443523-2026 - Wettbewerb
Schweden – Chemikalien für die Wasseraufbereitung – Fällningskemikalier till avloppsreningsverk
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fällningskemikalier till avloppsreningsverk
Beschreibung: Upphandlande enheter bjuder in till anbudsgivning avseende fällningskemikalier till vatten- och avloppsreningsver för avloppsvattenrensning. Upphandlingen omfattar även leveranser av kemikalierna till beställarnas vatten- och reningsverk. Upphandlingen administreras av Arvidsjaurs kommun och omfattar följande upphandlande enheter; Arjeplogs kommun, Arvidsjaurs kommun, Bjurholm kommun, Lycksele Vatten och Avfall AB (LAVAB), Robertsfors kommun, Södra Lapplands Avfall och Vatten AB (SAV), Sorsele kommun, Storuman kommun, Vännäs kommun och Vilhelmina kommun. De upphandlande enheternatecknar gemensamt tilldelningsbeslut, och egna avtal. Vänligen observera Under veckorna 27 till 33 kan svar på ställda frågor dröja, på grund av semester. Annonseringstiden är satt med hänsyn till detta.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131940:Lot:1
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001