2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej odbudowy zbiorników wodnych na terenie Nadleśnictwa Rzepin wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowo-kosztorysowej w tym uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii/uzgodnień/pozwoleń/decyzji umożliwiających zlecenie i wykonanie robót budowlanych wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie zadań w postaci: Zadanie I - opracowanie dokumentacji projektowo kosztorysowej wraz z uzyska-niem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia robót. Zadanie II – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wyko-nywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następującego zakresu prac: a) Sporządzenie koncepcji wstępnej (w 1 egz.), polegającej na: - określeniu parametrów technicznych obiektów, z jednoczesnym uwzględnieniem lokalizacji i ukształtowania terenu, - wskazaniu optymalnych rozwiązań wraz z określeniem możliwości uzyskania zakładanych parametrów obiektów planowanych do realizacji, - sporządzeniu obliczeń hydrologicznych przed przystąpieniem do projektu, Koncepcja musi być przedstawiona Zamawiającemu w terminie do dwóch miesięcy od dnia podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego. b) wykonanie dokumentacji projektowej zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcyjno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowych kosztów prac projektowych oraz planowych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2021 r, poz. 2458) służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót; c) wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych; d) wykonanie kosztorysów inwestorskich; e) wykonanie wzorów kosztorysów ofertowych; f) wykonanie przedmiarów robót; g) sporządzenie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia. W przypadku braku konieczności uzyskania decyzji środowiskowej Wykonawca uzyska: - opinię RDOŚ; h) sporządzenie operatu wodno - prawnego, zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1087 ze zm.); i) sporządzenie instrukcji gospodarowania wodą – jeżeli jest wymagana mając na uwadze art. 407 ust. 3 ustawy Prawo Wodne powinna być sporządzona zgodnie z ustawą Prawo Wodne (art. 409a oraz art. 407 ust. 3) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 10 września 2019 r. w sprawie zakresu instrukcji gospodarowania wodą (Dz. U. z 2019 r. poz. 1725); j) sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko oraz jego streszczenie w języku nie specjalistycznym (o ile będzie wymagane) – 4 egz. k) sporządzenie map do celów projektowych, dokumentacji hydrologicznej w skali 1:500 oraz mapy sytuacyjno-wysokościowej ( o ile będzie wymagane) l) w ramach świadczonego nadzoru autorskiego wykonawca obowiązany jest wziąć udział w przygotowaniu i prowadzeniu postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych objętych zamawianą dokumentacją, w szczególności przy formułowaniu odpowiedzi na złożone w trakcie postępowania pytania dotyczące treści specyfikacji warunków zamówienia, w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz w charakterze biegłego przy ocenie złożonych ofert. m) Sprawowanie nadzoru autorskiego podczas realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 725 ze zm.) polegające w szczególności na: - czuwaniu w trakcie wykonywania robót budowlanych nad zgodnością ich realizacji z dokumentacją projektową. Wykonawca pełnić będzie nadzór autorski według potrzeb wynikających z postępu robót oraz na każde wezwanie Zamawiającego, dokonane telefonicznie lub pocztą elektroniczną na minimum 5 dni przed oczekiwanym pobytem. Nadzór autorski sprawowany będzie od dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót objętych zamawianą dokumentacją do ich zakończenia i oddania ich do użytkowania. Nadzór autorski obejmuje weryfikację realizowanych robót pod kątem ich zgodności z dokumentacją projektową, wyjaśnianie wątpliwości dotyczących dokumentacji projektowej i ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej oraz czuwanie, by zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu budowlanego, wymagającej uzyskania nowego pozwolenia na budowę. - uzgodnieniu z Zamawiającym możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidywanych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy. Pobyt projektanta na budowie wynikający z błędów projektowych nie jest pobytem w ramach nadzoru autorskiego i Zamawiający nie ponosi kosztów tego pobytu.
Interne Kennung: SA.270.8.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71313000 Umwelttechnische Beratung, 71313440 Dienstleistungen im Zusammenhang mit der Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim obejmującej zadanie: Odtworzenie IV zbiornika wodnego na rzece Rzepia.
Beschreibung: Część I - Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzo-rem autorskim obejmującej zadanie: Odtworzenie IV zbiornika wodnego na rzece Rzepia. - Leśnictwo: Nowy Młyn - Adres leśny: 10-26-1-08-424-l - Województwo: lubuskie - Powiat: Słubicki - Gmina: Rzepin - Obręb ewidencyjny: Gajec - Nr działki ewidencyjnej: 21 - Planowana liczba obiektów: 1 - Planowana pojemność obiektów małej retencji: 12 600,00 m3 - Opis: Rozbudowa zbiornika o powierzchni 1,40 ha na rowie Rzepia, polegająca na odbudowie czaszy zbiornika, budowie nowych urządzeń piętrząco-upustowych (studnia piętrząca), oraz odtworzenie fragmentu rowu odprowadzającego za zbior-nikiem. - Zasilanie: rów - Jednolita część wód: RW6000231786 - Ilanka od źródeł do Rzepi - Obszar Natura 2000: nie dotyczy - Inny obszar chroniony: nie dotyczy
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71313000 Umwelttechnische Beratung, 71313440 Dienstleistungen im Zusammenhang mit der Umweltfolgenabschätzung im Bau, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71520000 Bauaufsicht
Los: LOT-0002
Titel: Część II – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzo-rem autorskim obejmującej zadanie: Odtworzenie zbiorników wodnych w obrębie Szkółki Leśnej.
Beschreibung: Część II – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nadzo-rem autorskim obejmującej zadanie: Odtworzenie zbiorników wodnych w obrębie Szkółki Leśnej. - Leśnictwo: Nowy Młyn - Adres leśny: 10-26-1-08-540-g, 10-26-1-08-573-a, 10-26-1-08-573-j - Województwo: lubuskie - Powiat: Słubicki - Gmina: Rzepin - Obręb ewidencyjny: Gajec - Nr działki ewidencyjnej: 184, 206/1 - Planowana liczba obiektów: 3 - Planowana pojemność obiektów małej retencji: 26 900,00 m3 - Opis: Odtworzenie 3 zbiorników wodnych za szkółką leśną w leśnictwie Nowy Młyn o łącznej powierzchni 2,77 ha. Zbiorniki przewidziane do odtworzenia będą gromadzić nadmiar wód opadowych, które nie mogą być zatrzymane w jeziorze Linie. Projektowane rozwiązania w żaden sposób nie mogą wpływać negatywnie na hydrologię jeziora Linie usytuowanego powyżej obszaru planowanych zadań. Proce będą polegały na powiększeniu czaszy zbiorników, budowie nowych urzą-dzeń piętrząco-upustowych (studnia piętrząca), przebudowie przepustu na wlocie (montaż rurociągu PE), odcinkowym odmuleniu rowów, nadbudowie grobli i za-bezpieczeniu ich skarp siatką przeciw bobrom, a także budowie ujęcia wody dla ce-lów p.poż. - Zasilanie: rów - Jednolita część wód: RW60002417899 - Ilanka od Rzepi do ujścia - Obszar Natura 2000: PLH080015 - Ujście Ilanki - Inny obszar chroniony: OCHK - Dolina Ilanki
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Część III – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nad-zorem autorskim obejmującej zadanie: Odbudowa zbiornika wodnego „Przy Białym Moście”.
Beschreibung: Część III – Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z nad-zorem autorskim obejmującej zadanie: Odbudowa zbiornika wodnego „Przy Białym Moście”. - Leśnictwo: Prochowiec - Adres leśny: 10-26-1-05-755-b - Województwo: lubuskie - Powiat: Słubicki - Gmina: Słubice - Obręb ewidencyjny: Kunice - Nr działki ewidencyjnej: 384/1 - Planowana liczba obiektów: 1 - Planowana pojemność obiektów małej retencji: 9 000,00 m3 - Opis: Odbudowa zbiornika wodnego o powierzchni 1,27 ha polegająca na przywró-ceniu czaszy zbiornika, budowie nowych urządzeń piętrząco-upustowych (studnia piętrząca), odcinkowym odmuleniu rowów, nadbudowie grobli i zabezpieczeniu ich skarp siatką przeciw bobrom, a także budowie ujęcia wody dla celów p.poż. - Zasilanie: spływ powierzchniowy/wody gruntowe - Jednolita część wód: RW60002417899 - Ilanka od Rzepi do ujścia - Obszar Natura 2000: PLH080015 - Ujście Ilanki - Inny obszar chroniony: OCHK – nie dotyczy
Interne Kennung: 3