2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord - cadru de furnizare: lapte si diverse produse lactate – lot 1, branzeturi – lot 2 si branza topita – lot 3
Beschreibung: Acord-cadru/ lot cu 1 (un) singur operator economic pe o perioadă de 21 luni avand ca obiect furnizarea de produse: lapte si diverse produse lactate – LOT 1, branzeturi – LOT 2 si branza topita – LOT 3. S-a optat pentru modalitatea speciala de atribuire, respectiv incheierea unui acord-cadru, datorita caracterului de regularitate si repetabilitatii produselor care fac obiectul procedurii de achizitie publica, precum si faptului ca pe parcursul derularii acestuia pot exista fluctuatii in ceea ce priveste numarul beneficiarilor serviciilor sociale, in sensul scaderii/majorarii numarului acestora, in urma planurilor de reorganizare/restructurare a unor servicii sociale. Prin urmare autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a miscora/majora cantitatile ce fac obiectul acordului-cadru in functie de necesitati si resursele financiare alocate. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (https://e-licitatie.ro/pub)
Interne Kennung: 15418983_2026_PAAPD1595878
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15510000 Milch und Rahm
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lapte si diverse produse lactate
Beschreibung: Denumire produs U.M. Cantitatea minima AC (12 luni) Cantitatea maxima AC (21luni) Lapte de consum 1 litru litru 30.108 52.689 Iaurt natural 140 g. buc. 23.716 41.503 Iaurt cu fructe/arome de fructe 125 - 130 g. buc. 11.342 19.849 Sana 320 - 330 g. buc. 15.196 26.593 Smantana 850 - 900 g. buc. 5.096 8.918 Unt 180 - 200 g. buc. 9.338 16.343
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15512000 Rahm, 15530000 Butter, 15550000 Verschiedene Molkereierzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Branzeturi-
Beschreibung: Denumire produs U.M. Cantitatea minima AC (12 luni) Cantitatea maxima AC (21luni) Branza proaspata grasa de vaca 400 - 450 g. buc. 9.387 16.427 Branza telemea de vaca in saramura (4 - 8 kg.) kg. 4.635 8.112 Cascaval 450 g. buc. 3.443 6.025 Cascaval 2,5 - 3 kg. kg. 1.330 2.328 Baton branza cu glazura de ciocolata 51 g. buc. 14.038 24.567 tip Dots sau similar
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15540000 Käse
Los: LOT-0003
Titel: Branza topita
Beschreibung: Denumire produs U.M. Cantitatea minima AC (12 luni) Cantitatea maxima AC (21luni) Branza topita baton 100 - 125 g. baton 13.728 24.024 (diverse arome/sortimente) Branza topita 8 triunghiuri ambalate individual cutie 7.566 13.241 (diverse sortimente) 140 g.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15545000 Streichkäse