44420-2026 - Wettbewerb
Polen – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Budowa 4 budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach tworzenia Osiedla Poligon w Mińsku Mazowieckim
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa 4 budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach tworzenia Osiedla Poligon w Mińsku Mazowieckim
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi wraz z zagospodarowaniem terenu” na działkach o numerach ewidencyjnych 2417/92, 2417/93, 2417/94 położonych w Mińsku Mazowieckim opisane dokumentacją projektową, techniczną oraz STWiORB, zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej przepisami prawa powszechnie obowiązującego, w terminie określonym Umową, zwane dalej „robotami” lub „robotami budowlanymi”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) wykonanie robót budowlanych prowadzących do skutecznego wybudowania czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi i zagospodarowaniem terenu na podstawie dokumentacji projektowej wraz z przygotowaniem wszelkich niezbędnych dokumentów i uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; 2) wykonanie wszelkich przyłączy i sieci potrzebnych do zaopatrzenia budynków w dostępne media, w tym również uzyskanie w tym zakresie wszelkich uzgodnień i decyzji administracyjnych, w szczególności zgłoszenia robót w tym zakresie, - Przed oddaniem przedmiotowych budynków do użytkowania należy wykonać przyłącza kanalizacji sanitarnej, wodociągowe, kanalizacji deszczowej wraz z budową zbiorników retencyjnych; 3) przebudowę rowów melioracyjnych zgodnie z decyzją wodnoprawną, przebudowę urządzenia wodnego tj. odcinka rowu polegającą na ujęciu go w rurociąg, likwidację urządzenia wodnego tj. odcinków rowu, wykonanie urządzenia wodnego tj.. wylotu kanalizacji deszczowej do rowu, wykonanie odprowadzenia do urządzenia wodnego – rowu ujętego w rurociąg - wód opadowych lub roztopowych z dachów budynków mieszkalnych wielorodzinnych, powierzchni utwardzonych i terenów biologicznie czynnych; 4) wykonanie oświetlenia terenu (niskie, wysokie, podłużne LED, uliczne); 5) wykonanie dwóch palców zabaw; 6) dostawę i montaż kontenera z przeznaczeniem na biuro dla Inżyniera Kontraktu wyposażonego w węzeł sanitarny (wc, umywalka / zlewozmywak), klimatyzację, ogrzewanie, instalację elektryczną, meble (biurko, stół mieszczący min 12 osób wraz ze składanymi krzesłami) oraz podłączony do przyłączy wody, energii elektrycznej oraz kanalizacji sanitarnej; 7) wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej, zaś ewentualne obiekty lub elementy obiektów budowlanych ulegające zakryciu, wymagające wykonania inwentaryzacji geodezyjnej, podlegają inwentaryzacji przed ich zakryciem; 8) wykonanie dokumentacji powykonawczej; 9) wykonanie charakterystyki energetycznej każdego z budynków i każdego lokalu; 10) opracowanie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia dla Inwestycji; 11) opracowanie Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego (IBP) oraz wyposażenie obiektu w urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice wskazane w opracowanej Instrukcji. Instrukcję należy przekazać Zamawiającemu przed terminem odbioru końcowego przedmiotu zamówienia; 12) zagospodarowanie terenu, w tym budowę miejsc postojowych i drogi pożarowej, dwóch placów zabaw, chodników, ścieżek, zjazdów, oświetlenia terenu; 13) wykonanie dróg dojazdowych do Inwestycji, łączących Inwestycję z dostępem do dróg publicznych; 14) podłączenie budynków A, B, C, D do systemu sygnalizacji pożarowej obiektu PSP; 15) zabezpieczenie, oznakowanie i ochrona terenu budowy na czas prowadzenia robót budowlanych oraz ponoszenie pełnej odpowiedzialność za przejęty teren budowy od dnia jego przekazania do odbioru końcowego robót przez Zamawiającego; 16) opracowanie instrukcji eksploatacji, serwisowania wbudowanych urządzeń oraz dokonanie przeszkolenia pracowników wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi tych urządzeń; 17) przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD instalacji fotowoltaicznych. Wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej będącej przedmiotem zamówienia uszą być fabrycznie nowe, wolne od wad fabrycznych oraz od obciążeń wobec osób trzecich. Zamawiający wymaga, żeby panele fotowoltaiczne miały datę produkcji nie starszą niż 2025 rok. Wszystkie montowane panele na danym obiekcie muszą być tego samego producenta; 18) sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu tabelarycznego zestawienia urządzeń wraz z numerami fabrycznymi, miejscem ich montażu i wartościami; 19) sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu instrukcji dotyczących właściwego użytkowania i serwisowania budynku – dla każdego budynku osobno. 3. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszelkich opinii, pozwoleń, decyzji i dokumentów koniecznych dla Zamawiającego do użytkowania obiektu, złożenia kompleksowego wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, w tym sporządzenie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego oraz uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie 4 budynków mieszkalnych. 4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji powykonawczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, odzwierciedlając i dokumentując stan faktyczny wykonania robót. Dokumentacja powykonawcza kompletowana będzie przez Wykonawcę sukcesywnie wraz z postępem robót oraz odbiorami. Dokumentacja powykonawcza będzie udostępniona Zamawiającemu na każde żądanie w trakcie obowiązywania Umowy. Skompletowana dokumentacja powykonawcza zostanie przekazana Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej w 2 egzemplarzach, w terminie nie później niż na dzień rozpoczęcia prac Komisji odbiorowej powołanej do Odbioru końcowego. 5. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przekazaną dokumentacją, umową i zasadami wiedzy technicznej. Szczegółowy zakres robót budowlanych został określony w dokumentacji projektowej w tym, w przedmiarze robót, w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne KennungPN/04/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. 1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi wraz z zagospodarowaniem terenu” na działkach o numerach ewidencyjnych 2417/92, 2417/93, 2417/94 położonych w Mińsku Mazowieckim opisane dokumentacją projektową, techniczną oraz STWiORB, zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej przepisami prawa powszechnie obowiązującego, w terminie określonym Umową, zwane dalej „robotami” lub „robotami budowlanymi”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) wykonanie robót budowlanych prowadzących do skutecznego wybudowania czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi i zagospodarowaniem terenu na podstawie dokumentacji projektowej wraz z przygotowaniem wszelkich niezbędnych dokumentów i uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; 2) wykonanie wszelkich przyłączy i sieci potrzebnych do zaopatrzenia budynków w dostępne media, w tym również uzyskanie w tym zakresie wszelkich uzgodnień i decyzji administracyjnych, w szczególności zgłoszenia robót w tym zakresie, - Przed oddaniem przedmiotowych budynków do użytkowania należy wykonać przyłącza kanalizacji sanitarnej, wodociągowe, kanalizacji deszczowej wraz z budową zbiorników retencyjnych; 3) przebudowę rowów melioracyjnych zgodnie z decyzją wodnoprawną, przebudowę urządzenia wodnego tj. odcinka rowu polegającą na ujęciu go w rurociąg, likwidację urządzenia wodnego tj. odcinków rowu, wykonanie urządzenia wodnego tj.. wylotu kanalizacji deszczowej do rowu, wykonanie odprowadzenia do urządzenia wodnego – rowu ujętego w rurociąg - wód opadowych lub roztopowych z dachów budynków mieszkalnych wielorodzinnych, powierzchni utwardzonych i terenów biologicznie czynnych; 4) wykonanie oświetlenia terenu (niskie, wysokie, podłużne LED, uliczne); 5) wykonanie dwóch palców zabaw; 6) dostawę i montaż kontenera z przeznaczeniem na biuro dla Inżyniera Kontraktu wyposażonego w węzeł sanitarny (wc, umywalka / zlewozmywak), klimatyzację, ogrzewanie, instalację elektryczną, meble (biurko, stół mieszczący min 12 osób wraz ze składanymi krzesłami) oraz podłączony do przyłączy wody, energii elektrycznej oraz kanalizacji sanitarnej; 7) wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej, zaś ewentualne obiekty lub elementy obiektów budowlanych ulegające zakryciu, wymagające wykonania inwentaryzacji geodezyjnej, podlegają inwentaryzacji przed ich zakryciem; 8) wykonanie dokumentacji powykonawczej; 9) wykonanie charakterystyki energetycznej każdego z budynków i każdego lokalu; 10) opracowanie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia dla Inwestycji; 11) opracowanie Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego (IBP) oraz wyposażenie obiektu w urządzenia przeciwpożarowe i gaśnice wskazane w opracowanej Instrukcji. Instrukcję należy przekazać Zamawiającemu przed terminem odbioru końcowego przedmiotu zamówienia; 12) zagospodarowanie terenu, w tym budowę miejsc postojowych i drogi pożarowej, dwóch placów zabaw, chodników, ścieżek, zjazdów, oświetlenia terenu; 13) wykonanie dróg dojazdowych do Inwestycji, łączących Inwestycję z dostępem do dróg publicznych; 14) podłączenie budynków A, B, C, D do systemu sygnalizacji pożarowej obiektu PSP; 15) zabezpieczenie, oznakowanie i ochrona terenu budowy na czas prowadzenia robót budowlanych oraz ponoszenie pełnej odpowiedzialność za przejęty teren budowy od dnia jego przekazania do odbioru końcowego robót przez Zamawiającego; 16) opracowanie instrukcji eksploatacji, serwisowania wbudowanych urządzeń oraz dokonanie przeszkolenia pracowników wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi tych urządzeń; 17) przeprowadzenie procedury włączenia do sieci OSD instalacji fotowoltaicznych. Wszystkie elementy instalacji fotowoltaicznej będącej przedmiotem zamówienia uszą być fabrycznie nowe, wolne od wad fabrycznych oraz od obciążeń wobec osób trzecich. Zamawiający wymaga, żeby panele fotowoltaiczne miały datę produkcji nie starszą niż 2025 rok. Wszystkie montowane panele na danym obiekcie muszą być tego samego producenta; 18) sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu tabelarycznego zestawienia urządzeń wraz z numerami fabrycznymi, miejscem ich montażu i wartościami; 19) sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu instrukcji dotyczących właściwego użytkowania i serwisowania budynku – dla każdego budynku osobno. 3. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszelkich opinii, pozwoleń, decyzji i dokumentów koniecznych dla Zamawiającego do użytkowania obiektu, złożenia kompleksowego wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, w tym sporządzenie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego oraz uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie 4 budynków mieszkalnych. 4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji powykonawczej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, odzwierciedlając i dokumentując stan faktyczny wykonania robót. Dokumentacja powykonawcza kompletowana będzie przez Wykonawcę sukcesywnie wraz z postępem robót oraz odbiorami. Dokumentacja powykonawcza będzie udostępniona Zamawiającemu na każde żądanie w trakcie obowiązywania Umowy. Skompletowana dokumentacja powykonawcza zostanie przekazana Zamawiającemu w wersji papierowej i elektronicznej w 2 egzemplarzach, w terminie nie później niż na dzień rozpoczęcia prac Komisji odbiorowej powołanej do Odbioru końcowego. 5. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przekazaną dokumentacją, umową i zasadami wiedzy technicznej. Szczegółowy zakres robót budowlanych został określony w dokumentacji projektowej w tym, w przedmiarze robót, w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen