o których mowa w lit. d. e. Wykonawca ustala punkty zbiórki, o czym informuje na piśmie Dyrekcję placówki edukacyjnej lub/i rodziców uczniów. f. Zadaniem Wykonawcy będzie wyznaczenie optymalnej trasy na podstawie informacji przekazanych przez Zamawiającego. g. Uruchomienie prawa opcji nastąpi w przypadku zaistnienia zapotrzebowania na realizację usługi w okresie ferii i/lub wakacji. h. Uprawnienie Zamawiającego do skorzystania z opcji może być wykorzystane w całości lub w części. i. Brak skorzystania z prawa opcji nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. j. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości przejechanych wozokilometrów. Szacunkowa maksymalna ilość wozokilometrów w ramach opcji: 2 400 km.