2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale, med delaftaler, vedr. lukket skolebuskørsel, svømmekørsel og ad-hoc buskørsel i ind- og udland
Beschreibung: Allerød Kommune udbyder rammeaftale med to delaftaler på hhv. lukket skolebuskørsel og svømme- og ad-hoc kørsel.Opgaven omfatter skolebuskørsel jf. Folkeskolelovens §26, ugentlig kørsel af elever til og fra kommunens svømmehaller samt ad-hoc kørsel i ind- og udland.
Interne Kennung: 284678698
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - Lukket skolebuskørsel
Beschreibung: Delaftale 1 – Lukket skolebuskørselOmfatter lukket skolebuskørsel med transport af elever til og fra Blovstrød Skole, Lynge Skole og Lillevang Skole på ca. 200 årlige skoledage.Der er i delaftalen tilknyttet en option vedr. kørsel af elever, der pt. ikke ønsker at benytte tilbuddet om kørsel.Optionen kan, af ordregiver, bringes til anvendelse i et eller flere skoleår.
Interne Kennung: 284681084-0
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - Ad hoc buskørsel og kørsel til svømning
Beschreibung: Delaftale 2 – Ad hoc-kørsel og svømmekørsel Omfatter:Ad hoc-kørsel: Ture på Sjælland samt i det øvrige Danmark og udland for kommunens institutioner.Svømmekørsel: Regelmæssig kørsel mellem skoler og svømmehaller (Blovstrød og Engholm).
Interne Kennung: 284681229-1