2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie i wdrożenie nowego systemu zbierania i przetwarzania danych Polskiego FSDN
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa „Wykonania i wdrożenia nowego systemu zbierania i przetwarzania danych Polskiego FSDN”. 2. Polski FSDN realizuje zadania ustawy z dnia 7 marca 2025 r. o unijnej sieci danych dotyczących poziomu zrównoważenia gospodarstw rolnych (FSDN). Dotychczasową podstawą prawną FADN w Polsce była ustawa z dnia 29 listopada 2000 r. o zbieraniu i wykorzystywaniu danych rachunkowych gospodarstw rolnych. Ze względu na zmiany technologiczno-informatyczne niezbędnym jest budowa nowego systemu do zbierania i przetwarzania danych FSDN. IERiGŻ-PIB zbiera dane z reprezentatywnej próby gospodarstw rolnych za pośrednictwem ośrodków doradztwa rolniczego. Warunkiem przekazania indywidualnych danych gospodarstwa rolnego do bazy FSDN jest zgoda rolnika. Dane z gospodarstwa rolnego o charakterze produkcyjno- ekonomicznym, środowiskowym i społecznym gromadzone są przy wykorzystaniu specjalnie opracowanych formularzy - tabele zebrane w cztery Książki FSDN oraz formularz Ankiety dot. Badania Dochodów Gospodarstw Rolnych. Pracownicy ośrodków doradztwa rolniczego wprowadzają wspomniane powyżej dane do systemu informatycznego. W IERiGŻ-PIB dane z gospodarstw rolnych podlegają kontroli jakości i przetwarzaniu. Utworzona baza danych wykorzystywana jest do realizacji głównego celu Polskiego FSDN, jakim jest przygotowania plików xml ze sprawozdaniami z gospodarstw rolnych i przesyłanie ich na serwer Komisji Europejskiej, jak również realizacji celów pośrednich, a więc dostarczenie danych, raportów dla rolników, uczestniczących w Polskim FSDN, ośrodków decyzyjnych RP, organizacji przedstawicieli rolników, środowiska naukowo-badawczego, pracowników ośrodków rolniczych. Dostęp do systemu ma być zapewniony z poziomu przeglądarki internetowej. Równolegle prowadzone są prace nad aplikacją mobilną dla rolników. Aplikacja w założeniu będzie komunikowała się z systemem, będącym przedmiotem niniejszego zamówienia i umożliwi w przypadku rolników uczestniczących w Polskim FSDN na wprowadzanie zapisów, później akceptowanych w systemie przez doradców. API systemu musi zatem uwzględniać możliwość pobierania i przesyłania danych przez inne aplikacje. OPIS SYSTEMU Zasadnicze cele systemu to: 1) Zbieranie danych FSDN z próby gospodarstw rolnych uczestniczących w Polskim FSDN. W zależności od formy prawnej gospodarstw uczestniczących w Polskim FSDN wykorzystywane są dwa zestawy formularzy do zbierania danych FSDN. a) Dla gospodarstw z osobowością prawną - formularz ankiety dla danych z gospodarstw posiadających osobowość prawną BDGR b) Dla gospodarstw indywidualnych - Spis Aktywów i Zobowiązań Gospodarstwa Rolnego (SAiZ), Spis Wybranych Aktywów i Zobowiązań Gospodarstwa Rolnego (SWAiZ)Książka Wpływów i Wydatków Gospodarstwa Rolnego (KWiW), Książka Obrotów i Zaszłości w Gospodarstwie Rolnym (KOiZ). 2) Sprawdzanie jakości danych za pomocą zestawu algorytmów rozwijanych w Polskim FSDN. 3) Przetwarzanie danych z gospodarstw rolnych za pomocą zestawu algorytmów rozwijanych w Polskim FSDN. Proces przetwarzania danych FSDN dla gospodarstw indywidualnych jest różny dla przetwarzania danych z gospodarstw z osobowością prawną. 4) Administrowanie systemem i bazą danych z gospodarstw rolnych oraz bazą użytkowników systemu. 5) Łączenie danych z innych systemów informatycznych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 2 Projekt Umowy.
Interne Kennung: 5/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72262000 Software-Entwicklung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72224100 Planung im Bereich Systemimplementierung, 72240000 Systemanalyse und Programmierung, 72212610 Entwicklung von Datenbanksoftware
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonania i wdrożenia nowego systemu zbierania i przetwarzania danych Polskiego FSDN
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa „Wykonania i wdrożenia nowego systemu zbierania i przetwarzania danych Polskiego FSDN”. 2. Polski FSDN realizuje zadania ustawy z dnia 7 marca 2025 r. o unijnej sieci danych dotyczących poziomu zrównoważenia gospodarstw rolnych (FSDN). Dotychczasową podstawą prawną FADN w Polsce była ustawa z dnia 29 listopada 2000 r. o zbieraniu i wykorzystywaniu danych rachunkowych gospodarstw rolnych. Ze względu na zmiany technologiczno-informatyczne niezbędnym jest budowa nowego systemu do zbierania i przetwarzania danych FSDN. IERiGŻ-PIB zbiera dane z reprezentatywnej próby gospodarstw rolnych za pośrednictwem ośrodków doradztwa rolniczego. Warunkiem przekazania indywidualnych danych gospodarstwa rolnego do bazy FSDN jest zgoda rolnika. Dane z gospodarstwa rolnego o charakterze produkcyjno- ekonomicznym, środowiskowym i społecznym gromadzone są przy wykorzystaniu specjalnie opracowanych formularzy - tabele zebrane w cztery Książki FSDN oraz formularz Ankiety dot. Badania Dochodów Gospodarstw Rolnych. Pracownicy ośrodków doradztwa rolniczego wprowadzają wspomniane powyżej dane do systemu informatycznego. W IERiGŻ-PIB dane z gospodarstw rolnych podlegają kontroli jakości i przetwarzaniu. Utworzona baza danych wykorzystywana jest do realizacji głównego celu Polskiego FSDN, jakim jest przygotowania plików xml ze sprawozdaniami z gospodarstw rolnych i przesyłanie ich na serwer Komisji Europejskiej, jak również realizacji celów pośrednich, a więc dostarczenie danych, raportów dla rolników, uczestniczących w Polskim FSDN, ośrodków decyzyjnych RP, organizacji przedstawicieli rolników, środowiska naukowo-badawczego, pracowników ośrodków rolniczych. Dostęp do systemu ma być zapewniony z poziomu przeglądarki internetowej. Równolegle prowadzone są prace nad aplikacją mobilną dla rolników. Aplikacja w założeniu będzie komunikowała się z systemem, będącym przedmiotem niniejszego zamówienia i umożliwi w przypadku rolników uczestniczących w Polskim FSDN na wprowadzanie zapisów, później akceptowanych w systemie przez doradców. API systemu musi zatem uwzględniać możliwość pobierania i przesyłania danych przez inne aplikacje. OPIS SYSTEMU Zasadnicze cele systemu to: 1) Zbieranie danych FSDN z próby gospodarstw rolnych uczestniczących w Polskim FSDN. W zależności od formy prawnej gospodarstw uczestniczących w Polskim FSDN wykorzystywane są dwa zestawy formularzy do zbierania danych FSDN. a) Dla gospodarstw z osobowością prawną - formularz ankiety dla danych z gospodarstw posiadających osobowość prawną BDGR b) Dla gospodarstw indywidualnych - Spis Aktywów i Zobowiązań Gospodarstwa Rolnego (SAiZ), Spis Wybranych Aktywów i Zobowiązań Gospodarstwa Rolnego (SWAiZ)Książka Wpływów i Wydatków Gospodarstwa Rolnego (KWiW), Książka Obrotów i Zaszłości w Gospodarstwie Rolnym (KOiZ). 2) Sprawdzanie jakości danych za pomocą zestawu algorytmów rozwijanych w Polskim FSDN. 3) Przetwarzanie danych z gospodarstw rolnych za pomocą zestawu algorytmów rozwijanych w Polskim FSDN. Proces przetwarzania danych FSDN dla gospodarstw indywidualnych jest różny dla przetwarzania danych z gospodarstw z osobowością prawną. 4) Administrowanie systemem i bazą danych z gospodarstw rolnych oraz bazą użytkowników systemu. 5) Łączenie danych z innych systemów informatycznych.