440814-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – Furnizarea produselor alimentare pentru asigurarea hranei pentru persoanele private de libertate
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea produselor alimentare pentru asigurarea hranei pentru persoanele private de libertate
Beschreibung: Lot 1 Carne porc -pulpă degresată cu os - 46647 kg; Lot 2 Pulpe de pui fără spată - 8325 kg; Lot 3 Pate de ficat de porc 100g/buc - 33600 buc; Lot 4 Pate vegetal 100g/ buc - 4320 buc; Lot 5 Crenvurști de porc - 6500 kg; Lot 6 Salam de vară - 7805 kg; Lot 7 Cârnați Harghita - 6500 kg; Lot 8 Pește congelat macrou - 5040 kg; Lot 9 Brânză telemea de vacă - 21535 kg; Lot 10 Brânză de vaci proaspătă - 4380 kg; Lot 11 Lapte praf - 5880 kg; Lot 12 Smantână - 2688 kg; Lot 13 Brânză topită 17,5 g/buc - 134400 buc; Lot 14 Iaurt 140g/ buc - 36500 buc; Lot 15 Unt de masă - 9490 kg; Lot 16 Ouă de găină - 189800 buc; Lot 17 Mere - 31025 kg; Lot 18 Cartofi - 244550 kg; Lot 19 Morcov - 51100 kg; Lot 20 Varză albă - 84000 kg; Lot 21 Ceapă uscată - 19528 kg; Lot 22 Usturoi - 2008 kg; Lot 23 Gogonele - 2000 kg; Lot 24 Castraveți - 2000 kg; Lot 25 Amelioratori pentru preparate culinare - 4015 kg; Lot 26 Amelioratori pentru preparate culinare fără sare - 1095 kg; Lot 27 Cimbru măcinat - 402 kg; Lot 28 Boia de ardei dulce - 402 kg; Lot 29 Piper negru măcinat - 402 kg; Lot 30 Foi de dafin - 402 kg; Lot 31 Sare comestibilă - 9574 kg; Lot 32 Gem de fructe - 13797 kg; Lot 33 Pâine semialbă 400g/ buc - 228125 kg; Lot 34 Cozonac cu nucă,rahat și cacao - 840 kg; Lot 35 Drojdie proaspătă - 4745 kg.
Interne Kennung: 4193095_2026_PAAPD1613491
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CARNE DE PORC - PULPĂ DEGRESATĂ CU OS
Beschreibung: Lot 1CARNE DE PORC - PULPĂ DEGRESATĂ CU OS
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: PULPE DE PUI FĂRĂ SPATE
Beschreibung: Lot 2PULPE DE PUI FĂRĂ SPATE
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0037
Titel: PATEU DE FICAT DE PORC 100G/BUC
Beschreibung: LOT 3 Pate din ficat de porc
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: PATEU VEGETAL 100G/BUC
Beschreibung: Lot4PATEU VEGETAL 100G/BUC
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: CRENVURȘTI DE PORC
Beschreibung: Lot 5CRENVURȘTI DE PORC
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: SALAM DE VARĂ
Beschreibung: Lot 6SALAM DE VARĂ
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: CARNAȚI HARGHITA
Beschreibung: Lot7 CARNAȚI HARGHITA
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: PEȘTE CONGELAT MACROU
Beschreibung: Lot 8PEȘTE CONGELAT MACROU
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: BRÂNZĂ TELEMEA DE VACĂ
Beschreibung: Lot9BRÂNZĂ TELEMEA DE VACĂ
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: BRÂNZĂ DE VACI PROASPĂTĂ
Beschreibung: Lot 10BRÂNZĂ DE VACI PROASPĂTĂ
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LAPTE PRAF
Beschreibung: Lot 11LAPTE PRAF
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: SMÂNTANĂ
Beschreibung: Lot 12SMÂNTANĂ
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: BRANZĂ TOPITĂ 17,5 G/ buc
Beschreibung: Lot 13BRANZĂ TOPITĂ 17,5 G/ buc
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: IAURT 140g/ BUC
Beschreibung: Lot 14IAURT 140g/ BUC
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: UNT DE MASĂ
Beschreibung: Lot 15UNT DE MASĂ
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: OUĂ DE GĂINĂ
Beschreibung: Lot 16OUĂ DE GĂINĂ
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: MERE
Beschreibung: Lot 17MERE
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: CARTOFI
Beschreibung: Lot 18CARTOFI
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: MORCOV
Beschreibung: Lot 19MORCOV
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: VARZĂ ALBĂ
Beschreibung: Lot 20VARZĂ ALBĂ
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: CEAPĂ USCATĂ
Beschreibung: Lot 21CEAPĂ USCATĂ
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: USTUROI
Beschreibung: Lot 22USTUROI
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: GOGONELE
Beschreibung: Lot 23GOGONELE
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: CASTRAVEȚI
Beschreibung: Lot 24CASTRAVEȚI
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: AMELIORATORI PENTRU PREPARATE CULINARE
Beschreibung: Lot 25AMELIORATORI PENTRU PREPARATE CULINARE
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: AMELIORATORI PENTRU PREPARATE CULINARE FĂRĂ SARE
Beschreibung: Lot 26AMELIORATORI PENTRU PREPARATE CULINARE FĂRĂ SARE
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: CIMBRU MĂCINAT
Beschreibung: Lot 27CIMBRU MĂCINAT
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: BOIA DE ARDEI DULCE
Beschreibung: Lot 28BOIA DE ARDEI DULCE
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: PIPER NEGRU MĂCINAT
Beschreibung: Lot 29PIPER NEGRU MĂCINAT
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: FOI DE DAFIN
Beschreibung: Lot 30FOI DE DAFIN
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: SARE COMESTIBILĂ
Beschreibung: Lot 31SARE COMESTIBILĂ
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: GEM DE FRUCTE
Beschreibung: Lot 32GEM DE FRUCTE
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: PÂINE SEMIALBĂ 400G/ BUC
Beschreibung: Lot 33PÂINE SEMIALBĂ 400G/ BUC
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: COZONAC CU NUCĂ, RAHAT ȘI CACAO
Beschreibung: Lot 34COZONAC CU NUCĂ, RAHAT ȘI CACAO
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: DROJDIE PROASPĂTĂ
Beschreibung: Lot 35DROJIE PROASPĂTĂ
Interne Kennung: 35