2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dodávka a implementace ERP systému včetně souvisejících servisních služeb-nové vyhlášení
Beschreibung: Předmětem plnění je dodávka a implementace Jednotného informačního systému (Enterprise Resource Planning) (dále jen „ERP“) pro řízení standardních ekonomických procesů, infrastrukturních aplikací a specifické agendy organizace. Účelem je elektronizace procesů řídicí kontroly spočívající v implementaci ERP a jednotné metodiky pro výkon elektronické řídicí kontroly podle ust. § 16 odst. 1 vyhlášky č. 416/2004 Sb., v platném znění, a jeho integrace do stávajícího IT prostředí zadavatele včetně zákaznické a metodické podpory, a to v rozsahu a za podmínek uvedených v této Zadávací dokumentaci a jejích přílohách. Dodáním a implementací ERP dojde k technologickému posunu v oblasti digitalizace vnitřního chodu zadavatele, kvalitativnímu posunu v oblasti digitalizace ekonomických procesů a naplnění povinností kladených na veřejnoprávní instituce. ERP musí splňovat podmínky stanovené zákonem č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole, ve znění pozdějších předpisů, prováděcí vyhláškou č. 416/2004 Sb., v platném znění, metodickými pokyny a stanovisky Centrální harmonizační jednotky Ministerstva financí ČR a musí splňovat požadavky vyplývající ze zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti, potažmo z vyhlášky č. 82/2018 Sb., o kybernetické bezpečnosti. Blíže viz zadávací dokumentace.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72261000 Software-Unterstützung, 72268000 Bereitstellung von Software, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72263000 Software-Implementierung, 72611000 Technische Computerunterstützung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48810000 Informationssysteme, 72300000 Datendienste, 48444000 Buchhaltungssystem, 79412000 Beratung im Bereich Finanzverwaltung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Předmětem plnění je dodávka a implementace Jednotného informačního systému (Enterprise Resource Planning) (dále jen „ERP“) pro řízení standardních ekonomických procesů, infrastrukturních aplikací a specifické agendy organizace. Účelem je elektronizace procesů řídicí kontroly spočívající v implementaci ERP a jednotné metodiky pro výkon elektronické řídicí kontroly podle ust. § 16 odst. 1 vyhlášky č. 416/2004 Sb., v platném znění, a jeho integrace do stávajícího IT prostředí zadavatele včetně zákaznické a metodické podpory, a to v rozsahu a za podmínek uvedených v této Zadávací dokumentaci a jejích přílohách. Dodáním a implementací ERP dojde k technologickému posunu v oblasti digitalizace vnitřního chodu zadavatele, kvalitativnímu posunu v oblasti digitalizace ekonomických procesů a naplnění povinností kladených na veřejnoprávní instituce. ERP musí splňovat podmínky stanovené zákonem č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole, ve znění pozdějších předpisů, prováděcí vyhláškou č. 416/2004 Sb., v platném znění, metodickými pokyny a stanovisky Centrální harmonizační jednotky Ministerstva financí ČR a musí splňovat požadavky vyplývající ze zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti, potažmo z vyhlášky č. 82/2018 Sb., o kybernetické bezpečnosti. Nedílnou součástí požadovaného řešení je integrální funkcionalita ERP systému pro řízení životního cyklu dokumentů – DMS (Document Management System), pracovních toků (workflow) a podpory manažerského rozhodování formou reportingu. Integrální součástí ERP systému musí být také možnost rozpočtování pro efektivní řízení příjmů a výdajů, navazující na oběh dokladů, výkon řídící kontroly. Dále systém musí obsahovat funkcionalitu účetnictví k zaznamenání účetních případů do účetního deníku v souladu s platnou legislativou s tím, že zaúčtování přímo navazuje na ostatní ekonomické evidence v jedné aplikaci. Součástí bude pomocný analytický přehled „PAP“, který slouží k zaznamenání podrobných účetních informací k relevantním účetním případům. Systém musí být schopen vedení evidence pro účely DPH v souladu s platnou legislativou a umožnit automatické sestavení výkazů DPH ve formě daňového přiznání a kontrolních hlášení a obsahovat také soupis DPH pro účely kontrolní činnosti v organizaci. Současně musí systém umožnit integraci na eSSL dle aktuálně platného Národního standardu pro elektronické systémy spisových služeb (NSESSS) v návaznosti na legislativní požadavek Atestace eSSL v případě, že spisová služba nebude integrální součástí ERP. Zadavatel v současné době využívá aplikaci Dobrá spisovka S od společnosti T-MAPY spol. s r.o., IČ: 47451084. Předmětem veřejné zakázky je následující: Specifikace předmětu plnění (poskytovaných služeb) a) Provoz ERP bude dodavatelem zajišťován v hostingovém centru a provozní data aplikací budou umístěna v hostingovém centru provozovaném subjektem, který podléhá jurisdikci některého z členských států EU. b) Zprovoznění DEMO verze systému ERP s funkčností požadavků T0 uvedených v Příloze č. 4 ZD v hostingovém centru zajištěném dodavatelem. c) Implementace ERP a jednotné metodiky pro výkon elektronické řídicí kontroly bude zahrnovat též nástroje pro manažerské rozhodování, vedení rozpočtu příspěvkové organizace, podporu výkonu interního auditu a provádění veřejnosprávní kontroly vzdálenou formou, dále nástroje pro vedení účetnictví příspěvkové organizace včetně funkcionality pro Pomocný analytický přehled a DPH. Současně bude zajištěna integrace na stávající eSSL (Dobrá spisovka S) v případě, že spisová služba nebude integrální součástí ERP. d) Zákaznická podpora ERP. e) Metodická podpora ERP. f) Provozování ERP s funkčností požadavků uvedených v Příloze č. 4 ZD. g) Zajištění legislativní, metodické, technologické a kyberbezpečnostní údržby ERP. Centralizované cloudové řešení bude využíváno ve všech lokalitách působnosti zadavatele, tedy jak v ČR, tak v jeho 15 zahraničních zastoupeních. Zadavatel upozorňuje, že uvedený počet zahraničních zastoupení je aktuální počet, který se může v budoucnu měnit.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72268000 Bereitstellung von Software, 72261000 Software-Unterstützung, 72611000 Technische Computerunterstützung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48810000 Informationssysteme, 72300000 Datendienste, 48444000 Buchhaltungssystem, 79412000 Beratung im Bereich Finanzverwaltung