444562-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Architekturentwurf – Tervezési keretmegállapodás - repülőtér fejlesztés
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tervezési keretmegállapodás - repülőtér fejlesztés
Beschreibung: Tervezési Keretmegállapodás a Liszt Ferenc repülőtér hosszú távú repülőtér fejlesztési programjának tervezési feladataira vonatkozóan Jelen eljárás a Kbt. 105. § (2) bekezdés c) pontja szerinti több ajánlattevővel megkötendő keretmegállapodás megkötésére irányul. A megrendelésekre a verseny újranyitásával kerül sor a keretmegállapodásban meghatározott feltételek szerint. Beszerzési kötelezettség csak a keretmegállapodás alapján történő verseny újranyitás során jelenik meg, illetve a ténylegesen megrendelésre kerülő feladatokat a verseny újranyitások ajánlattételi felhívása (és a kapcsolódó közbeszerzési dokumentumok) tartalmazzák. A verseny újranyitások során ajánlattevőt ajánlattételi és – nyertessége esetén – szerződéskötési kötelezettség terheli, továbbá ajánlattevő csak a keretmegállapodásban foglaltakkal azonos vagy annál az ajánlatkérő számára kedvezőbb ajánlatot tehet majd! Ajánlatkérő felhívja a figyelmet arra, hogy verseny újranyitása esetén a Kbt. 105. § (4) bekezdésének alkalmazására kerül sor, keretmegállapodás megkötésére irányuló közbeszerzési eljárásban alkalmazott értékelési szempontoktól eltérő értékelési szempontokat kíván alkalmazni az egyes verseny újranyitások során az alábbiak szerint: 1. Az Egyedi Szerződés tárgyát képező Projektelemre vonatkozó (a Projektelem építménytípusának és beruházási értékének ismeretében megajánlott) Verseny Újranyitás Során Megajánlott Díjszázalék (Tre)) (%) - súlyszám: 45/50 (amennyiben nincs különszolgáltatás, úgy 50) (fordított arányosítás) 2. Különszolgáltatások esetében, Ajánlatkérő által meghatározott mérnökkategóriákra alkalmazott Egyedi Szerződés Szerinti Tervezői Napidíjak a mérnökkategóriánként szükséges mérnöknapok számának szorzatának összege Különszolgáltatás megrendelése esetén Különszolgáltatásonként értékelve azzal, hogy a súlyszám összességében változatlan, a Különszolgáltatásonkénti belső arányt Ajánlatkérő határozza meg a Különszolgáltatás jelentősége alapján - súlyszám: 5 (fordított arányosítás) 3. Szakmai ajánlat: Megvalósítási és teljesítési munkaterv bemutatása - súlyszám: 25 (logikai (igen, nem) és utána pontozás majd egyenes arányosítás) 4. Az adott verseny újranyitás kapcsán releváns további szakági tervezők és/vagy szakemberek tapasztalata hónapokban (minimum 0, legkedvezőbb szint 36 hónap) - súlyszám: 25 (egyenes arányosítás) A verseny újranyitások során a 3. számú értékelési részszempont Megvalósítási és teljesítési munkaterv bemutatása keretében Ajánlatkérő elvárja az Egyedi Szerződés keretében elvégzendő tervezési szolgáltatások teljesítésére kijelölt projektszervezet szereplőinek ismertetését, a szereplők feladatait, hatáskörét, felelősségét, valamint a köztük lévő hierarchikus és funkcionális kapcsolatok részletes leírását a Verseny Újranyitás ajánlattételi felhívása, Műszaki Leírása és a Keretmegállapodás és mellékletei, valamint az Egyedi Szerződés tervezetének elvárásai szerint. A szakmai ajánlat mellékleteként kötelezően csatolni kell az erőforrástervet is, amelynek tartalmaznia kell Alapszolgáltatásonként az egyes Verseny újranyitások közbeszerzési dokumentumaiban meghatározott szakembereket (szakembertípusonként azok számát), tevékenységét, ráfordításigényét havonkénti bontásban. Az egyes verseny újranyitások során alkalmazandó értékelési szempontrendszer részletes leírását a verseny újranyitások ajánlattételi felhívása és kapcsolódó további közbeszerzési dokumentumai fogják tartalmazni.
Interne Kennung: EKR002273392025
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Tervezési Keretmegállapodás 96 hónapra a Liszt Ferenc repülőtér hosszú távú repülőtér fejlesztési programjának tervezési feladataira vonatkozóan A Repülőtér jelentős, hosszú távú fejlesztési tervének megvalósítása érdekében Ajánlatkérő generáltervezői és egyéb mérnöki feladatokra vonatkozó keretmegállapodást kíván kötni a kiválasztott ajánlattevőkkel. Ajánlatkérő jelenleg egy jelentős, hosszú távú utasforgalmi terminálfejlesztési program előkészítését végzi. A program magában foglalja egy új földi oldali interfész (Main Terminal Building - MTB) megépítését, a meglévő T2A és T2B terminálok és Skycourt átszervezését és bővítését, valamint új utasmólók létrehozását. Emellett a program kiterjed a földioldali előtér, a légiforgalmi előtér (apron) és a másodlagos létesítmények bővítésére és átalakítására, ezeket kiszolgáló utak és közművek bővítésére is. Ezen fejlesztéseket összefoglaló néven a Tervezési Keretmegállapodás és a műszaki leírás „Repülőtérfejlesztési Program vagy Beruházás vagy Projekt” néven jelöli, részletes tartalmát a Műszaki Leírás „A” melléklete tartalmazza. A Repülőtérfejlesztési Program magában foglalja a T+ terminálfejlesztés programot , valamint további hosszú távú Repülőtér fejlesztési feladatokat. 1.1. Légiforgalmi előtér és kapcsolódó gurulóút fejlesztés – „0.5 fázis” (~65.000 m2) 1.2. Légiforgalmi előtér és kapcsolódó gurulóút fejlesztés – „1. fázis” (~110.000 m2) 1.3. T2A, T2B és Skycourt épületek fejlesztése (~48.000 m2) 1.4. „E” jelű utasmóló építése (~20.000 m2) Egyidőben átfedésekkel AK várhatóan 10-12 mio. EUR értékű szerződéseket fog kötni. Az egyidőben teljesítendő tervezési szerződések várhatóan összesen 30.000 m2 nettó alapterületű épületet (raktár vagy raktározási vagy logisztikai rendeltetésű, utasforgalmi, valamint közhasználatú épület), továbbá várhatóan 175.000 m2 előtér és gurulóút felületet érintenek. A Repülőtérfejlesztési Programmal érintett épület- és építménytípusok • Légiforgalmi előtér és kapcsolódó gurulóút fejlesztés „0.5 fázis” • Légiforgalmi előtér és kapcsolódó gurulóút fejlesztés „1. fázis” • T2A, T2B és Skycourt épületek • „E” jelű utasmóló építése • Irányítótorony • Repülőgéphangár • Légiforgalmi előtér • Gurulóút • Futópálya • Terminálépület • Utasmóló • Irodaház, igazgatási épület • Oktatási, tréning épület • Szolgáltató épület • Szálloda • Raktárépület • Buszmegálló, buszállomás • Parkolóház • Vasútállomás • Energiaközpont, közműépület • Geotermikus erőmű • Portaépület • Üzemanyagtöltőállomás • Egyéb kiszolgáló épület • Utak, parkolók és közművek • Egyéb kiszolgáló rendszerek Generáltervezői Alapszolgáltatások tartalma • Beruházási program készítése • Koncepcióterv készítése • Vázlatterv készítése • Jóváhagyási terv készítése • Engedélyezési dokumentáció készítése és építési engedély beszerzése (adott esetben) • Kivitelezési dokumentáció készítése • Kivitelező kiválasztására irányuló ajánlatkérés tervezői támogatása Generáltervezői feladatok szakági tartalma A Tervezési Keretmegállapodás alapján a Verseny Újranyitások eredményeként megkötendő Egyedi Szerződések teljesítéséhez az alábbi szakági jogosultságok, valamint a hozzájuk kapcsolódó szakmai (többlet)tapasztalat bevonása válhat szükségessé, amelyet a Megrendelő a Verseny Újranyitások során ismertet. Kapcsolódó jogosultságok kódja a 266/2013. (VII. 11.) Korm. rendelet 1. melléklet, és a 375/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet 2. melléklet szerint. Építészeti tervezés É Belsőépítészeti tervezés É, BÉ BIM menedzsment Geotechnikai és alapozási tervezés GT Tartószerkezeti tervezés T Épületgépészeti tervezés G Tűzvédelmi tervezés TUÉ Tűzoltó berendezés tervezés TUO Tűzjelző rendszer tervezés TUJ Épületvillamossági tervezés – erősáram V Épületvillamossági tervezés – gyengeáram V Út- és közlekedési tervezés földi oldalon KÉ-K Közműtervezés földi oldalon – épülethez kapcsolódóan VZ-TEL Távhő tervezés EN-HŐ Hídtervezés HT Légi oldali tervezés KÉ-L Kert- és tájépítészeti tervezés K Környezetvédelmi mérnöki tervezés SZKV-1.1, SZKV-1.2, SZKV-1.3, SZKV-1.4 Akusztikai tervezés A, SZKV-1.4 Akadálymentességi tervezés Felvonó-, mozgólépcső és mozgójárda tervezés Élelmiszerbiztonsági és konyhatechnológiai tervezés Fenntarthatósági szakértés BREEAM Akkreditált Szakértő (BREEAM AP) Költségszakértő Tervezési Keretmegállapodásban rögzítettek szerinti elvárások Különszolgáltatások Az alább felsorolt szolgáltatás leírások példálózó jelleggel kerülnek rögzítésre, nem teljes körűek vagy nem releváns pontokat is tartalmazhatnak. Az adott Projektelem és Projektfázis vonatkozásában az egyes szolgáltatások pontos tartalma a Verseny Újranyitás során kerül meghatározásra. Egyszeri teljesítésű Különszolgáltatások • Masterplan felülvizsgálat • Masterplan támogatás • Megvalósíthatósági tanulmány készítése • Felmérések készítése • Módosított engedélyezési dokumentáció készítése, engedélyek beszerzése • Egyéb, itt nem meghatározott tervezői, mérnöki, szakértői szolgáltatások Folyamatos teljesítésű Különszolgáltatások • Tervezői művezetés • Gyártmánytervek, szerelési tervek, építéstechnológiai tervek ellenőrzése A Tervezési Keretmegállapodás tárgya a Repülőtérfejlesztési Program egyes projektjeihez (Projektelem) kapcsolódó generáltervezési és egyéb mérnöki feladatok ellátása, a Tervezési Keretmegállapodásban meghatározottak szerint, a verseny újranyitást követő egyedi szerződéskötési folyamat szerint. Az indítani tervezett eljárás a Kbt. 105. § (2) c) pontja szerinti több ajánlattevővel megkötendő keret-megállapodás megkötésére irányul. A megrendelésekre a verseny újranyitásával kerül sor a keretmegállapodásban meghatározott feltételek szerint. A keretmegállapodás keretösszege: nettó 18.000.000,- EUR. Beszerzési kötelezettség csak a keretmegállapodás alapján történő verseny újranyitás során jelenik majd meg, illetve a ténylegesen megrendelésre kerülő feladatokat a verseny újranyitások ajánlattételi felhívásai (és a kapcsolódó közbeszerzési dokumentumok) fogják tartalmazni.
Interne Kennung: EKR002273392025/1