441911-2026 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Odnawialne źródła w Klastrze Energii Powiatu Myszkowskiego” Zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej wraz z magazynem energii elektrycznej w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach przy ul. Myszkowskiej 50
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdnawialne źródła w Klastrze Energii Powiatu Myszkowskiego” Zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej wraz z magazynem energii elektrycznej w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach przy ul. Myszkowskiej 50
Beschreibung1.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz na jej podstawie wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych mikroinstalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej wraz z magazynem energii elektrycznej w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach przy ulicy Myszkowskiej 50 dla projektu pn.: „Odnawialne źródła energii w Klastrze Energii Powiatu Myszkowskiego”. Zadanie w ramach tego projektu nosi nazwę „Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach publicznych Powiatu Myszkowskiego”, „Zakup i montaż instalacji magazynów energii cieplnej i elektrycznej Powiatu Myszkowskiego” i realizowane jest w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 1.2. Przedmiot zamówienia składa się z dwóch etapów: 1) Etap 1 – opracowanie dokumentacji projektowej; 2) Etap 2 – wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych mikroinstalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej wraz z magazynem energii. 1.3. Inwestycja planowana do realizacji w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, Inwestycja B2.2.2, Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne, Część B: wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych, Działanie B.1: Demonstracyjne projekty inwestycyjne realizowane przez społeczności energetyczne. 1.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) oraz Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik Nr 3 do SWZ. 2. GWARANCJA I RĘKOJMIA 2.1.Na zakres przedmiotu zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż: 2.1.1. na wykonane prace i materiały instalacyjne (min. 5 lat) liczonych od dnia podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego bez zastrzeżeń. 2.1.2. na moduł fotowoltaiczny (min. 20 lat gwarancji producenta) 2.1.3. na inwerter hybrydowy (min.10 lat gwarancji) 2.1.4. na magazyn energii elektrycznej (min. 10 lat gwarancji producenta). 2.2. Wymieniony w ppkt 2.1.1. okres gwarancji i rękojmi na wykonane prace i materiały instalacyjne stanowi kryterium oceny ofert szczegółowo opisany w Rozdziale XI ust.3 pkt 3.4 SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w Formularzu ofertowym okresu gwarancji i rękojmi w latach. 2.3. Jeżeli Wykonawca wskaże w ofercie okres gwarancji i rękojmi krótszy niż minimalny wymagany okres wskazany powyżej, tj. w pkt 2.1., od ppkt 2.1.1. do 2.1.4 niniejszego rozdziału SWZ, Zamawiający odrzuci ofertę, jako niezgodną z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5) ustawy Pzp. 2.4. W przypadku, gdy Wykonawca nie zadeklaruje w Formularzu ofertowym żadnego okresu gwarancji i rękojmi, Zamawiający przyjmie wymagany minimalny okres wskazany powyżej, tj. w pkt 2.1., od ppkt 2.1.1. do 2.1.4 niniejszego rozdziału SWZ. 3. ROZWIĄZANIA RÓWNOWAŻNE 3.1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. 3.2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 3.3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 4. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA 4.1. Wykonawca wykona Przedmiot umowy w terminie do 30.04.2026 r. od dnia zawarcia umowy w tym: w terminie do 60 dni od daty zawarcia umowy Wykonawca opracuje dokumentację projektową oraz uzyska niezbędne decyzje administracyjne umożliwiające montaż instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii elektrycznej. 4.2. Termin zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt 4.1. niniejszej SWZ jest terminem zrealizowania wszystkich prac projektowych, budowlanych i instalacyjnych, protokolarne przekazanie mikroinstalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii i kompletem dokumentów do użytkowania Zamawiającemu oraz zgłoszenia mikroinstalcji do OSD. 4.3. Termin określony w postępowaniu na wykonanie zadania podyktowany jest zapisami regulaminu w naborze Krajowego Programu Odbudowy wskazujący, iż okres kwalifikowalności projektu nie może przekroczyć daty 30.06.2026 roku. Czas pozostały do 30.06.2026 r. przeznaczony będzie na odbiory prac i rzeczowe uruchomienie instalacji przez OSD Tauron wraz z przygotowaniem rozliczenia inwestycji przed Instytucją Finansującą. 2.3. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8. INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH 8.1. Zamawiający żąda, aby Wykonawca złożył wraz z ofertą następujące przedmiotowe środki dowodowe w zakresie zamówienia: a) Kartę techniczną oferowanego panelu fotowoltaicznego potwierdzającą spełnianie przez to urządzenie parametrów zawartych w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ dla tego urządzenia. Dokument winien być przekazany w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego z kwalifikowanym podpisem elektronicznym wystawcy lub elektronicznej kopii dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem z użyciem kwalifikowanego podpisu elektronicznego Wykonawcy; b) Karty techniczne oferowanych inwerterów fotowoltaicznych potwierdzających spełnianie przez te urządzenia parametrów zawartych w opisie przedmiotu zamówienia cd. w SWZ
Vorherige Bekanntmachung258711-2025
Interne KennungIR.272.1.13.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 31422000 Batteriesätze, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
5. Los
LosLOT-0001