2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy soli do zimowego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego w sezonie 2025/2026.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizowanie sukcesywnych dostaw soli drogowej do zimowego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego w sezonie 2025/2026. 2. Zapotrzebowanie Zamawiającego na przedmiot zamówienia wynosi: 4000 ton, przy czym: 1) dla Zespołu ds. remontów i napraw w Zawierciu/Kądzielowie: Zawiercie, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (bez numeru) - w ilości 2 000 ton, 2) dla Zespołu ds. remontów i napraw w Pilicy, ul. Żarnowiecka 47 – w ilości 1 000 ton, 3) dla Zespołu ds. remontów i napraw w Szczekocinach, ul. Włoszczowska 6 – w ilości 1 000 ton. 3. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia zawiera Szczegółowa specyfikacja techniczna - Zał. Nr 10 do SWZ i Projektowane postanowienia umowy - Zał. Nr 1 do SWZ. 4. Ofertę należy sporządzić z wykorzystaniem Formularza ofertowego, stanowiącego Załącznik Nr 2 do SWZ. Wraz z Formularzem ofertowym należy złożyć: 1) jednolity europejski dokument zamówienia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (JEDZ) - Zał. Nr 3 do SWZ; 2) oświadczenia Wykonawcy dot. przesłanek wykluczenia z art. 5K rozporządzenia 833/2014 i art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Zał. Nr 4 do SWZ), 3) dot. Wykonawcy korzystającego z zasobów innych podmiotów: na zasadach określonych w art. 118 ustawy PZP : a) dokument (np. zobowiązanie) podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (wg wzoru stanowiącego Zał. Nr 5 do SWZ), b) JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby (Zał. Nr 3 do SWZ), c) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dot. przesłanek wykluczenia z art. 5K rozporządzenia 833/2014 i art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Zał. Nr 4 do SWZ), 4) dot. Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie: a) oświadczenie, którego wzór stanowi Zał. Nr 6 do SWZ, b) JEDZ każdego z Wykonawców występujących wspólnie(Zał. Nr 3 do SWZ), c) oświadczenie każdego Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dot. przesłanek wykluczenia z art. 5K rozporządzenia 833/2014 i art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Zał. Nr 4 do SWZ), d) pełnomocnictwo (lub inny stosowny dokument) ustanowione do reprezentowania Wykonawcy/ów ubiegającego/-cych się o udzielenie zamówienia publicznego; 5) jeżeli dotyczy: pełnomocnictwo (lub inny stosowny dokument) - gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy. 5. Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. Podmiotowe środki dowodowe dot. braku podstaw do wykluczenia: 1) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Zał. Nr 7 do SWZ; 2) informacja z Krajowego Rejestru Karnego sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, 3) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp oraz zawartych w oświadczeniu dot. przesłanek sankcyjnych - Zał. Nr 8 do SWZ, Podmiotowe środki dowodowe dot. spełnienia warunków udziału w postępowaniu: 5) wykaz dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – wzór wykazu stanowi Zał. Nr 9 do SWZ.
Interne Kennung: SRZP261-0036/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34927100 Auftausalz
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizowanie sukcesywnych dostaw soli drogowej do zimowego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego w sezonie 2025/2026. 2. Zapotrzebowanie Zamawiającego na przedmiot zamówienia wynosi: 4 000 ton, przy czym: 1) dla Zespołu ds. remontów i napraw w Zawierciu/Kądzielowie: Zawiercie, ul. Obrońców Poczty Gdańskiej (bez numeru) - w ilości 2 000 ton, 2) dla Zespołu ds. remontów i napraw w Pilicy, ul. Żarnowiecka 47 – w ilości 1 000 ton, 3) dla Zespołu ds. remontów i napraw w Szczekocinach, ul. Włoszczowska 6 – w ilości 1 000 ton. 3. Podane wielkości dostaw do poszczególnych Zespołów ds. remontów i napraw są ilościami szacunkowymi i mogą ulec zmianie. Dostawy będą zlecane przez Zamawiającego sukcesywnie, w zależności od faktycznych bieżących potrzeb, które będą wynikały z panujących warunków atmosferycznych. Wielkość pojedynczej dostawy nie będzie mniejsza niż 25 ton i nie będzie większa niż 150 ton, przy czym przez jednorazową dostawę należy rozumieć dostawę do magazynów w siedzibie jednego, dwóch lub trzech Zespołów ds. remontów i napraw. 4. Dostarczana sól drogowa musi być: kamienna, kopalniana, niezbrylająca, do mieszania z piaskiem. Zamawiający nie dopuszcza soli warzonej (wypadowej) ani mieszanki warzonej z kamienną. Wykonawca w Formularzu ofertowym złoży oświadczenie, że oferowana przez niego sól jest solą kamienną bez dodatku soli warzonej (wypadowej) i spełnia wszystkie parametry wskazane w SWZ. 5. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia zawierają : 1) Szczegółowa specyfikacja techniczna stanowiąca Załącznik Nr 10 do SWZ, 2) Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik Nr 1 do SWZ.
Menge: 4 000 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: w przypadku wystąpienia zwiększonego zapotrzebowania na sól drogową Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji polegającego na rozszerzeniu zakresu podstawowego zakresu zamówienia o maksymalnie 2 400 ton łącznie dla wszystkich Zespołów ds. remontów i napraw. Szczegółowe zasady skorzystania z prawa opcji reguluje § 2 projektowanych postanowień umowy - Załącznik nr 1 do SWZ.