44183-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Pełnienie funkcji Inwestora Zastępczego dla inwestycji pn. „Przebudowa Budynku Ośrodka Terapii Uzależnień w Smażynie wraz z infrastrukturą techniczną”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPełnienie funkcji Inwestora Zastępczego dla inwestycji pn. „Przebudowa Budynku Ośrodka Terapii Uzależnień w Smażynie wraz z infrastrukturą techniczną”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Inwestora Zastępczego dla inwestycji pn. „Przebudowa Budynku Ośrodka Terapii Uzależnień w Smażynie wraz z infrastrukturą techniczną”. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączniku nr 1 do SWZ oraz w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Szczegółowy zakres prac i robót objętych inwestycją, nad którą będzie sprawowana funkcja Inwestora zastępczego został określony w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik nr 6 do SWZ. 3. Prawem właściwym dla niniejszego zamówienia (w tym dla umowy zawartej w wyniku tego postępowania i dla oceny skutków prawnych wszystkich dokumentów w tym zamówieniu) jest prawo polskie, z uwzględnieniem prawa Unii Europejskiej. 4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy. W takiej sytuacji Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom i podania przez Wykonawcę nazw firm Podwykonawców (o ile są znane). 5. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zmawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 6. W przypadku gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów, to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ. 7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 9. Podwykonawstwo: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy (Podwykonawcom). 2) W związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia. 3) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych Podwykonawców. 4) Powierzenie części zamówienia do realizacji Podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie umowy. 10. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 11. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. 12. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 13. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacjach określonych w art. 93 ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia dokonywane jest w PLN. 16. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 17. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 18. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych (zamówienie nie zostało podzielone na części). Zakres i charakter zamówienia wykluczają jego podział na części z przyczyn technicznych, organizacyjnych, ekonomicznych i celowościowych. Brak jest technicznej możliwości podzielenia zamówienia na części ponieważ wszystkie etapy zamówienia są ze sobą ściśle powiązane. Nie ma możliwości powierzenia poszczególnych etapów różnym wykonawcom, gdyż zagrażałoby to prawidłowej realizacji zamówienia. Nierozdzielenie zadania przyczyni się do lepszej organizacji prac oraz sprawniejszej koordynacji nad całym zamówieniem. Należy również wskazać, iż brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów. 19. Na podstawie art. 95 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy, osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia, tj. osób wykonujących czynności administracyjno-biurowe (w tym czynności rozliczania finansowego inwestycji), o ile, mieszczą się one w zakresie art. 22 § 1 Kodeksu Pracy. Szczegóły w Rozdziale IV SWZ. 20. Projektowane postanowienia umowy wskazano w Projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją przez Wykonawcę projektowanych postanowień umowy. Okoliczności, w jakich zmieniona może zostać umowa, są opisane w projekcie umowy. 21. Przed zawarciem umowy Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, dalej zwanego zabezpieczeniem, w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie (ceny brutto). Szczegóły dot. zabezpieczenia znajdują się w Rozdziale XXIII SWZ.
Vorherige Bekanntmachung551900-2024
Interne KennungDAZ-Z.272.67.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71630000 Technische Kontrolle und Tests
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPełnienie funkcji Inwestora Zastępczego dla inwestycji pn. „Przebudowa Budynku Ośrodka Terapii Uzależnień w Smażynie wraz z infrastrukturą techniczną”