440184-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Softwarepaket und Informationssysteme – Furnizare și implementare platformă de gestiune integrată și infrastructură hardware în cadrul proiectului: „Valorificarea avantajelor digitalizării în beneficiul cetățenilor în comuna Florești, județul Prahova”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare și implementare platformă de gestiune integrată și infrastructură hardware în cadrul proiectului: „Valorificarea avantajelor digitalizării în beneficiul cetățenilor în comuna Florești, județul Prahova”
Beschreibung: Obiectivul prezentei proceduri de achiziție publică îl reprezintă: Furnizare și implementare platformă de gestiune integrată și infrastructură hardware în cadrul proiectului: „Valorificarea avantajelor digitalizării în beneficiul cetățenilor în comuna Florești, județul Prahova”. Obiectivele specifice ale proiectului intitulat: „Valorificarea avantajelor digitalizării în beneficiul cetățenilor în comuna Florești, județul Prahova” sunt: OBS1: Creșterea gradului de maturitate digitală a instituțiilor publice prin implementarea de servicii digitale care includ tehnologii de tip IA și IoT OBS2: Digitalizarea interacțiunii cu cetățenii și mediul de afaceri Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2843620_2025_PAAPD1553852
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: II.2.4) Descrierea achiziției publice: Furnizare și implementare platformă de gestiune integrată și infrastructură hardware în cadrul proiectului: „Valorificarea avantajelor digitalizării în beneficiul cetățenilor în comuna Florești, județul Prahova”. Termen de implementare: 18 luni. Achiziția de soluții software de gestiune integrată și infrastructură hardware va contribui activ la consolidarea ecosistemului digital local, și cuprinde următoarele: 1. Platformă de gestiune integrată: A. Componenta Front-Office: - Serviciul electronic - Programări online a cetățenilor la ghișeele APL – 1 buc - Serviciul electronic – Sistem de rezervare la diverse servicii – 1 buc - Serviciul electronic – Funcționar public virtual (ChatBot) – 1 buc - Serviciul electronic – Avizier online (informare cetățeni) – 1 buc - Serviciul electronic – Sesizări online – Hartă vizuală interactivă – 1 buc - Serviciul electronic – Plăți online – 1 buc - Monitorul Oficial Local B. Componenta Back-Office: - Managementul achizițiilor și al investițiilor – 1 buc. - Soluție cloud computing – Cloud Online de fișiere – 1 buc. - Gestiune registru GDPR – 1 buc. - Managementul documentelor – 1 buc. - Urbanism – 1 buc. - Registru Agricol – 1 buc. - Taxe și Impozite – 1 buc. - Patrimoniu – 1 buc. - Utilități Publice – 1 buc. - Dosare Funcționari Publici – 1 buc. - Managementul instituției – 1 buc.. - Sismte software Infokiosk – 1 buc. 2. Echipamente, soluţii/aplicaţii: - Tableta – 1 buc. - Imprimanta portabila – 1 buc. 3. Infrastructură suport IT (de exemplu, UPS, HVAC etc.): - Server pentru sistemul informatic securizat – 2 buc. - Server de fisiere de tip NAS pentru sistemul informatic securizat de arhivare electronica istorica si Backup – 2 buc. - Echipamente de alimentare de tip UPS pentru managementul energiei si backup echipamente rack-uri – 1 buc. - Nod tehnic (rack, patch, etc.) – 1 buc. 4. Dotări: - Infokiosk – Sistem de Tip IoT – 1 buc. - Stație autobuz Inteligentă - Sistem de Tip IoT – 1 buc. - Panou Publicitar Inteligent - Sistem de Tip IoT – 1 buc. - Bancă Inteligentă - Sistem de Tip IoT – 4 buc. 5. Securitate cibernetică: - Router Firewall – 1 buc. - Aplicatii informatice pentru asigurarea securitatii cibernetice a serverelor – 4 buc.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928400 Stadtmobiliar, 48761000 Antivirensoftwarepaket, 48820000 Server