444035-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Teile für elektrische Motoren und Generatoren – Achizitie echipamente si lucrari aferente pentru realizarea obiectivul de investitii: “Realizarea unității de producere a energiei termice din biomasă și realizarea rețelei de distribuție a energiei termice din comuna Târlișua, județul Bistrița-Năsăud”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie echipamente si lucrari aferente pentru realizarea obiectivul de investitii: “Realizarea unității de producere a energiei termice din biomasă și realizarea rețelei de distribuție a energiei termice din comuna Târlișua, județul Bistrița-Năsăud”
Beschreibung: Contractul vizeaza urmatoarele componente si activitati: - Organizare de santier - Constructii si instalatii - Montaj utilaje tehnologice, echipamente tehnologice si functionale - Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj - Pregatirea personalului de exploatare - Probe tehnologice si teste - Amenajari pentru protectia mediului si aducerea terenului la starea initiala - Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii Proiectul prevede realizarea unității de producere a energiei termice din biomasă și realizarea rețelei de distribuție a energiei termice din comuna Târlișua, județul Bistrița-Năsăud si presupune realizarea conform proiectului tehnologic anexat a unor soluții tehnice adoptate în vederea construirii unei centrale de cogenerare pe biomasă lemnoasă pentru a servi la producția de energie electrică și termică prin intermediul a 4 unități CHP (eng: Combined Heat & Power Units – Unități de producție Căldură și Energie electrică) pentru o capacitate proiectată totală de: 200 kW energie electrică și 520 kW energie termică în conformitate cu proiectul tehnologic..
Interne Kennung: 4512356/2026/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31161000 Teile für elektrische Motoren und Generatoren
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitie echipamente si lucrari de instalare pentru obiectivul de investitii: “Realizarea unității de producere a energiei termice din biomasă și realizarea rețelei de distribuție a energiei termice din comuna Târlișua, județul Bistrița-Năsăud” – 10.232.126,13 lei. Clarificari la documentatia de atribuire: Etapa 1: Numarul de zile pana la care operatorii economici pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor: 25. Raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Etapa 2: Numarul de zile pana la care operatorii economici pot solicita clarificari, inainte de data limita de depunere a ofertelor: 15. Raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31170000 Transformatoren, 42417310 Förderbänder, 43328000 Hydraulische Anlagen, 44162200 Verteilerleitungen, 44613110 Silos, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45251220 Kraftwerk mit Kraft-Wärme-Kopplung, 45255400 Fertigungsarbeiten