44075-2026 - Ergebnis
Polen – Stromerzeugungsanlagen – Dostawa agregatów prądotwórczych wraz z zestawami przyłączeniowymi
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa agregatów prądotwórczych wraz z zestawami przyłączeniowymi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 37 kompletów agregatów prądotwórczych o mocach znamionowych (PRP) nie mniejszych niż: 500kW, 300kW, 200kW, 150kW, 100kW, 70kW, 60kW, 40kW, 30kW, wraz z zestawami przyłączeniowymi, próbnym uruchomieniem oraz przeszkoleniem osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi urządzeń. Zamówienie zostało podzielone na 4 Części: Szczegółowo przedmiot zamówienia dla danej części opisany został w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung596526-2025
Interne KennungZP-009/D/RZ/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNiniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy dostaw w zakresie środków obrony cywilnej objętych finansowaniem w ramach rządowego „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026”, zatwierdzonego uchwałą nr 72 Rady Ministrów z dnia 27 maja 2025 r. w sprawie zatwierdzenia Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 (M. P. z 2025 r. poz. 541). Program stanowi o finansowaniu zadań wynikających z ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz.U. z 2024 r. poz. 1907), określa zakres, rodzaj i wysokość finansowania ze środków budżetu państwa oraz mechanizmy wsparcia organów administracji i podmiotów wykonujących zadania z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej (OLiOC). Realizacja programu ma doprowadzić do wzmocnienia zdolności do współpracy w podnoszeniu gotowości i odporności na zagrożenia, budowania odporności społecznej w sytuacjach kryzysowych, poprawy wytrzymałości infrastruktury i zasobów poprzez zapewnienie ciągłości funkcjonalności i ustalenia sposobów jej przywracania w razie uszkodzenia lub zniszczenia. Z uwagi na ostateczny termin wydatkowania środków pochodzących z dotacji, który upływa 31 grudnia 2025r. zamawiający dysponuje zbyt krótkim czasem na przeprowadzenie postępowania w trybie przetargu nieograniczonego z ustawowym 30 dniowym terminem składania ofert, udzielenie zamówienia i jego realizację w terminie i zakresie pozwalającym na ostateczne rozliczenie dotacji w wymaganym terminie. Zachodzi więc pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, która wynika przede wszystkim z konieczności realizacji polityki rządu dotyczącej ochrony ludności i obrony cywilnej wyrażonej w ww. programie, w zakresie objętym przyznaną zamawiającemu dotacją i narzuconym terminie. Pilność udzielenia zamówienia, tj. jak najszybsze doprowadzenie do zawarcia umów z wykonawcami by uprawdopodobnić realizacje zamówienia maksymalnie do dnia 8 grudnia 2025r. wynika również z zagrożenia utratą dofinansowania w przypadku nierozliczenia dotacji do 31 grudnia 2025r. Zgodnie z treścią art. 138 ust. 2 pkt 2 UPZP zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy, ale nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji UE, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W niniejszym postępowaniu i opisanych powyżej okolicznościach zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i w związku z tym konieczność skrócenia terminu składania ofert, bowiem tylko w taki sposób zamawiający ma szansę zrealizować zamówienie w terminie i nie utracić środków z dotacji. Obiektywnie więc, istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest niezbędnym i w tym przypadku dopuszczalnym narzędziem służącym zaspokojeniu tej potrzeby. Zgodnie z motywem 46 preambuły dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2014/25/UE „Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać.” W orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej (KIO 1844/23) wskazuje się m.in., że dopuszczalne jest skrócenie terminu składania ofert również w celu uniknięcia niekorzystnych skutków organizacyjnych lub finansowych. Cd. uzasadnienia dla procedury przyspieszonej zamieszczono w sekcji Informacje dodatkowe.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Zaleca się, aby, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z treści oferty (Formularza Oferty) wynikało, w czyim imieniu składana jest oferta (należy wpisać nazwy wykonawców i dane umożliwiające ich identyfikację). 2. Wraz z ofertą wykonawca zobowiązany jest złożyć za pośrednictwem Platformy: 1) JEDZ jako własne oświadczenie wykonawcy, sporządzone w formie elektronicznej / JEDZ dla każdego z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – odrębne dla każdego z wykonawców; 2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 3) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy, jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w powyżej w ppkt 4, sporządzone w formie wskazanej poniżej w pkt 3 (o ile dotyczy); 4) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie dla pełnomocnika ustanowionego przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, jeżeli ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, sporządzone w formie wskazanej poniżej w pkt 3 (o ile dotyczy); 5) Oświadczenie wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego/ Oświadczenia wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia o niepodleganiu wykluczeniu w oparciu o art. 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k ust. 1 Rozporządzenia sankcyjnego – odrębne dla każdego z wykonawców (o ile dotyczy) – zgodnie z odpowiednim dla danej Części zamówienia wzorem stanowiącym Załącznik do SWZ; 3. Pełnomocnictwo pod rygorem nieważności przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Jeżeli dokument sporządzony został jako dokument w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem, wykonawca składa cyfrowe odwzorowanie dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje mocodawca lub notariusz. 4. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r., poz. 2415 ze zm.; dalej jako: „Rozporządzenie MRPiT”) oraz Rozporządzeniu PRM. 5. RODO (obowiązek informacyjny, ograniczenie stosowania) Zamawiający realizuje przez zamieszczenie wymaganych informacji w SWZ. 6. Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami w niniejszym postępowaniu odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. za pośrednictwem Platformy zakupowej, która stanowi stronę internetową prowadzonego postępowania, pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1172544 (dalej jako „Platforma”), chyba że w SWZ postanowiono inaczej. 7. Szczegółowe informacje zawarto w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31122000 Stromerzeugungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32421000 Netzverkabelung
5. Los
LosLOT-0004
TitelDostawa agregatów prądotwórczych wraz z zestawami przyłączeniowymi - Część 4
BeschreibungCzęść 4 obejmuje dostawę 20 nowych agregatów prądotwórczych spalinowo-elektrycznych wraz zestawami przyłączeniowymi, w tym: - 3 nowych agregatów prądotwórczych spalinowo-elektrycznych w wykonaniu kontenerowym (obudowa wytłumiona) o mocy znamionowej nie mniejszej niż 40kW, wraz zestawami przyłączeniowymi, o specyfikacji zgodnej z OPZ, - 17 nowych agregatów prądotwórczych spalinowo-elektrycznych w wykonaniu kontenerowym (obudowa wytłumiona) o mocy znamionowej nie mniejszej niż 30kW, wraz zestawami przyłączeniowymi, o specyfikacji zgodnej z OPZ. wraz próbnym uruchomieniem, przeszkoleniem osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi urządzeń. Każdy agregat dostarczany powinien być przystosowany do pracy w systemie automatycznego załączania rezerwy (SZR). Zamawiający dopuszcza dostawę agregatów różnych producentów pod warunkiem spełnienia wymogów określonych w OPZ. Szczegółowy opisy przedmiotu zamówienia dla Części 4 został określony w OPZ, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne KennungZP-009/D/RZ/2025 - Część 4