2. Verfahren
Verfahren
Titel: Oskarshamns Ridklubb om-till-nybyggnad (2)
Beschreibung: Entrprenaden utgör om-, till- och nybyggnation av Ridanläggning fastigheterna Oskarshamn 3:6 & 3:7. Entreprenaden avser ombyggnad av befintligt ridhus 001 inrymmandes en ny foderförvaring samt tillbyggnader av två stalldelar med invändiga teknik-och förvaringsutrymmen, en administrationsdel, en läktargång. En ny yttre spolplatta och en ny yttre gödselplatta. Befintlig byggnad har ett fotavtryck på ca 3 000 kvm. Tillbyggnad är ca 1 000 kvm.
Interne Kennung: U-028-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111100 Abbrucharbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111230 Baugrundverfestigungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45236000 Oberbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000