2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywna dostawa zestawów do redukcji biologicznych czynników chorobotwórczych w osoczu i w koncentratach krwinek płytkowych zawieszonych w osoczu/RW.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zestawów do redukcji biologicznych czynników chorobotwórczych w osoczu i w koncentratach krwinek płytkowych zawieszonych w osoczu/RW, kompatybilnych z posiadanym przez Zamawiającego systemem do inaktywacji czynników zakaźnych Mirasol. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 2 i 9 do SWZ. 3. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 7 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 4. Ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia opisano poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy przez to rozumieć jedynie przedstawienie przykładu produktu, procesu, rozwiązania czy funkcjonalności, to jest określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych produktu, materiału bądź technologii i należy przyjąć, iż wskazaniu takiemu towarzyszy każdorazowo wyrażenie „lub równoważny/e”. Wskazanie takie ma na celu wyłącznie doprecyzowanie oczekiwań Zamawiającego. W takim przypadku Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, przy czym oferowane rozwiązania równoważne winny posiadać parametry nie gorsze niż określone przez Zamawiającego. Jako minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe należy rozumieć wymagania dotyczące produktów, procesów, funkcjonalności, materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach i stronach internetowych różnych producentów. Również w przypadku powoływania się przez Zamawiającego na normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych (certyfikaty) odnoszące się do przedmiotu zamówienia, dopuszcza się rozwiązania równoważne do opisanych przez Zamawiającego. W zakresie przywołanych w dokumentacji norm, stanowią one wymóg minimalny, tj. dopuszcza się normy wyższe, równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego ma obowiązek wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub usługi spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Interne Kennung: ZP.260.9.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza progi unijne określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.). Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp termin składania ofert w przetargu nieograniczonym nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Jednocześnie, stosownie do art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Umowa na dostawę zestawów do redukcji biologicznych czynników chorobotwórczych w osoczu oraz w koncentratach krwinek płytkowych zawieszonych w osoczu/RW obowiązywała do dnia 10 czerwca 2026 r. Zamawiający, w celu zapewnienia ciągłości dostaw, przed upływem terminu obowiązywania dotychczasowej umowy wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego. Postępowanie to zostało jednak unieważnione z uwagi na brak ważnych ofert. W zaistniałej sytuacji zachodzi konieczność niezwłocznego udzielenia zamówienia. Przeprowadzenie nowego postępowania z zastosowaniem standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert, przy jednoczesnym uwzględnieniu ustawowych terminów związanych z oceną ofert, wyborem oferty najkorzystniejszej, zawarciem umowy oraz ryzyka wystąpienia okoliczności wpływających na wydłużenie postępowania (w szczególności wniesienia środków ochrony prawnej), może doprowadzić do przerwania ciągłości dostaw przedmiotowego asortymentu. Zestawy objęte zamówieniem są niezbędne do prowadzenia procesu inaktywacji biologicznych czynników chorobotwórczych w składnikach krwi przeznaczonych do użytku klinicznego. Utrzymanie odpowiedniego stanu magazynowego tych wyrobów stanowi warunek zapewnienia ciągłości procesów preparatyki krwi oraz realizacji zamówień składanych przez Dział Ekspedycji. Brak dostępności przedmiotowych zestawów uniemożliwi wykonywanie procedur inaktywacji, co może skutkować ograniczeniem lub wstrzymaniem wytwarzania określonych składników krwi przeznaczonych do leczenia pacjentów, a tym samym negatywnie wpłynąć na realizację ustawowych zadań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mając na uwadze konieczność zapewnienia ciągłości realizacji świadczeń związanych z zaopatrzeniem podmiotów leczniczych w bezpieczne składniki krwi oraz fakt, że wcześniejsze postępowanie zostało wszczęte z odpowiednim wyprzedzeniem, lecz zakończyło się unieważnieniem z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, uzasadniająca skrócenie terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Zastosowanie skróconego terminu składania ofert nie ograniczy konkurencji, gdyż postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zapewniającym nieograniczony dostęp wykonawców do ubiegania się o udzielenie zamówienia. Skrócenie terminu następuje wyłącznie w zakresie dopuszczonym przepisami ustawy Pzp i jest podyktowane koniecznością zabezpieczenia ciągłości realizacji zadań Zamawiającego o istotnym znaczeniu dla ochrony zdrowia i życia pacjentów.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi zestawów do redukcji biologicznych czynników chorobotwórczych w osoczu i w koncentratach krwinek płytkowych zawieszonych w osoczu/RW, kompatybilnych z posiadanym przez Zamawiającego systemem do inaktywacji czynników zakaźnych Mirasol. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 2 i 9 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, tj.: 1) zakupu większej ilości asortymentu wyspecyfikowanego w opisie przedmiotu zamówienia w zakresie 30% wartości zamówienia podstawowego, w zależności od zapotrzebowania wynikającego z trudnych do przewidzenia okoliczności; 2) obniżenia wielkości przedmiotu Umowy w przypadku rzeczywistego mniejszego zużycia asortymentu (możliwość rezygnacji z części zamawianego asortymentu) z zastrzeżeniem, że rezygnacja z asortymentu nie przekroczy 30% wartości zamówienia podstawowego. Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji określa załącznik nr 7 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy).