See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vadgårdsparken - etablering af fjernvarme - Gladsaxe
Beschreibung: Arbejdet omfatter udrulning af fjernvarme i Vadgårdsparken i Gladsaxe. Den udbudte kontakt omfatter etablering af ca. 2.105 løbende kanalmeter hovedledning samt ca. 2.130 løbende kanalmeter stikledninger hos ca. 142 kunder. Rørtypen er primært plastrør for såvel hoved- som stikledninger.
Interne Kennung: 037-1548
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09323000 Fernwärme
5. Los
Los: LOT-0000