2. Verfahren
Verfahren
Titel: 2025- ZAPEWNIENIE CAŁODOBOWEGO SCHRONIENIA BEZDOMNYM MĘŻCZYZNOM KIEROWANYM PRZEZ OPS GLIWICE W SCHRONISKU DLA OSÓB BEZDOMNYCH ORAZ W SCHRONISKU Z USŁUGAMI OPIEKUŃCZYMI W LOKALU ZAMAWIAJĄCEGO
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Usługa polega na prowadzeniu placówki zapewniającej całodobowe schronienie osobom bezdomnym (mężczyznom) na terenie miasta Gliwice. Placówka podzielona jest na dwa odrębne moduły funkcjonalne:-Moduł A – Schronisko dla bezdomnych mężczyzn (60 miejsc): całodobowe schronienie dla 60 samodzielnych lub częściowo samodzielnych mężczyzn bezdomnych, obejmujące podstawowe usługi bytowe i socjalne.- Moduł B – Schronisko z usługami opiekuńczymi (20 miejsc): całodobowe schronienie dla 20 mężczyzn bezdomnych o ograniczonej samodzielności, wymagających częściowej opieki. W module B zapewnione jest całodzienne wyżywienie (trzy posiłki dziennie, w tym co najmniej jeden gorący). CAŁKOWITY OPIS ZNAJDUJE SIĘ W SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: OPS-ZP.321.11.2025
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość jednokrotnego przedłużenia umowy na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych o okres do 12 miesięcy (tj. maksymalnie do łącznego okresu 3 lat), jeżeli: 1) Zamawiający nie stwierdził rażących lub powtarzających się uchybień w realizacji usług; 2) Wykonawca terminowo i należycie wywiązywał się ze wszystkich obowiązków określonych w umowie; 3) Zamawiający stwierdzi, że dalsze świadczenie usług przez tego samego wykonawcę leży w interesie publicznym z uwagi na ciągłość, efektywność i jakość realizacji. 2. Skorzystanie z prawa opcji nie zmodyfikuje ogólnego charakteru umowy. 3. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia, w tym roszczenie o zapłatę wynagrodzenia za niezrealizowane zamówienie w ramach prawa opcji. 4. Skorzystanie z prawa opcji będzie polegało na dalszym świadczeniu przez Wykonawcę usług objętych przedmiotem Umowy określonym w § 1 przez okres, nie dłuższy niż 12 miesięcy . 5. Zamawiający może zastosować prawo opcji po upływie pierwotnego terminu realizacji Umowy, z zastrzeżeniem ust. 4. 6. Zamawiający skorzysta z prawa opcji nie wcześniej niż po upływie terminu określonego w § 3 ust. 1 niniejszej umowy, przy czym o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę pisemnie, na miesiąc przed upływem terminu określonego w § 3 ust. 1 niniejszej umowy. 7. Do realizacji Przedmiotu umowy w ramach prawa opcji stosuje się odpowiednio postanowienia niniejszej Umowy.