2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych powstających w wyniku zbierania w drugiej połowie 2026 r.
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest odbiór z terenu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Tarnowie odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 powstałych w wyniku ich zbierania (dalej odpady) wraz z zagospodarowaniem tych odpadów. 1.1. Minimalna ilość odpadów (minimalny zakres zamówienia), tj. ilość odpadów, jaką Wykonawca zobowiązany jest odebrać od Zamawiającego w ramach realizacji zamówienia wynosi 600 (Mg). 1.2. Maksymalna ilość odpadów (maksymalny możliwy zakres zamówienia), tj. ilość odpadów jaką Wykonawca zobowiązany jest odebrać od Zamawiającego w ramach realizacji zamówienia w razie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, w sytuacji opisanej w pkt 1.3, wynosi do 2000 (Mg). 1.3. W przypadku, gdy w okresie realizacji zamówienia rzeczywiste zapotrzebowanie Zamawiającego na odbiór odpadów okaże się większe od planowanego minimalnego zakresu zamówienia z pkt 1.1, Zamawiający, zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu minimalnego zakresu zamówienia maksymalnie do ilości wskazanej w pkt 1.2 (maksymalny możliwy zakres zamówienia), jako największy możliwy zakres zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji (maksymalny zakres zamówienia) stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Nie zrealizowanie przez Zamawiającego zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji nie może być podstawą do roszczeń finansowych Wykonawcy wobec Zamawiającego. Realizacja dodatkowego zakresu zamówienia w ramach prawa opcji z pkt 1.2 (maksymalny możliwy zakres zamówienia) nastąpi na zasadach identycznych jak realizacja zamówienia podstawowego z pkt 1.1 (minimalny zakres zamówienia).
Vorherige Bekanntmachung: 245910-2026
Interne Kennung: ZP/DG/2026/8
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest odbiór z terenu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Tarnowie odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 powstałych w wyniku ich zbierania (dalej odpady) wraz z zagospodarowaniem tych odpadów. 1.1. Minimalna ilość odpadów (minimalny zakres zamówienia), tj. ilość odpadów, jaką Wykonawca zobowiązany jest odebrać od Zamawiającego w ramach realizacji zamówienia wynosi 600 (Mg). 1.2. Maksymalna ilość odpadów (maksymalny możliwy zakres zamówienia), tj. ilość odpadów jaką Wykonawca zobowiązany jest odebrać od Zamawiającego w ramach realizacji zamówienia w razie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, w sytuacji opisanej w pkt 1.3, wynosi do 2000 (Mg). 1.3. W przypadku, gdy w okresie realizacji zamówienia rzeczywiste zapotrzebowanie Zamawiającego na odbiór odpadów okaże się większe od planowanego minimalnego zakresu zamówienia z pkt 1.1, Zamawiający, zgodnie z zapisem art. 441 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na zwiększeniu Minimalnego zakresu zamówienia maksymalnie do ilości wskazanej w pkt 1.2 (maksymalny możliwy zakres zamówienia), jako największy możliwy zakres zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji (maksymalny zakres zamówienia) stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać. Nie zrealizowanie przez Zamawiającego zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji nie może być podstawą do roszczeń finansowych Wykonawcy wobec Zamawiającego. Realizacja dodatkowego zakresu zamówienia w ramach prawa opcji z pkt 1.2 (maksymalny możliwy zakres zamówienia) nastąpi na zasadach identycznych jak realizacja zamówienia podstawowego z pkt 1.1 (minimalny zakres zamówienia).