2. Verfahren
Verfahren
Titel: Projekt i budowa obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 61
Beschreibung: Projekt i budowa obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 61.
Interne Kennung: GDDKiA.O.WA.D-3.2411.68.2020
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Projekt i budowa obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 61. Obejmuje w szczególności: 1) opracowanie dokumentacji projektowej dla ww. odcinka drogi krajowej wraz z obiektami inżynierskimi, towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu; 2) opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej, umożliwiającej realizację robót powyższego odcinka drogi krajowej; 3) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymaganych prawem wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji administracyjnych niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji; 4) wybudowanie drogi krajowej jw. wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą; 5) opracowanie dokumentacji powykonawczej; 6) uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie ww. odc. drogi krajowej. Dla inwestycji objętej przedmiotem zamówienia należy zaprojektować i wykonać w szczególności następujące roboty budowlane: 1) budowę drogi krajowej od km ok. km 52+700 do km 69+170; 2) przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą krajową; 3) budowę dróg innych niż droga krajowa w tym zmiana przebiegu istniejących dróg, w celu przywrócenia naruszonych połączeń drogowych lub zapewnienia dojazdu do nieruchomości; 4) budowę lub przebudowę infrastruktury dla pieszych i rowerzystów; 5) przejazdy awaryjne; 6) obiekty inżynierskie w ciągu drogi krajowej i w ciągu dróg krzyżujących się z drogą krajową; 7) system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy: rowy drogowe, kanalizację deszczową, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, retencyjno-infiltracyjne i inne; 8) urządzenia ochrony środowiska, w szczególności: zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno-naprowadzającym, zieleń, ekrany przeciwolśnieniowe; 9) przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i odprowadzającej ścieki, sieci gazowych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych, i innych; 10) wyburzenia budynków i obiektów budowlanych, rozbiórkę elementów dróg, przepustów i innych; 11) sieć teletechniczną na potrzeby Zamawiającego; 12) oświetlenie drogowe; 13) organizację ruchu i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; 14) oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników w zakresie zapewniającym skuteczne odprowadzenie wody z pasa drogowego; 15) pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi tymczasowe — wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę; 16) wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, lub budynków uszkodzonych w skutek działań Wykonawcy do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy; 17) wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych w ramach inwestycji, znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracować szkic przebiegu granic tych pasów drogowych; 18) wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań; 19) wzmocnienie podłoża gruntowego i zapewnienie stateczności skarp wykopów i nasypów w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych; 20) Wykonawca wykona rozbiórkę istniejącego korpusu drogowego; 21) wszelkie inne roboty, jakie okażą się niezbędne dla zaprojektowania i zrealizowania inwestycji; 22) uzyskanie decyzji administracyjnych, pozwalających na użytkowanie inwestycji. Wartość szacunkowa zamówienia powyżej 20 000 000 EUR.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31527260 Beleuchtungssysteme, 34922100 Straßenmarkierungen, 35710000 Führungs-, Kommunikations- und Computersysteme, 44423400 Schilder und Zubehör, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 45221120 Bau von Viadukten, 45221121 Bau von Straßenviadukten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233122 Bau von Ringstraßen, 45233124 Bau von Fernstraßen, 45233125 Bau von Straßenkreuzungen, 45233140 Straßenarbeiten, 45244000 Bauarbeiten für Anlagen am und im Meer, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45316210 Installation von Verkehrsüberwachungseinrichtungen, 71220000 Architekturentwurf, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 32570000 Kommunikationsanlage