2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZP/15/2024 Mechaniczna rozbiórka hałdy, odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów tymczasowo magazynowanych od 1996 roku na terenie znajdującym się w Łodzi przy ul. Zamiejskiej 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest mechaniczna rozbiórka hałdy, odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów tymczasowo magazynowanych od 1996 roku na terenie znajdującym się w Łodzi przy ul. Zamiejskiej 1 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) określają Załącznik nr 5 do SWZ oraz Załącznik nr 4 Projektowane postanowienia umowy. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z tymi załącznikami.
Vorherige Bekanntmachung: 606830-2024
Interne Kennung: ZP/15/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45233226 Bau von Zufahrtstraßen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Mechaniczna rozbiórka hałdy, odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest mechaniczna rozbiórka hałdy, odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów tymczasowo magazynowanych od 1996 roku na terenie znajdującym się w Łodzi przy ul. Zamiejskiej 1. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) określają Załącznik nr 5 do SWZ oraz Załącznik nr 4 Projektowane postanowienia umowy. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z tymi załącznikami.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie ilości odpadów niezbędnych do rozbiórki z hałdy, ich odbioru, transportu i zagospodarowania. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w przypadku większej ilości odpadów znajdujących się w hałdzie (powyżej 180 000 Mg) do ilości nie przekraczającej 210 000 Mg łącznie. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji w okresie obowiązywania umowy. 2. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji nie powoduje zmiany umowy. 3. Przyjęta do rozliczenia cena jednostkowa rozbiórki z hałdy, odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów objętych prawem opcji będzie taka sama jak cena wykonania w ramach zamówienia podstawowego. 4. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia realizacji na podstawie pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez siebie zakresie w terminie co najmniej 10 dni roboczych przed planowanym rozpoczęciem realizacji prawa opcji, przy czym Wykonawca jest zobowiązany do jego wykonania. 5. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 6. Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości rozebranych z hałdy odpadów, ich odbiór, transport i zagospodarowanie, stanowiące sumę iloczynów stawek jednostkowych za 1 Mg i masy odpadów, powiększone o należny podatek VAT.