444072-2025 - Ergebnis
Niederlande – Schutz gefährdeter Arten – Soorten Management Plan (SMP)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSoorten Management Plan (SMP)
BeschreibungWe hebben binnen de gemeente ‘s-Hertogenbosch een grote opgave om te verduurzamen. Een van de duurzaamheidsmaatregelen is het isoleren van vastgoed. Bij de uitvoering hiervan moet vooraf een ecologisch onderzoek gedaan worden. Dit onderzoek is kostbaar en tijdrovend en moet voor ieder initiatief afzonderlijk gedaan worden. Het Rijk biedt gemeenten de mogelijkheid om een gebiedsonderzoek uit te laten voeren waarna een Soorten Managementplan (SMP) opgesteld wordt. Dit beschrijft de werkwijze voor natuurvriendelijk isoleren, (grootschalige-) renovaties en onderhoud van vastgoed door particulieren, woningbouw coöperaties, projectontwikkelaars en vastgoed dat in beheer en/of eigendom is van gemeente ’s-Hertogenbosch. Met dit SMP vraagt de opdrachtnemer vervolgens namens de gemeente een gebiedsontheffing aan voor de Wet Natuurbescherming. Door deze ontheffing aan te vragen, wordt het wettelijk belang (de bescherming) van de flora en fauna gediend. Het op te stellen SMP moet dus voldoen aan Gemeentelijk gebied van 's-Hertogenbosch.
Interne KennungSO/EE-475177
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73000000 Forschungs- und Entwicklungsdienste und zugehörige Beratung
5. Los
LosLOT-0000
TitelSoorten Management PLan
BeschreibungWe hebben binnen de gemeente ‘s-Hertogenbosch een grote opgave om te verduurzamen. Een van de duurzaamheidsmaatregelen is het isoleren van vastgoed. Bij de uitvoering hiervan moet vooraf een ecologisch onderzoek gedaan worden. Dit onderzoek is kostbaar en tijdrovend en moet voor ieder initiatief afzonderlijk gedaan worden. Het Rijk biedt gemeenten de mogelijkheid om een gebiedsonderzoek uit te laten voeren waarna een Soorten Managementplan (SMP) opgesteld wordt. Dit beschrijft de werkwijze voor natuurvriendelijk isoleren, (grootschalige-) renovaties en onderhoud van vastgoed door particulieren, woningbouw coöperaties, projectontwikkelaars en vastgoed dat in beheer en/of eigendom is van gemeente ’s-Hertogenbosch. Met dit SMP vraagt de opdrachtnemer vervolgens namens de gemeente een gebiedsontheffing aan voor de Wet Natuurbescherming. Door deze ontheffing aan te vragen, wordt het wettelijk belang (de bescherming) van de flora en fauna gediend. Het op te stellen SMP moet dus voldoen aan de richtlijnen en eisen die de provincie Noord-Brabant hieraan stelt. Gemeentelijk gebied 's-Hertogenbosch
Interne Kennung1