442634-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Gorzowska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGorzowska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r.
Beschreibung1.Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Pzp). Zamawiającym upoważnionym do przeprowadzenia postępowania oraz wyboru najkorzystniejszej oferty (część 1, część 2 , część 3 zamówienia) jest Miasto Gorzów Wielkopolski. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2026r. do 31.12.2026r. Zamówienie podzielone zostało na trzy części. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części. 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – pozostałe grupy taryfowe 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – grupa taryfowa B. 3)Część 3 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2, III.3 SWZ. 3. Prawo opcji przewidziane jest w ramach zamówienia częściowego Nr 1 dla następujących Zamawiających : 1)Zamawiający Gmina Drezdenko, 2)Zamawiający Gmina Maszewo. Szczegółowy opis opcji znajduje się w Rozdziale III.1. 4. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem umowy ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie planowanych zużyć (w tym ewentualna zmiana w sposobie użytkowania lub profilu zużycia), danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 Ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku oraz w 2024 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz przy uwzględnieniu autokonsumpcji w przypadku odbiorców posiadających instalacje PV. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. 5. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej opisane zostały w Załączniku nr 1a- 1e do SWZ Wykaz punktów poboru. 6. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 7. Usługi dystrybucyjnego są/będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy zamawiającymi (odbiorcami energii elektrycznej) a operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD). 8. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym (w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru) terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, posiadanie przez Odbiorcę ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz skuteczne rozwiązanie/wygaśnięcie dotychczas obowiązujących umów na sprzedaż energii elektrycznej/umów kompleksowych 9. Zamawiający zastosuje tzw. procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust.1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z art. 108 ust.1, art.109 ust.1 pkt. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej i art.5K Rozporządzenia (UE) 833/2014 oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie a) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej , b) zdolności technicznej lub zawodowej. W pozostałym zakresie zamawiający odstępuje od określenia warunków udziału w postępowaniu. 11. Wykonawca może złożyć ofertę na Część 1 i/lub Część 2 i/lub Część 3 zamówienia. 12. Wykonawca składa ofertę poprzez złożenie za pośrednictwem Platformy Zakupowej : a) wypełnionego i podpisanego Formularza Ofert, b) wypełnionego i podpisanego przez wykonawcę Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) - w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie - odrębnego dla każdego z wykonawców podpisanego przez każdego z wykonawców; w w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostępniającego - podpisanego przez podmiot udostępniający zasoby) oraz Oświadczenia wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 3a do SWZ. c) pełnomocnictwa do reprezentowania wykonawcy, jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestrowych (KRS, CEDiG); d) dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium (obligatoryjnie w przypadku złożenia wadium w formie innej niż pieniądz); e) pełnomocnictwa do reprezentowania wykonawców występujących wspólnie, f) (o ile dotyczy) oświadczenia, o którym mowa w art. 117 ust.4 Pzp (wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ), g) (o ile dotyczy) zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów oraz oświadczenia wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 3b do SWZ . 13. Ofertę oraz oświadczenie (JEDZ) sporządza się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – pozostałe grupy taryfowe
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie -16 676,17 MWh (zamówienie podstawowe). Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 401 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Dostawy odbywać się będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r. Szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Instalacje fotowoltaiczne posiada/ będzie posiadać : a) Gmina Górzyca oraz Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy; b) Powiat Krośnieński, c) Zachodnie Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim, d)Międzyrzeckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące instalacji, statusu odbiorcy oraz przewidywanej ilości energii elektrycznej oddawanej do sieci OSD wskazano w Załączniku nr 1a do SWZ. Wykonawca zawrze z zamawiającymi umowy na odkup oraz bilansowanie energii wytworzonej i wprowadzonej przez zamawiającego do sieci OSD na wzorcu stosowanym przez wykonawcę. Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyraża zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowy zawarte zostaną na czas oznaczony, tj. do dnia 31.12.2026r. 6. Prawo opcji - Gmina Drezdenko 1) Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w odniesieniu do 4 PPE, które są objęte zamówieniem podstawowym, przy czym w ramach zamówienia podstawowego dostawy realizowane będą od dnia 01.01.2026r. do 30.06.2026r. 2) W ramach opcji zamawiający zastrzega możliwość realizacji dostaw do PPE szczegółowo opisanych w Załączniku nr 1d do SWZ maksymalnie do dnia 31.12.2026r. 3) Zamawiający planuje w 4 PPE wykonać instalacje fotowoltaiczne oraz uzyskać w odniesieniu do tych PPE status PROSUMENTA. Planowany termin realizacji – I / II kwartał 2026r. 4)Prawo opcji będzie miało zastosowanie w sytuacji, gdy zamawiający nie zamontuje i nie podłączy instalacji OZE do sieci OSD w terminie umożliwiającym rozpoczęcie świadczenia usługi kompleksowej dla Prosumenta z dniem 1.07.2026r. 5) Prawo opcji może mieć zastosowanie do pojedynczych PPE, jak i wszystkich 4 obiektów. 6) Skorzystanie przez zamawiającego z opcji nastąpi poprzez złożenie wykonawcy, w terminie nie późniejszym niż na 30 dni przed oczekiwaną datą rozpoczęcia dostaw w ramach prawa opcji, Oświadczenia/eń o skorzystaniu z uprawnienia określającego zakres opcji (wskazanie obiektu, okresu dostaw oraz przewidywanego wolumenu energii elektrycznej podlegającej zakupowi). 7. Prawo Opcji – Gmina Maszewo 1) Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji w odniesieniu do PPE, które nie są objęte zamówieniem podstawowym. 2) W ramach opcji zamawiający zastrzega możliwość realizacji dostaw do PPE szczegółowo opisanych w Załączniku nr 1e do SWZ od dnia 01.01.2026r. 3) Zamawiający planuje w 13 PPE wykonać instalacje fotowoltaiczne oraz uzyskać w odniesieniu do tych PPE status PROSUMENTA. Planowany termin realizacji – rok 2025. 4) Prawo opcji będzie miało zastosowanie w sytuacji, gdy zamawiający nie zamontuje i nie podłączy instalacji OZE do sieci OSD w terminie umożliwiającym rozpoczęcie świadczenia usługi kompleksowej dla Prosumenta nie później niż z dniem 01.01.2026r. 5) Prawo opcji może mieć zastosowanie do pojedynczych PPE, jak i wszystkich 13 obiektów. 6) Skorzystanie przez zamawiającego z opcji nastąpi poprzez złożenie wykonawcy, w terminie nie późniejszym niż na 30 dni przed oczekiwaną datą rozpoczęcia dostaw w ramach prawa opcji, Oświadczenia/eń o skorzystaniu z uprawnienia określającego zakres opcji (wskazanie obiektu, okresu dostaw oraz przewidywanego wolumenu energii elektrycznej podlegającej zakupowi). 7) Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do czterokrotnego skorzystania z opcji (w odniesieniu do każdego PPE), przy czym minimalny okres realizacji dostaw w ramach uruchomionej opcji wynosi trzy miesiące (każdorazowo). Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji złożone zostanie na piśmie bądź w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona podpisem kwalifikowanym) na adres wykonawcy wskazany w Ofercie (jeżeli oświadczenie zostanie złożone przed datą zawarcia Umowy) lub adres e-mail wskazany w Umowie na dostawę energii elektrycznej. 8) Maksymalna ilość energii elektrycznej objęta prawem opcji to: 112,17 MWh, przy czym zamawiający ma prawo uruchomić opcję w zakresie mniejszym niż maksymalny. 8. Szczegóły dotyczące skorzystania z prawa opcji dla wskazanych gmin zostały opisane w Rozdziale III SWZ oraz w Załączniku nr 8a i 8b do SWZ (projektowane postanowienia umowy na dostawy energii elektrycznej – Gmina Drezdenko).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
LosLOT-0002
TitelCzęść 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów – grupa taryfowa B
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie 10 495,08 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 19 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Dostawy odbywać się będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r., szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku Nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Instalację fotowoltaiczną będzie posiadać Międzyrzeckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące instalacji oraz przewidywanej ilości energii elektrycznej oddawanej do sieci OSD wskazano w Załączniku nr 1b do SWZ, kolumna „Instalacja PV”. Wykonawca zawrze z zamawiającym umowę na odkup oraz bilansowanie energii wytworzonej i wprowadzonej przez zamawiającego do sieci OSD na wzorcu stosowanym przez wykonawcę. Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, przy czym nie wyraża zgody na ponoszenie dodatkowych kosztów z tego tytułu (np. opłata handlowa / abonamentowa). Umowa zawarta zostanie na czas oznaczony, tj. do dnia 31.12.2026r. 6. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii wygasną ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”) Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 7. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania – zamówienie częściowe nr 2 – zawartych zostanie 7 umów.
LosLOT-0003
TitelCzęść 3 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie - 13 776,88 MWh. Dane o zużyciu mają charakter orientacyjny 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 1 284 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1c do SWZ. 4. Dostawy odbywać się będą w terminie od 01.01.2026r. do 31.12.2026r., szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1c do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców). 6. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania – zamówienie częściowe nr 3 – zawartych zostanie 12 umów