443511-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Umzugsdienste – Kontrakt om levering af flytteplanlægning og -koordinering
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKontrakt om levering af flytteplanlægning og -koordinering
BeschreibungMed Kontrakten udbydes opgaven med rådgivning, planlægning og koordinering af flytninger og rømninger, samt logistik og praktisk assistance. Opgaverne består overordnet af at planlægge, koordinere og føre tilsyn med flytninger og rømninger. Herunder bl.a. dialog med flyttede medarbejdere, planlægning af logistik, inventarregistrering, samt i særlige tilfælde, assistance i forbindelse med opdatering af tegningsmateriale, IT-håndtering, aktivitetsanalyser (herunder opsætning af digitale sensorer), tilsyn ved møbelleverancer og andre relevante opgaver.
Interne Kennung25-5485952
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98392000 Umzugsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79410000 Unternehmens- und Managementberatung, 79421000 Projektmanagement, außer Projektüberwachung von Bauarbeiten, 98391000 Stilllegungsdienste
5. Los
LosLOT-0000