443632-2026 - Auftragsänderung
Polen – Bauarbeiten – Projekt i budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku obw. Siedlec – węzeł „Cicibór” (z węzłem), odcinek VIII od km ok. 598+216 do km ok. 610+722 o długości około 12,506 km
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelProjekt i budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku obw. Siedlec – węzeł „Cicibór” (z węzłem), odcinek VIII od km ok. 598+216 do km ok. 610+722 o długości około 12,506 km
BeschreibungProjekt i budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku obw. Siedlec – węzeł „Cicibór” (z węzłem), odcinek VIII od km ok. 598+216 do km ok. 610+722 o długości około 12,506 km.
Interne KennungGDDKiA.O.WA.D-3.2410.57.2020
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungProjekt i budowa autostrady A2 Warszawa – Kukuryki na odcinku obw. Siedlec – węzeł „Cicibór” (z węzłem), odcinek VIII od km ok. 598+216 do km ok. 610+722 o długości około 12,506 km. Obejmuje w szczególności: 1) opracowanie dokumentacji projektowej dla ww. odcinka autostrady wraz z obiektami inżynierskimi, towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu; 2) opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej, umożliwiającej realizację robót powyższego odcinka autostrady; 3) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymaganych prawem wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji administracyjnych niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji; 4) wybudowanie autostrady jw. wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą; 5) opracowanie dokumentacji powykonawczej; 6) uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie ww. odc. autostrady, dla inwestycji objętej przedmiotem zamówienia należy zaprojektować i wykonać w szczególności następujące roboty budowlane: 1) budowę autostrady A2; 2) przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z autostradą; 3) budowę dróg innych niż autostrada w tym zmiana przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości; 4) budowę dodatkowych jezdni, zlokalizowanych w pasie drogowym autostrady; 5) budowę lub przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów; 6) w przypadku skrzyżowania drogi krajowej z linią kolejową – skrzyżowania należy wykonać zgodnie z obowiązującym przepisami; 7) przejazdy awaryjne oraz wjazdy awaryjne na autostradę; 8) pasy technologiczne; 9) obiekty inżynierskie w ciągu autostrady i w ciągu dróg krzyżujących się z autostradą; 10) system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy: rowy drogowe, kanalizację deszczową, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, retencyjno-infiltracyjne i inne; 11) urządzenia ochrony środowiska, w szczególności: zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne, zieleń i ogrodzenie autostrady, ekrany przeciwolśnieniowe; 12) infrastrukturę dla potrzeb obiektów przy autostradzie zlokalizowanych w ciągu autostrady; 13) przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: w tym urządzeń kolejowych; 14) wyburzenia budynków i obiektów budowlanych, rozbiórkę elementów dróg, przepustów i innych; 15) sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego; 16) oświetlenie drogowe; 17) organizację ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; 18) oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników; 19) pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne; 20) wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, lub budynków uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy; 21) wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji; 22) wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań; 23) system zarządzania ruchem; 24) wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów; 25) rozbiórkę istniejącego korpusu drogowego; 26) zaprojektowania i wykonania odcinków autostrady na dowiązaniu z sąsiadującymi odcinkami A2; 27) wszelkie inne roboty, jakie okażą się niezbędne dla zaprojektowania i zrealizowania inwestycji; 28) uzyskanie decyzji administracyjnych, pozwalających na użytkowanie inwestycji. Wartość szacunkowa zamówienia powyżej 20 000 000 EUR.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233125 Bau von Straßenkreuzungen, 45233124 Bau von Fernstraßen, 45221120 Bau von Viadukten, 45221121 Bau von Straßenviadukten, 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45100000 Baureifmachung, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233122 Bau von Ringstraßen, 45244000 Bauarbeiten für Anlagen am und im Meer, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45316210 Installation von Verkehrsüberwachungseinrichtungen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 31527260 Beleuchtungssysteme, 35710000 Führungs-, Kommunikations- und Computersysteme, 34922100 Straßenmarkierungen, 44423400 Schilder und Zubehör, 45233140 Straßenarbeiten, 32570000 Kommunikationsanlage