443252-2026 - Wettbewerb
Polen – Programmiersprachen und -werkzeuge – Zakup narzędzi i systemów wykorzystujących algorytmy AI, służących optymalizacji procesów szpitalnych oraz organizacji pracy personelu medycznego lub niemedycznego wraz z wdrożeniem i Integracją z systemem PUI, P1 (EDM) w SPWSZ w Szczecinie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup narzędzi i systemów wykorzystujących algorytmy AI, służących optymalizacji procesów szpitalnych oraz organizacji pracy personelu medycznego lub niemedycznego wraz z wdrożeniem i Integracją z systemem PUI, P1 (EDM) w SPWSZ w Szczecinie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup narzędzi i systemów wykorzystujących algorytmy AI, służących optymalizacji procesów szpitalnych oraz organizacji pracy personelu medycznego lub niemedycznego wraz z wdrożeniem i Integracją z systemem PUI, P1 (EDM) w SPWSZ w Szczecinie. 2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ oraz w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 4. Zamawiający przewiduje możliwość współfinansowania realizacji przedmiotu zamówienia przez Unię Europejską ze środków pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy w ramach projektu pn.: D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia zgodnie z wnioskiem nr KPOD.07.03-IP.10-0205/25 w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 PZP, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne KennungEP/220/69/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensPrzyczyna skrócenia trybu udzielenia zamienia wynika z faktu nieważności umowy nr EP221/83/2026 z dnia 26.02.2026 dotyczącej tożsamego zadania pn. Zakup narzędzi i systemów wykorzystujących algorytmy AI, służących optymalizacji procesów szpitalnych oraz organizacji pracy personelu medycznego lub niemedycznego wraz z wdrożeniem i Integracją z systemem PUI, P1 (EDM) w SPWSZ w Szczecinie, potwierdzonej przez Strony w Porozumieniu w przedmiocie stwierdzenia nieważności Umowy nr EP/221/83/2026 z dnia 26 lutego 2026 r. Nieważność ww. umowy wynikła z pierwotnej technicznej niemożliwości świadczenia zgodnego z opisem przedmiotu umowy, która z przyczyn niezależnych od obu Stron została stwierdzona na etapie realizacji przedmiotu umowy. Tym samym Zamawiający stanął przed koniecznością ponownego wszczęcia procedury udzielenia zamówienia publicznego dla zadania realizowanego w ramach projektu pn. „D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia (KPO)”. Dodatkowo konieczność ponowienia postępowania nastąpiła na etapie realizacji projektu objętego ścisłym harmonogramem wynikającym z założeń Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz wytycznych właściwego ministra odpowiedzialnego za realizację inwestycji w obszarze cyfryzacji ochrony zdrowia. Zachowanie standardowych terminów przewidzianych dla postępowań o udzielenie zamówienia publicznego mogłoby skutkować istotnym opóźnieniem realizacji projektu, a w konsekwencji zagrozić osiągnięciu wymaganych kamieni milowych, wskaźników projektu oraz terminowemu rozliczeniu środków pochodzących z KPO. W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, uzasadniająca zastosowanie skróconych terminów postępowania przetargowego, w celu zapewnienia terminowej realizacji projektu oraz uniknięcia ryzyka utraty możliwości realizacji zadania służącego ochronie zdrowia pacjentów poprzez wdrożenie narzędzi wykorzystujących algorytmy sztucznej inteligencji wspierających organizację pracy personelu oraz optymalizację procesów szpitalnych, co przekłada się na wyższą jakość, bezpieczeństwo i dostępność udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48980000 Programmiersprachen und -werkzeuge
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungEP/220/69/2026 - zadanie nr 1