2. Verfahren
Verfahren
Titel: Paradisgaraget
Beschreibung: Objektet avser: Fastigheten Forellen 11 i Huddinge kommun Paradisgaraget har, till följd av omfattande konstruktiva skador, nått slutet av sin tekniska livslängd och ska enligt fattat beslut rivas. En ny garagebyggnad ska uppföras på renoverad och förstärkt grundkonstruktion, med eventuell möjlighet till fler våningsplan. Det befintliga Paradisgaraget omfattar totalt 620 parkeringsplatser, varav 226 är kundparkeringar, och ska ersättas med ett nytt parkeringsgarage.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45400000 Baufertigstellung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134572:Lot:1