441558-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa, montaż, uruchomienie i serwis systemu monitoringu przeciwpożarowego lasów opartego o kamery ppoż. dalekiego zasięgu wraz z oprogramowaniem do automatycznej detekcji dymu - sprzęt w ramach projektu FEnIKS pn.: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2) - II postęp.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Dostawa, montaż, uruchomienie i serwis systemu monitoringu przeciwpożarowego lasów opartego o kamery ppoż. dalekiego zasięgu wraz z oprogramowaniem do automatycznej detekcji dymu - sprzęt w ramach projektu FEnIKS pn.: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2).
Interne KennungSA.270.1.3.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32323500 Video-Überwachungssystem
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32333200 Camcorder, 32230000 Funksendegeräte mit eingebautem Empfangsgerät, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 45312330 Installation von Rundfunkantennen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 32421000 Netzverkabelung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż, uruchomienie i serwis systemu monitoringu przeciwpożarowego lasów opartego o kamery ppoż. dalekiego zasięgu wraz z oprogramowaniem do automatycznej detekcji dymu - sprzęt w ramach projektu FEnIKS pn.: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2) – II postępowanie. 2. Wykonawca po dostawie, montażu i uruchomieniu przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego. Szkolenie powinno obejmować zakresem obsługę i działanie, instalację i konfigurację oprogramowania i urządzeń systemu. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do konsultacji oraz doradztwa w zakresie prezentowanego systemu, jego funkcjonalności, parametrów technicznych oraz innych właściwości oferowanego przedmiotu zamówienia. 3. Wykonawca w okresie gwarancji jakości, rękojmi za wady oraz serwisu zobowiązuje się do wykonania i pokrycia wszelkich kosztów związanych z prawidłowym działaniem systemu, okresową konserwacją i świadczeniem serwisu wraz z montażem i demontażem sprzętu oraz całodobowym wsparciem technicznym, w tym w szczególności: a) montaż przed sezonem zagrożenia pożarowego zestawów kamerowych na czterech dostrzegalniach oraz sprawdzenie ich funkcjonowania w Punkcie Alarmowo-Dyspozycyjnym; b) wykonanie każdorazowo przed i po sezonie zagrożenia pożarowego przeglądu technicznego urządzeń zamontowanych na dostrzegalniach; c) zdalny monitoring funkcjonowania systemu; d) aktualizacja oprogramowania urządzeń pracujących w systemie na bieżąco wg. potrzeb; e) demontaż po sezonie zagrożenia pożarowego zestawów kamerowych z wież (w ciągu 21 dni roboczych od daty zgłoszenia) i zabranie ich na przegląd roczny (kamery przechowywane są u Wykonawcy); f) serwis będzie świadczony w trybie całodobowym, siedem dni w tygodniu, również w dni ustawowo wolne od pracy, w okresie funkcjonowania PAD Nadleśnictwa, tj. od marca do października. Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia działań naprawczych w terminie nie dłuższym niż dwie godziny od chwili zgłoszenia awarii, dokonanego drogą mailową lub telefoniczną, oraz do przekazywania Zamawiającemu raportów o stanie realizacji napraw w formie elektronicznej (mail). Dojazd serwisu na miejsce musi nastąpić w terminie nie dłuższym niż dwadzieścia cztery godziny od zgłoszenia i nie jest równoznaczny z usunięciem awarii. Usunięcie awarii musi nastąpić nie później niż w terminie 48 godzin od zgłoszenia, chyba że z przyczyn technicznych obiektywnie nie jest to możliwe. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za należyte wykonanie usług serwisowych oraz dochowanie wymagań określonych w SWZ i umowie, niezależnie od przyjętego modelu organizacyjnego świadczenia serwisu. g) zachowanie w tajemnicy oraz niewykorzystywanie informacji poufnych, rozumianych jako wszystkie informacje, dane lub wiadomości, stanowiące tajemnicę Zamawiającego, w jakich posiadanie wejdzie wykonawca w związku z wykonywaniem usług objętych niniejszą umową. Szczegółowe warunki gwarancji jakości, rękojmi za wady oraz serwisu zawarto we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ.