2. Verfahren
Verfahren
Titel: PKS/DZ/2/2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: "Świadczenie usług przewozowych w charakterze podwykonawcy operatora publicznego transportu zbiorowego". Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 niezależne od siebie Zadania. - Zadanie nr 1 obejmuje "Świadczenie usług przewozowych w charakterze podwykonawcy operatora publicznego transportu zbiorowego" w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na autobusowych liniach komunikacyjnych w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 5 lit. a na liniach 801, 802, 804, 805, 807,808, 809, 810,811, 812, 814, 816, 817 (załącznik nr 13); -Zadanie nr 2 obejmuje "Świadczenie usług przewozowych w charakterze podwykonawcy operatora publicznego transportu zbiorowego" w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na autobusowych liniach komunikacyjnych w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 5 lit. a na liniach 781, 782, 783 (załącznik nr 13); -Zadanie nr 3 obejmuje "Świadczenie usług przewozowych w charakterze podwykonawcy operatora publicznego transportu zbiorowego" w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na autobusowych liniach komunikacyjnych w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 5 lit. a na linii 293 (załącznik nr 13). Ograniczenie ilości części zamówienia: 1) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka albo wszystkie części zamówienia z zastrzeżeniem, że jednemu wykonawcy może zostać udzielone zamówienie maksymalnie w zakresie jednej części zamówienia. 2) Ograniczenie liczby części udzielanych jednemu wykonawcy zostało wprowadzone w celu: zwiększenia bezpieczeństwa realizacji usług transportowych, ograniczenia ryzyka zakłócenia ciągłości świadczenia usług, zapewnienia dywersyfikacji wykonawców realizujących zamówienie, ograniczenia skutków ewentualnego niewykonania lub nienależytego wykonania usług przez jednego wykonawcę, zwiększenia konkurencyjności postępowania oraz udziału większej liczby wykonawców.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 obejmuje "Świadczenie usług przewozowych w charakterze podwykonawcy operatora publicznego transportu zbiorowego" w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na autobusowych liniach komunikacyjnych w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 5 lit. a na liniach 801, 802, 804, 805, 807,808, 809, 810,811, 812, 814, 816, 817 (załącznik nr 13)
Beschreibung: Szacowana ilość wozokilometrów dla całego zamówienia do wykonania w podstawowym okresie trwania Umowy (szacunki opierają się na założeniu, że przewozy będą odbywać się zgodnie z rozkładami jazdy, a wskazane ilości nie obejmują dojazdów i zjazdów z linii) w chwili rozpoczęcia niniejszego postępowania wynosi 793 128 km (słownie: siedemset dziewięćdziesiąt trzy tysiące sto dwadzieścia osiem kilometrów) w podstawowym okresie trwania Umowy, przy czym: dla Zadania nr 1 - szacowana ilość wozokilometrów 322.184 (słownie: trzysta dwadzieścia dwa tysiące sto osiemdziesiąt cztery), Pozostałe wymagania określono w SWZ oraz załącznikach
Optionen:
Beschreibung der Optionen: OPCJA 1) W stosunku do każdego Zadania (Części) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy przedmiotu Umowy („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w Ofercie. 2) W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone dodatkowe kursy wskazane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w Ofercie. 3) Przewozy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilościach do: - dla Zadania nr 1 - szacowana ilość wozokilometrów 357.599 (słownie: trzysta pięćdziesiąt siedem tysięcy pięćset dziewięćdziesiąt dziewięć), 4) Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe wozokilometra określone przez Wykonawcę w Ofercie. 5) Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 6) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie wystąpienia co najmniej jednej z poniższych okoliczności: -zwiększenia liczby wykonywanych kursów, -zwiększenia liczby kilometrów przewozowych, -uruchomienia dodatkowych kursów, -zrealizowania obsługi dodatkowych tras przewozowych, -zwiększenia liczby pojazdów wykorzystywanych do realizacji usług w związku z czasowym zwiększeniem liczby pasażerów, -zmiany organizacji transportu publicznego, -zapewnienia dodatkowych kursów na innych trasach, -zmian w sieci komunikacyjnej, -powierzenia wykonawstwa zastępczego za innego przewoźnika, -w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa usług świadczonych przez Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 obejmuje "Świadczenie usług przewozowych w charakterze podwykonawcy operatora publicznego transportu zbiorowego" w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na autobusowych liniach komunikacyjnych w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 5 lit. a na liniach 781, 782, 783 (załącznik nr 13);
Beschreibung: Szacowana ilość wozokilometrów dla całego zamówienia do wykonania w podstawowym okresie trwania Umowy (szacunki opierają się na założeniu, że przewozy będą odbywać się zgodnie z rozkładami jazdy, a wskazane ilości nie obejmują dojazdów i zjazdów z linii) w chwili rozpoczęcia niniejszego postępowania wynosi 793 128 km (słownie: siedemset dziewięćdziesiąt trzy tysiące sto dwadzieścia osiem kilometrów) w podstawowym okresie trwania Umowy, przy czym: dla Zadania nr 2 - szacowana ilość wozokilometrów 326.132 (słownie: trzysta dwadzieścia sześć tysięcy sto trzydzieści dwa),
Beschreibung der Optionen: OPCJA 1) W stosunku do każdego Zadania (Części) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy przedmiotu Umowy („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w Ofercie. 2) W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone dodatkowe kursy wskazane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w Ofercie. 3) Przewozy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilościach do: -dla Zadania nr 2 - szacowana ilość wozokilometrów 363.497 (słownie: trzysta sześćdziesiąt trzy tysiące czterysta dziewięćdziesiąt siedem), 4) Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe wozokilometra określone przez Wykonawcę w Ofercie. 5) Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 6) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie wystąpienia co najmniej jednej z poniższych okoliczności: -zwiększenia liczby wykonywanych kursów, -zwiększenia liczby kilometrów przewozowych, -uruchomienia dodatkowych kursów, -zrealizowania obsługi dodatkowych tras przewozowych, -zwiększenia liczby pojazdów wykorzystywanych do realizacji usług w związku z czasowym zwiększeniem liczby pasażerów, -zmiany organizacji transportu publicznego, -zapewnienia dodatkowych kursów na innych trasach, -zmian w sieci komunikacyjnej, -powierzenia wykonawstwa zastępczego za innego przewoźnika, -w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa usług świadczonych przez Zamawiającego.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 obejmuje "Świadczenie usług przewozowych w charakterze podwykonawcy operatora publicznego transportu zbiorowego" w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na autobusowych liniach komunikacyjnych w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 5 lit. a na linii 293 (załącznik nr 13).
Beschreibung: Szacowana ilość wozokilometrów dla całego zamówienia do wykonania w podstawowym okresie trwania Umowy (szacunki opierają się na założeniu, że przewozy będą odbywać się zgodnie z rozkładami jazdy, a wskazane ilości nie obejmują dojazdów i zjazdów z linii) w chwili rozpoczęcia niniejszego postępowania wynosi 793 128 km (słownie: siedemset dziewięćdziesiąt trzy tysiące sto dwadzieścia osiem kilometrów) w podstawowym okresie trwania Umowy, przy czym: dla Zadania nr 3 - szacowana ilość wozokilometrów 144.812 (słownie: sto czterdzieści cztery tysiące osiemset dwanaście). Pozostałe wymagania określono w SWZ
Beschreibung der Optionen: OPCJA 1) W stosunku do każdego Zadania (Części) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy przedmiotu Umowy („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w Ofercie. 2) W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone dodatkowe kursy wskazane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w Ofercie. 3) Przewozy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilościach do: - dla Zadania nr 3 - szacowana ilość wozokilometrów 162.524 (słownie: sto sześćdziesiąt dwa tysiące pięćset dwadzieścia cztery). 4) Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe wozokilometra określone przez Wykonawcę w Ofercie. 5) Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 6) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie wystąpienia co najmniej jednej z poniższych okoliczności: -zwiększenia liczby wykonywanych kursów, -zwiększenia liczby kilometrów przewozowych, -uruchomienia dodatkowych kursów, -zrealizowania obsługi dodatkowych tras przewozowych, -zwiększenia liczby pojazdów wykorzystywanych do realizacji usług w związku z czasowym zwiększeniem liczby pasażerów, -zmiany organizacji transportu publicznego, -zapewnienia dodatkowych kursów na innych trasach, -zmian w sieci komunikacyjnej, -powierzenia wykonawstwa zastępczego za innego przewoźnika, -w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa usług świadczonych przez Zamawiającego.