2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rewaloryzacja zabytkowego ogrodu plebańskiego wraz z ogrodzeniem w miejscowości Wilkowyja
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac polegających na rewaloryzacji zabytkowego ogrodu plebańskiego wraz z ogrodzeniem w miejscowości Wilkowyja, mający na celu odtworzenie walorów historycznych i kompozycyjnych zabytkowego parku. W ramach umowy przewiduje się wykonanie prac polegających na: 1) Rewaloryzacji zabytkowego ogrodu plebańskiego: a) Usunięcie drzew i krzewów b) Realizacja ścieżek/nawierzchni c) Realizacja nasadzeń d) Założenie trawników e) Montaż elementów małej architektury 2) Prace remontowo-konserwatorskie neogotyckiego murowanego ogrodzenia wokół kościoła parafialnego pw. Św. Wojciecha Biskupa w Wilkowyi. 2. Wymagania dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia polegających na wykonywaniu prac ujętych w pkt. 1 ust. 1 i 2, należy realizować zgodnie z następującymi dokumentami (załączniki do umowy): 1) zał. nr 1 – Inwentaryzacja dendrologiczna i program prac konserwatorskich dla terenu przy plebanii – opis a) Inwentaryzacja dendrologiczna i operat dendrologiczny dla terenu przy plebanii w Wilkowyi – załącznik graficzny 2) zał. nr 2 – Projekt koncepcyjny zagospodarowania ogrodu plebańskiego – opis 2.1. Projekt koncepcyjny zagospodarowania ogrodu plabańskiego w Wilkowyi – zał. graficzny 3) Zał. nr 3 – Rewaloryzacja zabytkowego ogrodu plebańskiego w Wilkowyi – szczegółowy projekt nasadzeń – opis 1.1. Projekt wykonawczy nasadzeń drzew i krzewów dla ogrodu plabańskiego w Wilkowyi – zał. graficzny 1.2. Projekt wykonawczy nasadzeń bylin dla ogrodu plabańskiego w Wilkowyi – zał. graficzny 1.3. Projekt wykonawczy nasadzeń drzew i krzewów dla terenu przy plebanii w Wilkowyi – zał. graficzny 1.4. Projekt wykonawczy nasadzeń bylin dla terenu przy plebanii w Wilkowyi – zał. graficzny 4) zał. nr 4 – Projekt zagospodarowania terenu – projekt architektoniczno - budowlany – opis 0.1. istniejące zagospodarowanie terenu – zał. graficzny 0.2. projektowane zagospodarowanie terenu – zał. graficzny 0.3. Przekrój nawierzchni i szczegół "A" - zał. graficzny 0.4. Przekrój nawierzchni i szczegół „B” – zał. graficzny 0.5. Projektowany kosz na śmieci – zał. graficzny 0.6. Projektowana ławka – zał. graficzny 5) zał. nr 5 - Program konserwatorski prac remontowo-konserwatorskich neogotyckiego murowanego ogrodzenia wokół kościoła parafialnego pw. Św. Wojciecha Biskupa w Wilkowyi 6) zał. nr 6 - Uzupełnienie do programu prac konserwatorskich neogotyckiego murowanego ogrodzenia wokół kościoła parafialnego pw. Św. Wojciecha Biskupa w Wilkowyi 7) zał. nr 7 - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wraz z przedmiarem robót – Szczegółowy projekt nasadzeń 8) zał. nr 8 – Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wraz z przedmiarem robót – Prace w drzewostanie dla terenu plebanii. 9) zał. nr 9 - Formularz ofertowy. 10) zał. nr 10 - Specyfikacja Warunków Zamówienia. 3. Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania prace polegające na Rewaloryzacji zabytkowego ogrodu plebańskiego wraz z ogrodzeniem w miejscowości Wilkowyja. 4. Przedmiot umowy zostanie wykonany zgodnie z dokumentacją projektową, SWZ, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, ofertą Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest stosować się do wskazówek i poleceń Zamawiającego. 5. Postępowanie z odpadami powstałymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy zgodnie z przepisami ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (tekst jednolity Dz.U. z 2022 r. poz. 699 ze zm.) i ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz.U. z 2022 r. poz. 2556 ze zm.) oraz zapewnienia na własny koszt transportu odpadów do miejsc ich wykorzystania lub utylizacji, łącznie z kosztami utylizacji. 6. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia dostępu/dostawy wody na cele nawadniania oraz poniesienia wszelkich kosztów z tym związanych. 7. Wykonawca zobowiązany jest do załatwienia wszelkich formalności i poniesienia wszystkich kosztów związanych z zajęciem pasa drogowego, jeśli taka konieczność wystąpi. 8. Wykonawca ponosi koszty niezbędnych badań (np. badań gruntu) lub zakupu narzędzi niezbędnych do realizacji umowy. 9. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania prac będących przedmiotem umowy zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa (w szczególności z ustawą o ochronie przyrody oraz ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami), aktualną wiedzą techniczną i ogrodniczą, należytą starannością i w oparciu o obowiązujące normy oraz zgodnie z wytycznymi Zamawiającego. 10. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za niewłaściwe dostosowanie się do zaleceń Zamawiającego, które spowodują uszkodzenie lub zniszczenie zieleni. 11. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe na terenie inwestycji pozostające w związku przyczynowym lub spowodowane robotami prowadzonymi przez Wykonawcę. 12. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia instalacji i urządzeń na terenie inwestycji w ich bezpośrednim otoczeniu przed ich zniszczeniem lub uszkodzeniem w trakcie wykonywania prac stanowiących przedmiot niniejszej umowy. 13. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymywania terenu inwestycji w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwania niepotrzebnych urządzeń pomocniczych, zbędnych materiałów oraz odpadów na koszt własny. 14. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania na koszt własny prac niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo lub konieczność zapobiegania awarii. 15. Wykonawca odpowiada za właściwe oznakowanie i zabezpieczenie prowadzonych prac oraz za wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w związku z wykonywanymi pracami. 16. Prowadzenie prac nie może powodować uciążliwości wobec osób postronnych oraz zagrażać bezpieczeństwu lub życiu osób, np. poprzez składowanie odpadów, itp. m.in. na chodnikach i ulicach.
Interne Kennung: WR-RGK.271.1.39.2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77315000 Saatarbeiten, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77314100 Anlegen von Rasen, 45100000 Baureifmachung, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: cd. opisu przedmiotu zamówienia 17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie robót w przedmiocie umowy, zapewnienie warunków BHP oraz metody organizacyjno-techniczne, jak również odpowiada za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami. 18. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia nawierzchni ścieżek i roślin znajdujących się w ich pobliżu Wykonawca jest zobowiązany do naprawienia szkód i odtworzenia nawierzchni i roślinności na swój koszt. 19. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie zawiadamiać Zamawiającego o wadach i usterkach ujawnionych przy wykonaniu prac. 20. Wykonawca zobowiązany jest do: 1) niezwłocznego dostarczenia oświadczenia podpisanego przez kierownika budowy o podjęciu obowiązku kierownika budowy wraz z zaświadczeniem o przynależności do izby oraz kopią decyzji nadania wymaganych uprawnień; 2) zapewnienia obsługi geodezyjnej, w szczególności wytyczenia obiektu w terenie i inwentaryzacji powykonawczej prowadzonych robót oraz poniesienia kosztów z tym związanych; 3) załatwienia wszystkich formalności i poniesienia kosztów związanych z budową w tym w szczególności zakupu materiałów niezbędnych dla realizacji przedmiotu zamówienia; 4) opracowania tymczasowego projektu organizacji ruchu na czas robót i poniesienia wszystkich kosztów z tym związanych; 5) oznakowania robót zgodnie z tymczasowym projektem organizacji ruchu na własny koszt; 6) zawiadomienia Zamawiającego o zamiarze wykonania robót zanikających lub ulegających zakryciu z wyprzedzeniem ustalonym z Inspektorami Nadzoru; 7) informowania Zamawiającego oraz zabezpieczenia wykonania robót przed ich zniszczeniem; 8) przekazania Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej wraz z dokumentami pozwalającymi na ocenę prawidłowego wykonania robót zgłaszanych do odbioru. W przypadku wystąpienia kolizji z sieciami Wykonawca przekaże protokół odbioru, podpisany przez przedstawiciela zarządcy danej sieci; 9) pisemnego zgłoszenia przedmiotu umowy do odbioru końcowego, uczestniczenia w czynnościach odbioru i zapewnienie usunięcia stwierdzonych wad; 10) dostarczenia Zamawiającemu zaświadczenia wydanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Jarocinie w zakresie stanu sieci wodociągowych i kanalizacyjnych po wykonaniu robót jeśli taka sieć zlokalizowana jest w obrębie prowadzonych prac; 11) udzielenia pisemnej gwarancji na wykonanie przedmiotu umowy; 12) oddelegowania kierownika budowy lub osoby upoważnionej przez Wykonawcę do obsługi wybudowanego obiektu budowanego podczas kontroli prowadzonych przez nadzór budowlany w terminie wskazanym organ administracji; 13) W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego uszkodzenia punktów granicznych przez Wykonawcę w czasie prowadzenia przez niego robót, Zamawiający zleci na koszt Wykonawcy ich wznowienie. Szczegółowy opis zamówienia przedstawia także projekt umowy oraz jej pozostałe załączniki. Wykonawca w ramach świadczonych usług zobligowany jest do zapewnienia sobie miejsca do przechowywania sprzętu i narzędzi ogrodniczych, pomieszczeń sanitarnych (w razie potrzeby). Źródło finan.: Gmina Jarocin, Rządowy Program Odbudowy Zabytków. 21. W przypadku, gdy dokumenty opisujące przedmiot zamówienia zawierają nazwę producenta lub firmy, Zamawiający zastrzega możliwość zastosowania innych materiałów równoważnych, jednak o parametrach nie gorszych niż opisane w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia. 21.1. Zgodnie z art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w SWZ za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, jeżeli pozwolą one uzyskać cechy lub parametry nie gorsze niż przywołane. 21.2. Zgodnie z art. 101 ust. 5 PZP, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp. 21.3. Ilekroć SWZ wskazuje znak towarowy materiału, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny inny materiał spełniający wymogi techniczne wskazane przez Zamawiającego. Ilekroć niniejsza specyfikacja opisuje przedmiot zamówienia za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Przez rozwiązania równoważne należy rozumieć rozwiązania gwarantujące parametry nie gorsze, niż określono w SWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Akceptacja materiałów równoważnych ze strony Zamawiającego następować będzie w formie pisemnej na podstawie przedłożonych przez Wykonawcę dokumentów, o których mowa w pkt. 21.2. potwierdzających ich równoważność. 21.4. UWAGA: W odniesieniu do każdej powołanej w SWZ normy, w tym normy krajowej Zamawiający dopuszcza zastosowanie normy równoważnej. Tym samym każdy zapisany w SWZ zwrot odnoszący się do normy, normatywu, aprobaty, materiału, patentu lub znaku towarowego należy odczytywać z uwagą towarzyszącą „lub równoważny” z uwzględnieniem wskazanych w SWZ wytycznych i wymogów określających parametry równoważności. 22. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.