442899-2026 - Wettbewerb
Polen – Kontroll- und Überwachungsleistungen – Zamówienie na usługę nadzoru geodezyjnego nad opracowaniem baz danych GESUT w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZamówienie na usługę nadzoru geodezyjnego nad opracowaniem baz danych GESUT w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest prowadzenie nadzoru, monitoringu, inspekcji oraz kontroli prac i ich rezultatów, wykonywanych w ramach realizacji zadania pn. Opracowanie baz danych GESUT w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB” w zakresie zgodności realizowanych prac z obowiązującymi przepisami prawnymi, warunkami technicznymi wykonania zamówienia stanowiącymi załącznik nr 4 i załącznik nr 5 do WT PMK oraz umową. Podstawowe dane dotyczące obszaru opracowania podlegającego utworzeniu baz danych GESUT znajdują się w załączniku nr 1 do SWZ Warunkach Technicznych /WT PMK/. W ramach niniejszego zamówienia, zwanego dalej nadzorem, do obowiązków wykonawcy zwanego dalej Podmiotem Monitorująco-Kontrolującym „PMK”, należeć będzie w szczególności: 1) Sprawowanie inspekcji, monitoringu, kontroli i nadzoru nad pracami geodezyjno-kartograficznymi obejmującymi utworzenie powiatowej bazy danych GESUT. 2) Inspekcja i kontrola prac, w tym geodezyjno-kartograficznych realizowana m. in. poprzez nadzorowanie zgodności wykonywanych i wykonanych prac z obowiązującymi przepisami prawnymi, Warunkami technicznymi (WT) oraz postanowieniami umowy, zapisami w Dzienniku Robót, ogólnie pojętą starannością zawodową oraz wykonywanie kontroli produktów przekazanych przez Wykonawcę w ramach zadania, etapu, działania. 3) Monitoring i nadzór nad pracami geodezyjno-kartograficznymi, realizowany m. in. poprzez prowadzenie stosownej sprawozdawczości i weryfikacji informacji o postępach prac objętych WT oraz analizę informacji o postępach prac w celu przewidywania realnych terminów wykonania prac (identyfikacja, ocena i kontrola ryzyka niedotrzymania terminów realizacji). 4) Przeprowadzenie spotkań z Zamawiającym i Wykonawcą WT. 5) Sporządzenie dokumentacji prac objętych WT PMK. Podział prac Wykonawcy/PMK jest pochodną podziału nadzorowanych prac geodezyjno-kartograficznych opisanych w WT. Wynika to z tego, że jedną z podstawowych czynności do jakich zobowiązany jest Wykonawca/PMK jest kontrola produktów przekazanych przez Wykonawcę WT, w terminach określonych w umowie, na podstawie której są realizowane prace objęte WT oraz w Harmonogramach realizacji poszczególnych praz sporządzonych przez Wykonawców WT, a także w Harmonogramie kontroli. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ nazwanym Warunki Techniczne /WT PMK/. Zamówienie publiczne zostanie udzielone w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w terminie od dnia zawarcia umowy do dnia 30 września 2027 r., przy czym w przypadku wcześniejszego ukończenia przez Wykonawcę/ów prac związanych z opracowaniem baz danych GESUT (Wykonawcę/ów WT), termin realizacji niniejszej umowy ulega odpowiedniemu skróceniu do terminu zakończenia tych prac.
Interne KennungZP.272.13.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, ze zmianami/, zwanej w dalszej części ogłoszenia ustawą Pzp”. UWAGA: W postępowaniu zastosowana będzie odwrócona kolejność oceny. Zamawiający przewiduje uprzednią ocenę ofert, co oznacza, że zgodnie z art. 139 ustawy Pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z powyższym Wykonawcy nie są zobowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 (na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia tzw. JEDZ). Zamawiający przewiduje żądanie tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Jeżeli wobec Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnienie warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający dokonuje ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w zdaniu poprzednim, w odniesieniu do ofert Wykonawców pozostałych w postępowaniu, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest prowadzenie nadzoru, monitoringu, inspekcji oraz kontroli prac i ich rezultatów, wykonywanych w ramach realizacji zadania pn. Opracowanie baz danych GESUT w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB” w zakresie zgodności realizowanych prac z obowiązującymi przepisami prawnymi, warunkami technicznymi wykonania zamówienia stanowiącymi załącznik nr 4 i załącznik nr 5 do WT PMK oraz umową. Podstawowe dane dotyczące obszaru opracowania podlegającego utworzeniu baz danych GESUT znajdują się w załączniku nr 1 do SWZ Warunkach Technicznych /WT PMK/. W ramach niniejszego zamówienia, zwanego dalej nadzorem, do obowiązków wykonawcy zwanego dalej Podmiotem Monitorująco-Kontrolującym „PMK”, należeć będzie w szczególności: 1) Sprawowanie inspekcji, monitoringu, kontroli i nadzoru nad pracami geodezyjno-kartograficznymi obejmującymi utworzenie powiatowej bazy danych GESUT. 2) Inspekcja i kontrola prac, w tym geodezyjno-kartograficznych realizowana m. in. poprzez nadzorowanie zgodności wykonywanych i wykonanych prac z obowiązującymi przepisami prawnymi, Warunkami technicznymi (WT) oraz postanowieniami umowy, zapisami w Dzienniku Robót, ogólnie pojętą starannością zawodową oraz wykonywanie kontroli produktów przekazanych przez Wykonawcę w ramach zadania, etapu, działania. 3) Monitoring i nadzór nad pracami geodezyjno-kartograficznymi, realizowany m. in. poprzez prowadzenie stosownej sprawozdawczości i weryfikacji informacji o postępach prac objętych WT oraz analizę informacji o postępach prac w celu przewidywania realnych terminów wykonania prac (identyfikacja, ocena i kontrola ryzyka niedotrzymania terminów realizacji). 4) Przeprowadzenie spotkań z Zamawiającym i Wykonawcą WT. 5) Sporządzenie dokumentacji prac objętych WT PMK. Podział prac Wykonawcy/PMK jest pochodną podziału nadzorowanych prac geodezyjno-kartograficznych opisanych w WT. Wynika to z tego, że jedną z podstawowych czynności do jakich zobowiązany jest Wykonawca/PMK jest kontrola produktów przekazanych przez Wykonawcę WT, w terminach określonych w umowie, na podstawie której są realizowane prace objęte WT oraz w Harmonogramach realizacji poszczególnych praz sporządzonych przez Wykonawców WT, a także w Harmonogramie kontroli. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ nazwanym Warunki Techniczne /WT PMK/. Zamówienie publiczne zostanie udzielone w ramach realizacji projektu pn.: „Cyfrowe rozwiązania dla geodezji Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1 Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.7 Cyfrowe rozwiązania dla geodezji, Typ projektu A. Cyfryzacja powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie utworzenia zgodnych z obowiązującym modelem pojęciowym zbiorów danych przestrzennych w bazie EGiB. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA Wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w terminie od dnia zawarcia umowy do dnia 30 września 2027 r., przy czym w przypadku wcześniejszego ukończenia przez Wykonawcę/ów prac związanych z opracowaniem baz danych GESUT (Wykonawcę/ów WT), termin realizacji niniejszej umowy ulega odpowiedniemu skróceniu do terminu zakończenia tych prac. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.